Oživit turistický ruch má odpuštěný poplatek

Lázeňské město zrušilo poplatek za pobyt. Teplice tím chtějí přispět k oživení turismu. Magistrát odpustil některým provozovatelům také nájem.

Poplatek z pobytu zavedla nová úprava zákona, která zrušila dosavadní poplatky za lázeňský a turistický pobyt i místní poplatek z ubytovací kapacity. Podle novely může být poplatek od ledna maximálně 21 korun za osobu a den, od roku 2021 budou moci obce podle svého rozhodnutí vybírat až 50 korun.

V Teplicích vzrostla částka od ledna z 15 na 21 korun za osobu a den. „Poplatek se bude platit až od 1. ledna 2021,“ uvedl náměstek primátora Jiří Štábl (ANO). Podle něj rozhodnutí přivítaly teplické lázně i místní hoteliéři.

Nájemné odpustilo město podnikatelům, kteří museli kvůli vládním opatřením ukončit dočasně činnost. Pouze polovinu zaplatí ti, kteří ji měli omezenou. „Například fitness centrum v budově sportovní haly muselo být zavřené úplně, naopak někde se prodávalo přes okénko,“ uvedl Štábl.

Památky v Ústeckém kraji zahájily sezónu

Magistrát chce podpořit letní kulturní akce. Propady tržeb očekává u příspěvkových organizací jako sportovní hala, zimní stadion, aquacentrum, kulturní dům. „Na krizi jsme připraveni,“ řekl teplický primátor Hynek Hanza (ODS). Podle něj je nejdůležitější odbourat v lidech strach. Ten se mimo jiné mohl promítnout do počtu dětí, které navštěvují mateřské školy. Podle Štábla je to v Teplicích zhruba čtvrtina z přihlášených a obdobné to bude zřejmě po otevření prvních stupňů základních škol 25. května.

Odpouští i Ústí

Odpuštění místních poplatků se dočkají i Ústečané. Květnové zastupitelstvo v krajském městě zrušilo vyhlášky o místních poplatcích z pobytu a za užívání veřejného prostranství. Tamní sazba z pobytu činila 21 korun, v roce 2021 má být zvýšena na 30 korun. Zastupitelstvo ji zrušilo do konce září, poté bude opět platit. Poplatek za užívání veřejného prostranství, to znamená třeba venkovních zahrádek restaurací, činil od jedné do 15 korun za metr čtvereční na den. Zastupitelstvo vyhlášku zrušilo do konce srpna.

15.4.2021
V Teplicích se dítě napilo kuchyňského přípravku na čištění odpadu a kanalizace. Žíravina je velmi...
16.3.2021
Kvůli účasti na nelegální oslavě v teplickém hotelu podnikatele Petra Bendy končí ve funkci ředitele...
1.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
1.3.2021
Pašovaní takzvané červené nafty z Německa je příhraničích oblastech stále v kurzu. Dovoz červené nafty,...
25.1.2021
V teplickém hotelu Prince de Ligne se v sobotu večer konala oslava místního podnikatele Petra...
14.1.2021
Severočeští vodohospodáři nabádají zákazníky k ochraně vodoměrů a vodovodních přípojek, v mrazech praskají. Havárie potrubí...
8.1.2021
Největší tragédie při odsunu sovětských vojsk z Československa si vyžádala 17 obětí. Před třiceti lety...
15.12.2020
Lyžařská střediska v Ústeckém kraji jsou na zahájení sezony připravená. Na sjezdovkách jim ale chybí...
15.12.2020
Restaurace chtějí pokračovat v protestu proti vládním opatřením, některé budou mít otevřeno i po 20....
14.12.2020
Zhruba čtyři desítky z více než 540 pohřebišť na území Ústeckého kraje jsou v katastrofálním...
9.12.2020
Od 1. ledna se cestujícím na Ústecku prodraží jízdné. Důvodem navýšení cen je podle odboru...
Reklama