Ústí připravuje revitalizaci parku Míru, počítá se s hřištěm

Ústí nad Labem připravuje revitalizaci Parku Míru ve čtvrti Severní Terasa. Studie počítá s vodním prvkem, dětským hřištěm, sadovými úpravami. Předběžné náklady na všechny práce se odhadují na zhruba 30 milionů korun, řekla mluvčí magistrátu Romana Macová.

Upravovat se bude plocha mezi čtyřmi věžovými domy. Jejich obyvatele se město zeptalo, co by si v parku přáli. „Po dohodě s nájemníky byly vytištěny a rozneseny anketní lístky do všech čtyř přilehlých věžáků,“ uvedla Macová.

Studii si zpracovalo město. Projektová dokumentace je rozdělená do dvou částí. První se zabývá komunikacemi a parkovištěm a druhá sadovými úpravami včetně návrhu vodního prvku a dětského hřiště. Na první část se náklady odhadují na 13,4 milionu korun bez DPH. „O dotaci město žádat bude, žádost by měla být předložena ke schválení radě,“ uvedla mluvčí.

Cílem studie revitalizace bylo upravit prostor parku tak, aby v něm našly vyžití všechny věkové skupiny obyvatel. „V každém případě bude zachována plastika (sousoší dětí) od Michaela Bílka, která je uměleckým dílem,“ uvádí se ve zprávě radnice.

V projektu se počítá s úpravou stromů a keřů a s použitím trvalek a okrasných trav vysazených do štěrku. Použit bude stejný materiál, který zde byl již při zakládání parku v 70. a 80. letech minulého století. Vodní prvek vytvoří potůček, jenž bude ve střední části protékat pod cestou a končit u zídky menším jezírkem, okolo kterého bude dřevěné molo. Parkoviště musí zůstat podle radnice stejně velká, neboť jejich rozšíření nedovoluje územní plán.

V minulosti město upravovalo Městské sady v centru. Kritici jejich revitalizaci téměř za 83 milionů korun považovali za předraženou, poukazovalo se tehdy mimo jiné na drahé lavičky. Ústeckými Městskými sady se zabývala i policie, neshledala ale, že by byl spáchán trestný čin.

ČTK

Včera, 12:20
Referendum k uvažované stavbě obchodního centra v městském obvodu Střekov v Ústí nad Labem je...
22.9.2020
Stavba středočeských přístavišť pro rekreační plavidla v Mělníku a Poděbradech má začít v listopadu a...
19.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
19.9.2020
Firmy v Ústeckém kraji od počátku epidemie koronaviru v České republice několikanásobně zvýšily výrobu ochranných...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
31.8.2020
Správa železnic a německá DB Netz AG vypisují tendr na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí...
28.8.2020
Ve středu a ve čtvrtek se v Ústeckém kraji podle krajské hygienické stanice potvrdila nákaza...
28.8.2020
První městskou akcí letošního roku v Chomutově bude čtvrtý ročník půlmaratonu. Závod se uskuteční poslední...
27.8.2020
Sociální a zdravotní zařízení Ústeckého kraje mají dostatečné zásoby roušek, dezinfekce a dalších ochranných prostředků...
26.8.2020
Sklizeň obilovin a řepky v Ústeckém kraji skončila. Výnosy jsou podprůměrné, nejnižší v celé republice....
21.8.2020
Oprava Benešova mostu v Ústí na Labem bude stát výrazně více, než se původně očekávalo....
Reklama