Hokejisté Ústí nestačili na Sokolov

Lední hokej, ilustrační fotografie

Sokolov – V rámci 26. kola skupiny o postup do předkola play-off nestačili ústečtí hokejisté na Sokolov. Ve venkovním prostředí svému soupeři podlehli 1:3.

V ústeckém brankovišti dostal znovu důvěru z Vrchlabí příchozí Jakub Soukup. Jeho spoluhráči si připravili velkou šanci jako první, ve čtvrté minutě z horní hranice levého kruhu pálil Vladimír Brož, jehož pokus zastavila branková konstrukce. Brankář Sokolova Jakub Kašpar se následně vyznamenal proti střelám Václava Krliše a brejku Přemysla Svobody. Aktivní hra Ústí pokračovala dál a hosté se dočkali ve 12. minutě první braky v zápase. Martin Tůma vyslal do šance Přemysla Svobodu, jemuž se podařilo kličkou překonat obránce, a pak si poradil také s gólmanem. V poslední vteřině neproměnil svou šanci Lukáš Zukal, a tak vedl po první třetině Slovan 1:0.

Fotbal, ilustrační obrázek

Fotbalisté Ústí v generálce na ligu prohráli s Jihlavou

Ústecká hra ve druhé třetině už nebyla tak aktivní, čehož dokázal soupeř proměnit. Ve 29. minutě začal akci Petr Přindiš, puk se přes Tomáše Urbana dostal k najetému Martinu Osmíkovi, který prostřelil Soukupa střelou mezi betony. Mnoho dalších šancí druhá třetina nenabídla. Až v samotném závěru mohl poslat domácí hráče do vedení Marek Švec, který orazítkoval tyč branky. Po druhé třetině platil stav 1:1.

Dlouhou dobu to vypadalo, že se tento zápas dostane až do prodloužení. Ale to odmítli domácí hokejisté, neboť v 54. minutě nechala ústecká obrana před brankou volného Petra Haška. Ten se dostal k puku a zakončoval do horní části branky. Hašek se dokázal gólově prosadit hned při svém zápase za Baník Sokolov. Slovan se snažil ze všech sil vyrovnat, ale překonat brankáře se mu nepodařilo. Navíc v poslední vteřině stanovil konečný stav zápasu na 3:1 Tomáš Rohan.

Sokolov na svém ledě dokázal porazit ústecké hokejisty 3:1, a tak si připsal tři body do tabulky. Ústí po dvou domácích výhrách další body nepřidalo.

Včera, 16:55
Po pěti letech od otevření pro veřejnost si jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem získalo...
28.5.2020
Na hranicích Česka s Německem a Polskem se v sobotu opět sejdou sousedé, přátelé a...
28.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Výjimečný příběh Němky Elisabeth Morcheové a šesti jejích synů, kteří byli i československými občany, nově...
26.5.2020
Trhovci na hranicích s Německem v Petrovicích na Ústecku měli od poloviny března své podniky...
25.5.2020
Nedočkavé děti stály před základní školou v ústecké vyloučené lokalitě v Předlicích již půl hodiny...
23.5.2020
V Ústeckém kraji se ve větších městech otevřou aquaparky i koupaliště většinou příští týden. Umožňuje...
22.5.2020
Ústecký domov pro seniory Orlická se intenzivně připravuje na první návštěvy, přijdou v pondělí. Zařízení...
18.5.2020
Na severu Čech se staví poslední dva úseky Labské stezky, která měří od hranic s...
Reklama