Tyran hodil po manželce popelník, putoval na záchytku a do vazby

28.12.2021
Roman Kořinek

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiačtyřicetiletého muže z Mariánských Lázní, kterého obvinili ze spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí. Podle slov policejní mluvčí Zuzany Týřové, docházelo k fyzickému a psychickému týrání od poloviny května roku 2020 do prosince letošního roku.

„Manželé žili ve společném bytě. Obviněný muž svou manželku pravidelně vulgárně urážel a vyhrožoval jí fyzickým napadením, ke kterému v několika případech i došlo. Třiačtyřicetiletý muž své agresivní jednání stupňoval a vše vyvrcholilo v druhé polovině prosince letošního roku,“ říká Zuzana Týřová.

Ve večerních hodinách totiž muž přišel do společného bydliště pod vlivem alkoholu a ženu opět vulgárně urážel. Po chvíli se k němu ale žena otočila zády a muž po ní hodil popelník, který ve své blízkosti našel. To vše navíc před zraky jejich nezletilé dcery.

„Tento incident ale naštěstí nenechal klidným jednoho ze sousedů, který přivolal policejní hlídku. Po příjezdu policistů pokračoval třiačtyřicetiletý muž v urážení a vyhrožování své manželce. Z těchto důvodů byl muž policisty zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici v Sokolově. Po vystřízlivění byl převezen na obvodní oddělení k dalším úkonům,“ dodala policejní mluvčí s tím, že muž byl vzat do vazby a za týrání manželky mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte