11℃
Dnes je 17. červenec , svátek má Martina

Tyhle 4 pokojovky jsou ideální do bytu. Vyzdobte si jimi domov

Rostliny doma jsou důležité, pohlcují totiž oxid uhličitý a další škodliviny z vašich domovů, které se drží ve vzduchu. Přitom navíc produkují kyslík, takže se vám bude lépe dýchat.

Reklama

Rostliny mají podle psychologů vliv na náladu i psychickou pohodu. Proto byste si je měli do domu, či bytu určitě pořídit. Když se budete starat o rostliny, měli byste být celkově vyrovnanější, pohodovější. Stres a deprese se na vás tak lehko nedostanou. Pořízení rostlin do vašeho okolí tak bude mít příznivý vliv na šťastnější život. Které rostliny jsou nejvhodnější?

Fíkus lyrovitý

Fíkus výborně čistí vzduch, zlepšuje jeho kvalitu a dodá místnosti kyslík. Navíc odstraní ze vzduchu alergeny, takže ho oceníte hlavně v létě. Nevyžaduje tak časté zalévání, daří se mu dobře, když má dostatečné množství světa. Umí navíc absorbovat i hodně nepřímého světla. Nedoporučuje se dát ho přímo pod okno, ale ani do tmavších koutů. Fíkus je stále populárnější, možná za to mohou jeho listy, které jsou tak fotogenické.

5 pokojových rostlin, které pročistí vzduch ve vaší domácnosti

Lopatkovec

Jinak se téhle rostlině říká „lilie míru“, nebo „rostlina peněz a štěstí“. Rostlina mívá nádherné květy a zaujímá na seznamu NASA první místo mezi rostlinami, které umí vyčistit vzduch a detoxikovat jej od látek jako je benzen, formaldehyd, trichloretylen, nebo amoniak. Lopatkovec nejvíce oceníte v ložnici, kde se vám bude dobře dýchat během spánku. Péče je jednoduchá, stačí jej pravidelně zalévat a jednou za dva měsíce přihnojit. Při jeho konzumaci ve větším množství může být toxický, proto by k němu neměli mít přístup děti a zvířata.

Rostliny jako funkční dekorace. Zelené stěny nejsou jen designový doplněk

Filodendron

Jinak se mu říká také monstera skvostná. Je specifický svými listy, je vhodným doplňkem do každé místnosti. Podobně jako lopatkovec umí absorbovat formaldehyd ze vzduchu a samozřejmě také pročišťuje vzduch. Filodendron vyžaduje hodně světla a tepla, a také nepřímého světla. Tato rostlina se musí zalévat pravidelně, ale mezi jednotlivými zalitími by měla hlína stačit vyschnout.

Zelenec chocholatý

Tahle oblíbená pokojovka je nejvhodnější do místností, jako jsou koupelny, nebo kuchyně, protože dokáže absorbovat spory plísní a alergeny. Je navíc jednoduchá na péči. Stačí ji pravidelně zalévat a každé dva měsíce je potřeba přihnojovat.

FOTO: 4 oblíbené pokojové rostliny

4 oblíbené pokojové rostliny - Lopatkovec (Spathiphyllum wallisii)4 oblíbené pokojové rostliny - Filodendron (Monstera deliciosa)4 oblíbené pokojové rostliny - Fíkus lyrovitý (Ficus lyrata)4 oblíbené pokojové rostliny - Zelenec chocholatý (Chlorophytum comosum)
Dnes, 17:30
A to není nijak nadnesené tvrzení. Byla to právě Amitova výzvědná služba Mosad, která před...
Dnes, 16:00
Když podle romantického mýtu tančil anglický král Eduard třetí, jeden z nejúspěšnějších vladařů ve středověku,...
Dnes, 14:31
Max Urban (*1882 v Praze) studoval v letech 1901 až 1906 architekturu na ČVUT v...
Dnes, 14:00
Zkoušíte se někdy vědomě dotazovat své intuice a ptáte se sami sebe „Jaký mám dojem...
Dnes, 13:53
Z Česka do Německa nelegálně přešlo loni o 260 migrantů víc než v roce 2017....
Dnes, 12:26
Státní veterinární správa nařídila stáhnout z preventivních důvodů z prodeje šarži více než 24 tisíc...
Dnes, 11:30
Všichni ho známe jako toho, který varoval generála Custera před bitvou u Little Big Hornu....
Dnes, 10:00
Většina lidé jezdí na festivaly dost nalehko. Nemusejí se starat o věci a mají pocit,...
Dnes, 09:31
Předsedou Komise pro udržitelnou energii a klima Rady hlavního města Prahy byl jmenován ekolog a...
Dnes, 08:00
Červená řepa patří mezi nejsladší druhy zeleniny. Někdo ji miluje na všechny způsoby, jiný zásadně...
Reklama