• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Účastnický rekord padl. Čtvrtý Koudelníkův závod dokončilo 415 dětí!

  18.9.2023
  Vítězslav Hospes

  Kutnohorský Koudelníkův závod napsal v neděli 3. září 2023 svou čtvrtou kapitolu. Běžecký překážkový závod pro děti ve věku 4 – 14 let dokončilo rekordních čtyři sta patnáct dětí. Za celý den navštívilo areál stadionu Olympia zhruba třináct stovek lidí, nejen místních, ale například i z Hradce Králové, Čakovic, Poděbrad, Vrchlabí, atd.

  Na Olympii byly k vidění parádní sportovní výkony. U nejmladší kategorie 4 – 6 let se zapotili i rodiče, kteří své ratolesti doprovázeli po trati a mnohdy podali pomocnou ruku. Poté začaly líté sportovní boje. Mladí závodníci běhali v areálu trasy od jednoho do 2,6 km. Museli zvládnout silové, ručkovací, technické, balanční i paměťové překážky. V cíli je čekala odměna v podobě unikátní účastnické medaile.

  V horkém dni voda nikomu nevadila… (Zdroj: TZ)

  „Výkony byly skvělé. Navíc konkurence těch nejlepších šla nahoru. Ani jeden z loňských vítězů triumf neobhájil,“ komentoval ředitel závodu Michal Pavlík a přidal i hodnocení celého dne: „Účastnický rekord je krásným bonusem. Doufali jsme v něj, vždyť opět vyšlo počasí, navíc jsme celkovou kapacitu navýšili o více jak padesát míst. Klíčové však pro mě je, že se nikdo nezranil a děti se bavily po celý den.“

  Kromě kvalitního zázemí a občerstvení zpestřily dětem Koudelníkův závod různé hry, překážky na zkoušku, skákací hrad i Bobík se svou roadshow, která měla obrovský ohlas („až jsem se divil, jak děti Bobíka milují,“ usmíval se Pavlík).

  V příštím roce bude Koudelníkův závod slavit půlkulaté výročí. Pátý ročník se uskuteční znovu na stadionu Olympia a pořadatelé dodrží tradici první neděle v září – tedy 1. 9. 2024. Michal Pavlík řeší příjemné starosti: „Určitě budeme chtít závod znovu vylepšit – čtvrtý ročník nám ukázal, že strop v počtu startujících na jeden závodní den je 550. Takže se pokusíme tuto metu pokořit s tím, že až jednou dosáhneme počtu pěti set startujících, začneme řešit, co s naším závodem dál.“ Závěrem poděkoval všem dobrovolníkům a partnerům za možnost uskutečnit tak krásný závod a atletům z SKP Olympia za propůjčení stadionu i nezbytného zázemí.

  Registraci na příští rok spustí organizátorský tým Olympia Spartan Training tradičně minutu po půlnoci na Nový rok 2024.

  Zdroj: Autorský článek a TZ pořadatelů.


  Témata:

  Nepřehlédněte