Ústí připravuje revitalizaci parku Míru, počítá se s hřištěm

Ústí nad Labem připravuje revitalizaci Parku Míru ve čtvrti Severní Terasa. Studie počítá s vodním prvkem, dětským hřištěm, sadovými úpravami. Předběžné náklady na všechny práce se odhadují na zhruba 30 milionů korun, řekla mluvčí magistrátu Romana Macová.

Upravovat se bude plocha mezi čtyřmi věžovými domy. Jejich obyvatele se město zeptalo, co by si v parku přáli. „Po dohodě s nájemníky byly vytištěny a rozneseny anketní lístky do všech čtyř přilehlých věžáků,“ uvedla Macová.

Studii si zpracovalo město. Projektová dokumentace je rozdělená do dvou částí. První se zabývá komunikacemi a parkovištěm a druhá sadovými úpravami včetně návrhu vodního prvku a dětského hřiště. Na první část se náklady odhadují na 13,4 milionu korun bez DPH. „O dotaci město žádat bude, žádost by měla být předložena ke schválení radě,“ uvedla mluvčí.

Cílem studie revitalizace bylo upravit prostor parku tak, aby v něm našly vyžití všechny věkové skupiny obyvatel. „V každém případě bude zachována plastika (sousoší dětí) od Michaela Bílka, která je uměleckým dílem,“ uvádí se ve zprávě radnice.

V projektu se počítá s úpravou stromů a keřů a s použitím trvalek a okrasných trav vysazených do štěrku. Použit bude stejný materiál, který zde byl již při zakládání parku v 70. a 80. letech minulého století. Vodní prvek vytvoří potůček, jenž bude ve střední části protékat pod cestou a končit u zídky menším jezírkem, okolo kterého bude dřevěné molo. Parkoviště musí zůstat podle radnice stejně velká, neboť jejich rozšíření nedovoluje územní plán.

V minulosti město upravovalo Městské sady v centru. Kritici jejich revitalizaci téměř za 83 milionů korun považovali za předraženou, poukazovalo se tehdy mimo jiné na drahé lavičky. Ústeckými Městskými sady se zabývala i policie, neshledala ale, že by byl spáchán trestný čin.

ČTK

Dnes, 07:55
Ústecké sdružení Společně vyhlásilo veřejnou sbírku na vznik pamětní desky jediné ústecké oběti srpnové okupace...
22.1.2020
V zastupitelstvu Ústeckého kraje nahradí náhle zesnulého Jaroslava Kuberu (ODS) dlouholetý pracovník Památníku Terezín Tomáš...
22.1.2020
Zhruba 820.000 diváků v Ústeckém kraji se musí od 30. ledna připravit na postupnou změnu...
21.1.2020
Klouzačky, hřiště, opravy chodníků, grilovací místa. To je část výčtu nápadů veřejnosti, co by ústecký...
19.1.2020
Zoologickou zahradu v Děčíně navštívilo v loňském roce 134.295 lidí, nejvíce v její sedmdesátileté historii....
17.1.2020
Sedm základních a pět mateřských škol v Ústí nad Labem se může zapojit do výzvy...
15.1.2020
V ústecké zoologické zahradě uhynulo mládě tučňáka brýlového. Rodiče se o něj přestali starat. Prvorozenému...
15.1.2020
V Ústeckém kraji začíná plesová sezona, plesy pořádají i některá města. Ples organizuje například Most,...
13.1.2020
Odvolací krajský soud v Ústí nad Labem dnes zprostil obžaloby bývalého ústeckého primátora Víta Mandíka...
13.1.2020
Ústecký kraj znovu otevře dříve zrušené pobočky Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem, jejímž...
Reklama