Fotbalisté Ústí vstoupili do jarní části soutěže remízou

Fotbal, ilustrační obrázek

Do prvního jarního ligového zápasu nastoupili fotbalisté Ústí v Prostějově. V utkání museli dotahovat, nakonec si odvezli bod za remízu 1:1.

První výraznější šanci zápasu 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zaznamenal v deváté minutě domácí tým. Prostějovský Jan Polák vypracoval zajímavou akci, kterou hlavičkou zakončoval Bialek. Jeho pokus skončil na boční síti. Domácí fotbalisté pokračovali v aktivní hře a další potlesk fanoušků si vysloužil Jan Koudelka, jehož zakroucená rána nadělala velké problémy brankáři Ústí Tvrdoňovi. Prostějov byl dál při chuti, Jan Šteigl hlavičkoval před brankou, ale jeho pokus ústecký brankář dokázal vytáhnout. První šanci Army si po půlhodině hry vypracoval Dramé, který zakončoval do protipohybu brankáře. Domácí gólman neinkasoval, a tak diváci na první gól stále čekali.

Ve 39. minutě se už stav zápasu poprvé změnil. Domácí hráči se dostali do rychlého protiútoku po odvráceném rohovém kopu. Jan Koudelka na sebe navázal obránce, a pak předložil míč Janu Šteiglemovi, který oklamal brankáře a snadno dopravil míč do sítě. Na konci prvního poločasu tak vedl Prostějov 1:0. Výraznější šanci nepřinesly ani dvě nastavené minuty, a tak šly oba kluby do kabin za průběžného stavu 1:0.

Zajímavou situaci na začátku druhého poločasu vytvořil hostující Matějka, jehož pokus byl dobrý, ale mezi tři tyče se nevešel. Blízko vyrovnání byl v 55. minutě Peterka, jehož hlavička pořádně vystrašila domácího brankáře Miloslava Brédu. Půl hodiny před koncem poločasu se Armě podařilo konečně vyrovnat. Po rohovém kopu se míč snesl do předbrankového prostoru, kde si na něj výborně naskočil Vojtěch Brak, jehož zakončení bylo gólové. Fotbalisté Ústí srovnali na 1:1.

Zbytek zápasu nabídl ještě dvě velké šance. Nejprve Matějkova zajímavá rána do protipohybu brankáře skončila mimo a pak nezamířil přesně ani Stříž, jehož dělovka skončila vedle brány. Fotbalisté Ústí nad Labem dokázali v Prostějově vyrovnat, a tak v prvním jarním ligovém zápase brali bod za plichtu 1:1.

Včera, 16:55
Po pěti letech od otevření pro veřejnost si jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem získalo...
28.5.2020
Na hranicích Česka s Německem a Polskem se v sobotu opět sejdou sousedé, přátelé a...
28.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Výjimečný příběh Němky Elisabeth Morcheové a šesti jejích synů, kteří byli i československými občany, nově...
26.5.2020
Trhovci na hranicích s Německem v Petrovicích na Ústecku měli od poloviny března své podniky...
25.5.2020
Nedočkavé děti stály před základní školou v ústecké vyloučené lokalitě v Předlicích již půl hodiny...
23.5.2020
V Ústeckém kraji se ve větších městech otevřou aquaparky i koupaliště většinou příští týden. Umožňuje...
22.5.2020
Ústecký domov pro seniory Orlická se intenzivně připravuje na první návštěvy, přijdou v pondělí. Zařízení...
18.5.2020
Na severu Čech se staví poslední dva úseky Labské stezky, která měří od hranic s...
Reklama