Ústečtí hokejisté ukončili sezónu porážkami

Ústí nad Labem – Poslední dva zápasy Chance Ligy ústečtí hokejisté nezvládli. Nejprve v domácím prostředí nestačili na Jihlavu, a pak ve velmi okleštěné sestavě podlehli Prostějovu.

Poslední domácí zápas v sezóně 2019 – 2020 odehrál ústecký Slovan proti Jihlavě. Na severu Čech nastoupil ve speciální limitované edici dresů, na nichž byl hlavním motivem zelený čtyřlístek a nápis „JA 83“. Tyto dresy po utkání putovaly do dražby a výtěžek z ní půjde na transparentní účet, který je na pomoc bývalého hokejisty Jana Alinče. Ten si šel loni s kamarády zahrát in-line hokej. Jedna vteřina mu změnila život, když hlavou narazil do mantinelu. Lékaři následně konstatovali ochrnutí těla.

Dražba těchto dresů probíhá na webu sportovniaukce.cz. Štěstí tyto dresy však ústeckým hokejistům nepřinesly. Slovan po první třetině prohrál 0:5, zbylé dvě dvacetiminutovky už byly z pohledu Ústí lepší. Nakonec si Jihlava ze severu Čech odvezla tři body za výhru 7:3. Za domácí se dvakrát trefil Přemysl Svoboda a jednou Lubomír Kovařík.

Úplně poslední zápas v sezóně odehráli ústečtí v Přerově. Tam Slovan cestoval se dvěma brankáři, pěti obránci a šesti útočníky. Ústí odehrálo celý zápas na dvě formace. Žlutomodří podařili sympatický výkon. Petr Chlán poslal v šesté minutě domácí do vedení. V polovině zápasu vyrovnal ústecký Lubomír Kovařík. Nerozhodný stav netrval dlouho, protože ve 35. minutě pálil přesně Žálčík. Na jeho gól navázal ve druhé třetině Jaroslav Mrázek. Přerov vedl po čtyřiceti minutách hry 3:1.

Ve třetí třetině dokázal v oslabené sestavě hrající Slovan snížit. Nejprve byl Přemysl Svoboda v úniku faulovaný, a pak proměnil trestné střílení, díky kterému zdramatizoval zápas. Poslední branku a svou druhou v zápase vstřelil domácí Petr Chlán. Prostějov vyhrál 4:2.

Ústečtí hokejisté dohráli letošní sezónu Chance Ligy na třetím místě odspodu. V 58 zápasech vybojovali 52 bodů. Pod nimi byla Kadaň se 42 body a Sokolov, který měl o dva body méně. Tento ročník byl ještě nesestupový, takže se poslední Sokolov v soutěži udržel.

zámecký park_ilustrační obrázek
Včera, 13:37
Památky v Ústeckém kraji zejí prázdnotou. Lidé mohou pouze do parků v okolí zámků.
26.3.2020
Mladé ženy z českého pohraničí mohou najít štěstí s východními Němci. V některých tamních oblastech...
pozitivní test na koronavirus
26.3.2020
Domov pro seniory U Trati v Litoměřicích je v karanténě. Jeden z jeho obyvatel měl...
26.3.2020
Botanická zahrada v Teplicích, Zoopark Chomutov nebo kino Hraničář v Ústí nad Labem veřejnosti umožňují...
23.3.2020
V Ústeckém kraji šijí odsouzení roušky ve všech věznicích. S ohledem na zákaz návštěv mohou...
23.3.2020
Praktičtí lékaři v Ústeckém kraji patřící pod Sdružení praktických lékařů ČR ordinují v omezeném režimu....
23.3.2020
Tři ústecké závody patřící pod nadnárodní společnost Rheinmetall Automotive (RA) se nejspíš kvůli šíření koronaviru...
23.3.2020
Ústí nad Labem bude řešit budoucnost kdysi honosných Schichtových lázní. Zdevastovanou městskou plovárnu ve čtvrti...
22.3.2020
Ve dne i v noci funguje v Ústí nad Labem projekt Ústecká rouška. Šičky spolu...
20.3.2020
V době celostátního omezení pohybu obyvatel kvůli koronaviru provozovatelé objekty zvelebují. Zámeček nechají vymalovat, litoměřický...
Reklama