• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Třebíč připravuje v Nehradově posledních 20 stavebních pozemků pro rodinné domy

  19.2.2023
  Doris Drienová

  Třebíč připravuje pro výstavbu samostatných rodinných domů 20 stavebních pozemků v lokalitě Nehradov. Za projektovou dokumentaci, podle které bude možné pozemky vybavit inženýrskými sítěmi, dá 900.000 korun. Podle starosty Pavla Pacala (Pro Třebíč) jsou to poslední volné pozemky v majetku města, na kterých bude možné stavět rodinné domy, podle realitních makléřů nejsou ve městě dostupné ani pozemky soukromníků.

  V majetku má Třebíč ještě pozemky v lokalitě Vídeňský rybník, na kterých by měly vedle řadových domů stát hlavně bytové domy. „Ty pozemky ale nebude město prodávat napřímo, předáme je developerům,“ řekl Pacal.

  Práce na budování inženýrských sítí v Nehradově by mohly začít v příštím roce, v roce 2025 budou pozemky zřejmě k prodeji.

  V Nehradově si lidé v uplynulých desetiletích postavili stovku domů. Připravované pozemky jsou podle Pacala poslední, na kterých ještě bude možné stavět. „Je to v lokalitě, která je dlouhodobě územním plánem určená pro zástavbu. Nedotýká se to sousední louky, na které byl dřív výběh koní, ta zůstane nedotčena jako veřejná zeleň,“ řekl Pacal.

  Třebíč prodávala stavební pozemky naposledy před dvěma lety. V nových ulicích Pavla Kohna, Jindřicha Flussera a Antonína Kaliny se staví asi 40 domů. Cena pozemku při prodeji formou aukce přesáhla tři miliony korun.

  Na přípravě stavebních pozemků začalo město pracovat přibližně před sedmi lety. První domy vyrostly v západní části města v lokalitě Na Kopcích, kde jich stojí asi 70.

  „Situace na Třebíčsku není zrovna ideální, pozemky nejsou. Když se vyjíždí z Třebíče na Trnavu, jak je velkoobchod Brabec, tak po pravé straně mělo vzniknout asi 50 pozemků. Plánovalo se to tak před třemi čtyřmi lety,“ řekl jednatel společnosti Reality – Čech s. r. o. Martin Čech. Soukromý investor chtěl podle něho pozemky vykoupit a přivést k nim inženýrské sítě. „Ale zatím se tam taky nic neděje. Těch míst, kde by se dalo v Třebíči stavět, už moc není,“ řekl Čech. Soukromí investoři podle něho ve městě budují hlavně bytové domy.

  zdroj: ČTK  Nepřehlédněte