Senioři snášeli karanténu různě. Opustit areál zařízení stále nemohou

Ústecký domov pro seniory Orlická se intenzivně připravuje na první návštěvy, přijdou v pondělí. Zařízení bylo kvůli šíření koronaviru nuceno zavřít již začátkem března. Od té doby se klienti se svými rodinami viděli přes plot nebo díky videohovorům na tabletech. Někteří senioři snášeli karanténu špatně, přáli si opustit areál zařízení a jít třeba na nákup. Nyní za nimi mohou návštěvy, odejít z areálu zatím však klienti nemohou. Splnit by se jim to ale mohlo 8. června, řekla dnes ředitelka domova důchodců Jarmila Nováková.

„Návštěvy budeme pouštět, protože máme samé jednolůžkové pokoje, do pokojů,“ uvedla ředitelka a doplnila, že se v zařízení budou dodržovat přísná hygienická pravidla. Zahrnují mimo jiné dezinfekci klik, povrchů stolů, výtahů i podlah. Příchozí návštěvy, a to v maximálním počtu dvou osob, si budou muset vydezinfikovat ruce, nechat si změřit teplotu a vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

Podle ředitelky se senioři mohou procházet po celou dobu zákazu opouštění areálu po parku, který je jeho součástí. Tam mohou vzít také své rodiny. „Budou mít dvoumetrové odstupy, takže lavičky přemístíme, aby nebyly natěsno a měly tak rodiny mezi sebou odstup,“ řekla Nováková. Návštěvy budou moci přicházet mezi 09.00 a 17.00 hodin.

Senioři snášeli karanténu vyhlášenou vládou 16. března různě, příbuzní jim chyběli. „Dostali jsme od města dva tablety a šest tabletů nám zapůjčil Centropol,“ řekla ředitelka s tím, že klientům hovory s rodinou psychicky velmi pomáhaly.

Semilské muzeum nabízí do konce května vstup zdarma, možná i déle

Senioři zatím opustit areál zařízení kvůli stále hrozícímu koronaviru nemohou. Ředitelka uvedla, že by omezený pohyb mohl důchodcům skončit 8. června, kdy také nejspíš začne azylový dům pro matky s dětmi, který je součástí zařízení, přijímat nové klientky.

vera/čtk

Včera, 15:54
Pár sovic krahujových v chomutovském zooparku přivedl na svět další mládě. Vyklubalo se v druhé...
Včera, 11:05
Ministerstvo životního prostředí stanovilo podmínky provozu části dálnice D8 v Českém středohoří. Silničáři musí vysázet...
2.6.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
2.6.2020
Státní podnik Palivový kombinát Ústí (PKÚ) se sídlem v Chlumci na Ústecku nabídl uplatnění odborníkům...
2.6.2020
Jeden z největších poválečných masakrů německy mluvících obyvatel se odehrál před 75 lety v Postoloprtech...
1.6.2020
Univerzita J. E. Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem si připravila na Den dětí jako...
1.6.2020
Lázeňskou sezonu v Teplicích včera zahájili herci. Před zámkem se sešli v kostýmech významných postav,...
29.5.2020
Po pěti letech od otevření pro veřejnost si jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem získalo...
29.5.2020
Most zjišťuje prostřednictvím ankety zájem občanů o kompostéry určené na bioodpad. Chtělo by je pořídit...
28.5.2020
Na hranicích Česka s Německem a Polskem se v sobotu opět sejdou sousedé, přátelé a...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
Reklama