Ústečané se v anketě mohou vyjádřit ke sporné stavbě supermarketu

Ústecký obvod Střekov připravil anketu ke sporné stavbě supermarketu na pozemku vedle soudu. Je anonymní a pouze v tištěné podobě, což kritizuje opozice. Podle opozičního hnutí PRO! Ústí skýtá prostor pro manipulaci. Primátor Petr Nedvědický (ANO) řekl, že by měla vzniknout ještě další anketa, a to adresná.

O vzniku nákupního centra ve čtvrti Střekov poblíž soudu a v blízkosti mostu přes Labe se mluví několik let. Investor loni v listopadu představil veřejnosti projekt na přízemní nákupní centrum s parkovištěm. Záměr vyvolal širokou diskusi. Někteří zdůrazňovali potřebnost obchodu, jiným se nelíbila jeho podoba.

V posledním zpravodaji obvodu Střekov vyšla anketa k záměru. Kontaktní údaje může respondent vyplnit, pokud souhlasí se slosováním o věcnou cenu.

„Není tedy nutné uvádět ani jméno. Anketa je tak vlastně anonymní, a tím pádem i snadno manipulovatelná. Každý člověk s tiskárnou si může vytvořit libovolné množství kopií a vyplnit je podle preferovaného názoru. Z toho vyplývá, že žádný výsledek takovéto ankety nemůže být brán jako spolehlivý nebo vypovídající,“ uvedl zastupitel za PRO! Ústí a bývalý střekovský místostarosta Jiří Němeček v tiskové zprávě.

Střekovský radní Jiří Železný (Za lepší Střekov) řekl, že anketu připravoval místostarosta Pavel Peterka (ANO). Jeho vyjádření ČTK zjišťuje. „Bylo to nešťastně formulováno právě proto, že tam není adresnost. Dohodli jsme se, že v každém případě, ať anketa dopadne, jak dopadne, tak se vytvoří adresná pouze pro obyvatele Střekova,“ řekl primátor. Mezitím město podle Nedvědického bude dál jednat o konkrétní podobě obchodního centra, jehož investorem je skupina Saller Group.

ČTK

Včera, 14:30
Tradiční charitativní adventní trhy se v Jirkově na Chomutovsku letos kvůli epidemické situaci a vládním...
23.10.2020
V Ústeckém kraji šíření nového typu koronaviru prudce zrychlilo. Za týden přibylo přes 3300 pozitivně...
Lidé v Ústí radovali plazmu
20.10.2020
Krajská zdravotní vyzvala lidi, kteří prodělali nemoc COVID-19, aby darovali krevní plazmu. Výzvu vyslyšeno bezmála...
4.10.2020
Lídr hnutí STAN v Ústeckém kraji Filip Ušák považuje výsledek voleb za obrovský úspěch. Hnutí...
3.10.2020
Nejvíce hlasů v krajských volbách zatím dostala v Ústeckém kraji ANO. Těsně před ukončením sčítání...
24.9.2020
Referendum k uvažované stavbě obchodního centra v městském obvodu Střekov v Ústí nad Labem je...
22.9.2020
Stavba středočeských přístavišť pro rekreační plavidla v Mělníku a Poděbradech má začít v listopadu a...
19.9.2020
Firmy v Ústeckém kraji od počátku epidemie koronaviru v České republice několikanásobně zvýšily výrobu ochranných...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
31.8.2020
Správa železnic a německá DB Netz AG vypisují tendr na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí...
Reklama