Fotbalisté Ústí vstoupili do jarní části soutěže remízou

Fotbal, ilustrační obrázek

Do prvního jarního ligového zápasu nastoupili fotbalisté Ústí v Prostějově. V utkání museli dotahovat, nakonec si odvezli bod za remízu 1:1.

První výraznější šanci zápasu 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zaznamenal v deváté minutě domácí tým. Prostějovský Jan Polák vypracoval zajímavou akci, kterou hlavičkou zakončoval Bialek. Jeho pokus skončil na boční síti. Domácí fotbalisté pokračovali v aktivní hře a další potlesk fanoušků si vysloužil Jan Koudelka, jehož zakroucená rána nadělala velké problémy brankáři Ústí Tvrdoňovi. Prostějov byl dál při chuti, Jan Šteigl hlavičkoval před brankou, ale jeho pokus ústecký brankář dokázal vytáhnout. První šanci Army si po půlhodině hry vypracoval Dramé, který zakončoval do protipohybu brankáře. Domácí gólman neinkasoval, a tak diváci na první gól stále čekali.

Ve 39. minutě se už stav zápasu poprvé změnil. Domácí hráči se dostali do rychlého protiútoku po odvráceném rohovém kopu. Jan Koudelka na sebe navázal obránce, a pak předložil míč Janu Šteiglemovi, který oklamal brankáře a snadno dopravil míč do sítě. Na konci prvního poločasu tak vedl Prostějov 1:0. Výraznější šanci nepřinesly ani dvě nastavené minuty, a tak šly oba kluby do kabin za průběžného stavu 1:0.

Zajímavou situaci na začátku druhého poločasu vytvořil hostující Matějka, jehož pokus byl dobrý, ale mezi tři tyče se nevešel. Blízko vyrovnání byl v 55. minutě Peterka, jehož hlavička pořádně vystrašila domácího brankáře Miloslava Brédu. Půl hodiny před koncem poločasu se Armě podařilo konečně vyrovnat. Po rohovém kopu se míč snesl do předbrankového prostoru, kde si na něj výborně naskočil Vojtěch Brak, jehož zakončení bylo gólové. Fotbalisté Ústí srovnali na 1:1.

Zbytek zápasu nabídl ještě dvě velké šance. Nejprve Matějkova zajímavá rána do protipohybu brankáře skončila mimo a pak nezamířil přesně ani Stříž, jehož dělovka skončila vedle brány. Fotbalisté Ústí nad Labem dokázali v Prostějově vyrovnat, a tak v prvním jarním ligovém zápase brali bod za plichtu 1:1.

zámecký park_ilustrační obrázek
Včera, 13:37
Památky v Ústeckém kraji zejí prázdnotou. Lidé mohou pouze do parků v okolí zámků.
26.3.2020
Mladé ženy z českého pohraničí mohou najít štěstí s východními Němci. V některých tamních oblastech...
pozitivní test na koronavirus
26.3.2020
Domov pro seniory U Trati v Litoměřicích je v karanténě. Jeden z jeho obyvatel měl...
26.3.2020
Botanická zahrada v Teplicích, Zoopark Chomutov nebo kino Hraničář v Ústí nad Labem veřejnosti umožňují...
23.3.2020
V Ústeckém kraji šijí odsouzení roušky ve všech věznicích. S ohledem na zákaz návštěv mohou...
23.3.2020
Praktičtí lékaři v Ústeckém kraji patřící pod Sdružení praktických lékařů ČR ordinují v omezeném režimu....
23.3.2020
Tři ústecké závody patřící pod nadnárodní společnost Rheinmetall Automotive (RA) se nejspíš kvůli šíření koronaviru...
23.3.2020
Ústí nad Labem bude řešit budoucnost kdysi honosných Schichtových lázní. Zdevastovanou městskou plovárnu ve čtvrti...
22.3.2020
Ve dne i v noci funguje v Ústí nad Labem projekt Ústecká rouška. Šičky spolu...
20.3.2020
V době celostátního omezení pohybu obyvatel kvůli koronaviru provozovatelé objekty zvelebují. Zámeček nechají vymalovat, litoměřický...
Reklama