Ústečtí hokejisté ukončili sezónu porážkami

Ústí nad Labem – Poslední dva zápasy Chance Ligy ústečtí hokejisté nezvládli. Nejprve v domácím prostředí nestačili na Jihlavu, a pak ve velmi okleštěné sestavě podlehli Prostějovu.

Poslední domácí zápas v sezóně 2019 – 2020 odehrál ústecký Slovan proti Jihlavě. Na severu Čech nastoupil ve speciální limitované edici dresů, na nichž byl hlavním motivem zelený čtyřlístek a nápis „JA 83“. Tyto dresy po utkání putovaly do dražby a výtěžek z ní půjde na transparentní účet, který je na pomoc bývalého hokejisty Jana Alinče. Ten si šel loni s kamarády zahrát in-line hokej. Jedna vteřina mu změnila život, když hlavou narazil do mantinelu. Lékaři následně konstatovali ochrnutí těla.

Dražba těchto dresů probíhá na webu sportovniaukce.cz. Štěstí tyto dresy však ústeckým hokejistům nepřinesly. Slovan po první třetině prohrál 0:5, zbylé dvě dvacetiminutovky už byly z pohledu Ústí lepší. Nakonec si Jihlava ze severu Čech odvezla tři body za výhru 7:3. Za domácí se dvakrát trefil Přemysl Svoboda a jednou Lubomír Kovařík.

Úplně poslední zápas v sezóně odehráli ústečtí v Přerově. Tam Slovan cestoval se dvěma brankáři, pěti obránci a šesti útočníky. Ústí odehrálo celý zápas na dvě formace. Žlutomodří podařili sympatický výkon. Petr Chlán poslal v šesté minutě domácí do vedení. V polovině zápasu vyrovnal ústecký Lubomír Kovařík. Nerozhodný stav netrval dlouho, protože ve 35. minutě pálil přesně Žálčík. Na jeho gól navázal ve druhé třetině Jaroslav Mrázek. Přerov vedl po čtyřiceti minutách hry 3:1.

Ve třetí třetině dokázal v oslabené sestavě hrající Slovan snížit. Nejprve byl Přemysl Svoboda v úniku faulovaný, a pak proměnil trestné střílení, díky kterému zdramatizoval zápas. Poslední branku a svou druhou v zápase vstřelil domácí Petr Chlán. Prostějov vyhrál 4:2.

Ústečtí hokejisté dohráli letošní sezónu Chance Ligy na třetím místě odspodu. V 58 zápasech vybojovali 52 bodů. Pod nimi byla Kadaň se 42 body a Sokolov, který měl o dva body méně. Tento ročník byl ještě nesestupový, takže se poslední Sokolov v soutěži udržel.

29.5.2020
Po pěti letech od otevření pro veřejnost si jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem získalo...
28.5.2020
Na hranicích Česka s Německem a Polskem se v sobotu opět sejdou sousedé, přátelé a...
28.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Výjimečný příběh Němky Elisabeth Morcheové a šesti jejích synů, kteří byli i československými občany, nově...
26.5.2020
Trhovci na hranicích s Německem v Petrovicích na Ústecku měli od poloviny března své podniky...
25.5.2020
Nedočkavé děti stály před základní školou v ústecké vyloučené lokalitě v Předlicích již půl hodiny...
23.5.2020
V Ústeckém kraji se ve větších městech otevřou aquaparky i koupaliště většinou příští týden. Umožňuje...
22.5.2020
Ústecký domov pro seniory Orlická se intenzivně připravuje na první návštěvy, přijdou v pondělí. Zařízení...
18.5.2020
Na severu Čech se staví poslední dva úseky Labské stezky, která měří od hranic s...
Reklama