Ústečtí hokejisté ukončili sezónu porážkami

Ústí nad Labem – Poslední dva zápasy Chance Ligy ústečtí hokejisté nezvládli. Nejprve v domácím prostředí nestačili na Jihlavu, a pak ve velmi okleštěné sestavě podlehli Prostějovu.

Poslední domácí zápas v sezóně 2019 – 2020 odehrál ústecký Slovan proti Jihlavě. Na severu Čech nastoupil ve speciální limitované edici dresů, na nichž byl hlavním motivem zelený čtyřlístek a nápis „JA 83“. Tyto dresy po utkání putovaly do dražby a výtěžek z ní půjde na transparentní účet, který je na pomoc bývalého hokejisty Jana Alinče. Ten si šel loni s kamarády zahrát in-line hokej. Jedna vteřina mu změnila život, když hlavou narazil do mantinelu. Lékaři následně konstatovali ochrnutí těla.

Dražba těchto dresů probíhá na webu sportovniaukce.cz. Štěstí tyto dresy však ústeckým hokejistům nepřinesly. Slovan po první třetině prohrál 0:5, zbylé dvě dvacetiminutovky už byly z pohledu Ústí lepší. Nakonec si Jihlava ze severu Čech odvezla tři body za výhru 7:3. Za domácí se dvakrát trefil Přemysl Svoboda a jednou Lubomír Kovařík.

Úplně poslední zápas v sezóně odehráli ústečtí v Přerově. Tam Slovan cestoval se dvěma brankáři, pěti obránci a šesti útočníky. Ústí odehrálo celý zápas na dvě formace. Žlutomodří podařili sympatický výkon. Petr Chlán poslal v šesté minutě domácí do vedení. V polovině zápasu vyrovnal ústecký Lubomír Kovařík. Nerozhodný stav netrval dlouho, protože ve 35. minutě pálil přesně Žálčík. Na jeho gól navázal ve druhé třetině Jaroslav Mrázek. Přerov vedl po čtyřiceti minutách hry 3:1.

Ve třetí třetině dokázal v oslabené sestavě hrající Slovan snížit. Nejprve byl Přemysl Svoboda v úniku faulovaný, a pak proměnil trestné střílení, díky kterému zdramatizoval zápas. Poslední branku a svou druhou v zápase vstřelil domácí Petr Chlán. Prostějov vyhrál 4:2.

Ústečtí hokejisté dohráli letošní sezónu Chance Ligy na třetím místě odspodu. V 58 zápasech vybojovali 52 bodů. Pod nimi byla Kadaň se 42 body a Sokolov, který měl o dva body méně. Tento ročník byl ještě nesestupový, takže se poslední Sokolov v soutěži udržel.

Včera, 09:42
Na dva festivaly se mohou těšit fandové filmu na severu Čech. Jeden se uskuteční na...
9.8.2020
Provoz letecké záchranné služby v Ústí nad Labem stojí ročně desítky milionů korun. Náklady se...
9.8.2020
Dvě orangutaní samice z ústecké zoologické zahrady čeká stěhování na Nový Zéland do zoo v...
7.8.2020
Do mezinárodní soutěže na budoucí podobu okolí jezera Milada u Ústí nad Labem se přihlásilo...
3.8.2020
Liberecký kraj by si po 20 letech zasloužil být plnohodnotným krajem s vlastním krajským soudem....
3.8.2020
Ústecký kraj letos oslavil kulaté, dvacáté výročí. Prvním hejtmanem se v roce 2000 stal Jiří...
3.8.2020
Dýně, rajčata, okurky, kedlubny a další plodiny si mohou lidé vypěstovat na komunitní zahradě v...
2.8.2020
V červenci zahynulo při dopravních nehodách na silnicích v Ústeckém kraji šest lidí, o dva...
31.7.2020
V Ústí nad Labem v městské části Střekov se před několika dny otevřela vyhlídka známého...
30.7.2020
V Ústeckém kraji je devět odběrových míst, kde se mohou na covid-19 nechat otestovat pacienti,...
Reklama