Senioři snášeli karanténu různě. Opustit areál zařízení stále nemohou

Ústecký domov pro seniory Orlická se intenzivně připravuje na první návštěvy, přijdou v pondělí. Zařízení bylo kvůli šíření koronaviru nuceno zavřít již začátkem března. Od té doby se klienti se svými rodinami viděli přes plot nebo díky videohovorům na tabletech. Někteří senioři snášeli karanténu špatně, přáli si opustit areál zařízení a jít třeba na nákup. Nyní za nimi mohou návštěvy, odejít z areálu zatím však klienti nemohou. Splnit by se jim to ale mohlo 8. června, řekla dnes ředitelka domova důchodců Jarmila Nováková.

„Návštěvy budeme pouštět, protože máme samé jednolůžkové pokoje, do pokojů,“ uvedla ředitelka a doplnila, že se v zařízení budou dodržovat přísná hygienická pravidla. Zahrnují mimo jiné dezinfekci klik, povrchů stolů, výtahů i podlah. Příchozí návštěvy, a to v maximálním počtu dvou osob, si budou muset vydezinfikovat ruce, nechat si změřit teplotu a vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

Podle ředitelky se senioři mohou procházet po celou dobu zákazu opouštění areálu po parku, který je jeho součástí. Tam mohou vzít také své rodiny. „Budou mít dvoumetrové odstupy, takže lavičky přemístíme, aby nebyly natěsno a měly tak rodiny mezi sebou odstup,“ řekla Nováková. Návštěvy budou moci přicházet mezi 09.00 a 17.00 hodin.

Senioři snášeli karanténu vyhlášenou vládou 16. března různě, příbuzní jim chyběli. „Dostali jsme od města dva tablety a šest tabletů nám zapůjčil Centropol,“ řekla ředitelka s tím, že klientům hovory s rodinou psychicky velmi pomáhaly.

Semilské muzeum nabízí do konce května vstup zdarma, možná i déle

Senioři zatím opustit areál zařízení kvůli stále hrozícímu koronaviru nemohou. Ředitelka uvedla, že by omezený pohyb mohl důchodcům skončit 8. června, kdy také nejspíš začne azylový dům pro matky s dětmi, který je součástí zařízení, přijímat nové klientky.

vera/čtk

4.8.2020
Druhé setkání dobrovolných, profesionálních i podnikových hasičů a jejich příznivců se uskuteční v sobotu 24....
3.8.2020
Ústecký kraj letos oslavil kulaté, dvacáté výročí. Prvním hejtmanem se v roce 2000 stal Jiří...
3.8.2020
Dýně, rajčata, okurky, kedlubny a další plodiny si mohou lidé vypěstovat na komunitní zahradě v...
2.8.2020
V červenci zahynulo při dopravních nehodách na silnicích v Ústeckém kraji šest lidí, o dva...
31.7.2020
V Ústí nad Labem v městské části Střekov se před několika dny otevřela vyhlídka známého...
30.7.2020
V Ústeckém kraji je devět odběrových míst, kde se mohou na covid-19 nechat otestovat pacienti,...
28.7.2020
Zemědělci v Ústeckém kraji považují stav hrabošů za kritický. Na jednom hektaru pole je i...
27.7.2020
V Jirkově na Chomutovsku je otevřené nové informační a populárně naučné centrum spojené s multimediálním...
27.7.2020
V Ústí nad Labem končí generální oprava železničního mostu přes Labe. Kromě pilířů se dotkla...
26.7.2020
Restaurátoři na zámku Duchcov na Teplicku ladí poslední detaily nového prohlídkového okruhu věnovaného Valdštejnům. První...
Reklama