• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Tři jízdenky do Dobrodružství. Vtipná knížka Geralda Durrella o výpravě za exotickými zvířaty se vrací

  26.11.2020
  Fefík

  Po dlouhých dvaceti letech se čeští čtenáři opět dočkají nového vydání slavné knihy Tři jízdenky do Dobrodružství světoznámého přírodovědce a spisovatele Geralda Durrella. Milá, laskavá a zároveň jiskřivě zábavná knížka plná vtipných historek o zvířatech, za nimiž se autor tentokrát vypravil až do exotické Guyany, vydává Nakladatelství ZEĎ právě v těchto dnech.

  Titul s půvabnou obálkou známé ilustrátorky Kateřiny Bažantové vychází ve spolupráci se Zoologickou zahradou hl. m. Prahy: 10 korun z každého prodaného výtisku tak podpoří ochranářské projekty, na nichž se pražská ZOO podílí.

  Pes krabožrout, pimplačuně isakivíčk se vracejí, aby potěšili a rozesmáli milovníky zvířat, divoké přírody i odvážných cestovatelských výprav. A jak to všechno začalo? Devětadvacetiletý mladík Gerald Durrell, nadšený zoolog a v té době už i začínající spisovatel, se vydal do jihoamerické džungle, aby tam pro britské zoologické zahrady nachytal vzácné exotické živočichy. Jeho cesta však rozhodně nepřipomíná žádnou nudnou vědeckou výpravu. Chytit mravenečníka, elektrického úhoře, miniaturní opičku nebo lenochoda není totiž jen tak. A co teprve když potkáte anakondu, která je zrovna úplně bez nálady…

  Létání balónem je těžká disciplína, nad La Manchem musel vzduchoplavec Blanchard do spodků

  Čtivá Durrellova knížka, sepsaná s láskou ke všemu živému, slavila úspěch už v roce 1954, kdy se poprvé objevila na knižních pultech.

  Jan Pergler a Jan Dražan z Nakladatelství ZEĎ prozradili, že se v nejbližší době chystají vydat ještě další Durrellovy knihy. Reedice se tak dočká titul Růženka je z příbuzenstva vyprávějící o mladém nevýbojném úředníčkovi, který zdědí cvičenou slonici. V edičním plánu je rovněž Přetížená archa, vůbec první Durrellova kniha, zachycující dobrodružství sběratelské expedice do Kamerunu. Také těmto knihám vytvoří obálky Kateřina Bažantová, ilustrátorka proslulá svými nezaměnitelnými kresbami zvířat. Spolu se Třemi jízdenkami do Dobrodružství napsal Gerald Durrell (1925 v indickém Džámšedpúru – 1995 v Saint Helieru v Jersey) téměř třicet knih, na nichž vyrostlo už několik generací čtenářů.

  FOTO: Gerald Durrell: Tři jízdenky do Dobrodružství

  Gerald Durrell: Tři jízdenky do Dobrodružství - 1 Gerald Durrell_foto Durrell Wildlife Conservation Trust_foto Nakladatelství ZEĎ_repro zdarmaGerald Durrell: Tři jízdenky do Dobrodružství - 2 Tři jízdenky do dobrodružství_Gerald Durell_foto Nakladataleství ZEĎ_repro zdarmaGerald Durrell: Tři jízdenky do Dobrodružství - 0 _Tukan obrovský a další exotičtí ptáci Durella fascinovali a v knize jejich nádheru popsal_foto pixabay_repro zdarmaGerald Durrell: Tři jízdenky do Dobrodružství - Gerald Durrell


  Nepřehlédněte