• nezarazene
  • Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • Tomáš Mertl bude pokračovat v Plzni, gólem včera pomohl k výhře nad Olomoucí

    2.2.2022
    Andrea Jančová

    Indiány před menší pauzou odehráli poslední domácí duel, před svými fanoušky přivítali Olomouc. Po boji nakonec zvítězili 2:1 a berou všechny 3 body. 

    Jako první zahrozil Michal Bulíř. Našel si vyraženou střelu Budíka od modré, avšak dorážkou na Konráda nevyzrál. Poté se osmělili hosté, když Káňa oslovil z levé strany na osu hřiště Navrátila, ten z první našel pouze lapačku Pavláta. Rychlý postřeh předvedl i muž s maskou Hanáků, když musel rychle reagovat na teč Mertla. Po chvilce si poradil i s Budíkem, jenž si sjel od modré až ke spojnici vrcholů kruhů. Uspěl tak až Tomáš Mertl. Útočník, který právě včera s klubem spojil svou budoucnost na další dva roky, již po dvanácti vteřinách potrestal úvodní faul kohoutů v zápase, když využil příhru Blomstranda zpoza branky před ní. Škoda tak odcházela do kabiny za fotbalového vedení 1:0.

    Prostřední část odšpuntoval Malát, který si najel na levý kruh a řádně prověřil Konráda. To na druhé straně Olomouc dosáhla na vyrovnání. Vilém Burian nenápadně přes obránce vypálil z pravé strany a Pavlátovi se touš překulil přes lapačku do sítě. Brzy mohl vedení svým barvám vrátit z první po příhře Blomstranda z levého na pravý kruh Bulíř, beton brankáře Olomouce byl proti. Pomohl tak až nesmyslný atak Navrátila na rozehrávajícího Pavláta, který potrestal  Thorell u pravé tyče střelou ke vzdálenější.

    Posledně dějství málem nakrojil zleva osamocený Lang, ale pálil těsně vedle. Lépe mířil Kodýtek dorážkou na brankovišti po předchozí ráně Blomstranda, Konrád odolal. Posléze v přečíslení oslovil Dufek Čerešňáka, ten z pravého kruhu mířil jen do středu branky hostí. Necelých pět minut před závěrečnou sirénou museli indiáni do čtyř, avšak situaci zvládli. Hned v plném stavu se do přečíslení navíc dostali Bulíř se Suchým, nakonec Konrád odolal. 45 vteřin před koncem duelu ještě hosté odvolali gólmana,  na vyrovnání již nedosáhli a Plzeň tak potvrzuje cennou výhrou body z Třince.

    Zdroj :HC Škoda Plzeň



    Nepřehlédněte