Lidé z uzavíraného dolu Kohinoor mohou najít nové uplatnění

Státní podnik Palivový kombinát Ústí (PKÚ) se sídlem v Chlumci na Ústecku nabídl uplatnění odborníkům z uzavíraného podniku Důl Kohinoor v Dolním Jiřetíně na Mostecku. Podle ředitele PKÚ Waltera Fiedlera společnost uzavírá pracovní smlouvy například s provozními elektrikáři a zámečníky.

„Dále přijímáme zaměstnance se specifickými kompetencemi a praxí, které bychom rádi zařadili do podnikové jednotky báňských záchranářů. Hledáme i další kvalifikované zaměstnance, kteří nám mohou pomoci nahradit naše stávající v důchodovém věku,“ doplnil ředitel.

Odcházející zaměstnanci z Dolu Kohinoor si mohou podle něj nárokovat příspěvek ve výši 8000 korun nebo 5300 korun podle převažujícího výkonu práce. „Jedná se o finanční příspěvek za práci v podzemí hlubinného dolu nebo s převažujícím výkonem práce mimo podzemí hlubinného dolu a dále podle počtu odpracovaných let u těžební společnosti,“ uvedla Hana Volfová z tiskového oddělení PKÚ. Petra Šilhánová, zástupkyně ředitele PKÚ, dnes řekla, že jde o měsíční rentu. Dostanou ji ti zaměstnanci, kteří se neuplatní v oboru jinde v regionu. Dosud bylo přijato a předáno ke schválení na ministerstvo průmyslu a obchodu 101 žádostí o přiznání tohoto příspěvku.

Zatopený hnědouhelný lom si získává stále více příznivců

Palivový kombinát Ústí se zabývá revitalizací území po hornické činnosti v severních, středních a východních Čech a likvidací vrtů po těžbě plynu a ropy na Moravě. Zajišťoval třeba rekultivaci lomu Chabařovice a Ležáky na Ústecku, na jejichž místě vzniklo jezero Milada u Ústí nad Labem a jezero Most. Jeho součástí jsou dvě stanice Závodní báňské záchranné služby v Libušíně u Kladna a Odolově u Trutnova.

vera/čtk

Dnes, 14:50
Chomutov pomůže živnostníkům, kteří se musí vyrovnat s dopady epidemie koronaviru. Do konce července mohou...
Včera, 17:40
Přes 400 kilogramů živých i mrtvých mořských živočichů určených k jídlu našli ve večerce v...
Včera, 13:40
V Karlovarském kraji se uskuteční další dva projekty na zahlazení škod vzniklých těžbou hnědého uhlí....
Včera, 11:02
Lidé v Ústeckém kraji vyměnili ve svých domovech s přispěním státu na 3400 starých kotlů...
10.7.2020
Ředitelství silnic a dálnic zahájí 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020 (CSD). Výstupy z CSD...
8.7.2020
Červnové deště nespasily zemědělce na severu Čech. Kvůli suchu očekávají propad sklizně ozimových obilovin. Nejpostiženějšími...
4.7.2020
Ještě před začátkem letních prázdnin mohou lidé využívat na území města Ústí nad Labem nové...
3.7.2020
Medián inzertních cen chat a chalup prodávaných v tomto kraji za poslední rok vzrostl o...
2.7.2020
V celém areálu hřbitova ve Velkém Šenově na Děčínsku se hojně vyskytují zmije obecné, jediný...
2.7.2020
V Žatci dokončují rekonstrukci historické radnice. Za 47 milionů korun nechalo město opravit vnější část...
Reklama