Děti do školy chodit chtějí. V Ústí nad Labem se těšili na kamarády i učitele

Nedočkavé děti stály před základní školou v ústecké vyloučené lokalitě v Předlicích již půl hodiny před začátkem výuky. Nejvíce se těšily na své učitelky, doma jim prý s učením nikdo nepomáhal. Při vstupu žáci 1. stupně museli odevzdat prohlášení o bezinfekčnosti. V případě, že ho neměly, donesly je asistentky pedagogů rodičům domů k podpisu. Žáci si museli dezinfikovat ruce a přejít přes dezinfekční rohožku, personál školy jim měřil teplotu. Nakonec do školy přes původní skepsi ředitele dorazily desítky dětí.

„Zájem malinko ochladl, takže nastoupí určitě méně dětí, než nám bylo přislíbeno,“ řekl v pátek ředitel školy Martin Košnar. Dnes se ale ukázalo, že děti do školy chodit chtějí, přestože jejich rodiče mnohdy nepracují a mohou s nimi být doma. „Doma mi nikdo nepomáhal, všechno jsem se učil sám,“ řekl jeden z žáků. Pro úkoly mu do školy chodil táta, nemají totiž přístup k internetu.

Rodiče i žáci v rouškách se sešli dnes i před ústeckou základní školou Palachova. Učitelé vybírali čestné prohlášení o tom, že žáci nebyli v posledních dvou týdnech v kontaktu s nikým s infekční chorobou. Kdo jej neměl nebo měl napsané jen ručně, toho posílali domů. Natěšené děti se vítaly opatrně, někdy podáním ruky. Do školy se většina z nich těšila, úsměvy byly vidět i pod rouškami. Škola využila pro vstup dětí oba vchody a časový odstup. Vyučování tak pro některé začalo v 08.10 a pro jiné v 08.30. S odstupem budou také děti školu po vyučování opouštět.

Školy se zavřely v březnu poté, co stát vyhlásil nouzový stav a zavedl různá opatření kvůli šíření nemoci covid-19. Nouzový stav po dvou měsících skončil, stát nyní opatření uvolňuje. Do školy se v minulosti mohli vrátit žáci a studenti posledních ročníků.

vera/čtk

Památky ve státní správě zahajují se zpožděním letošní návštěvnickou sezonu

Dnes, 19:05
V celém areálu hřbitova ve Velkém Šenově na Děčínsku se hojně vyskytují zmije obecné, jediný...
Dnes, 13:22
V Žatci dokončují rekonstrukci historické radnice. Za 47 milionů korun nechalo město opravit vnější část...
Dnes, 07:44
Od 2. července do 6. září budou na zámku Nový hrad v Jimlíně na Lounsku...
30.6.2020
Nejnavštěvovanější památka v Litoměřicích, vyhlídková věž Kalich, se od 1. července opět otevře turistům. Po...
30.6.2020
Na Chomutovsku dnes oficiálně skončí provoz hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. Za svou třiapadesátiletou existenci vyrobila...
29.6.2020
Nezvyklý pohled na minulost poskytl ústeckým historikům známý příslušník místního undergroundu Jiří Šerý. Sepsal své...
28.6.2020
Od 1. července se změní trasy některých linek městské hromadné dopravy v Ústí nad Labem....
26.6.2020
Chomutov možná přijde o víc než 30 milionů korun, část nesplacené půjčky a dotace poskytnuté...
25.6.2020
V Děčíně se dnes nečekaně rozpadlo vedení města. Zastupitelé odvolali pět radních včetně primátora Jaroslava...
24.6.2020
V Litoměřicích v Mezibraní bude květinový park. V současné době je v prostoru o rozloze...
Reklama