Výdejová okénka, rozvoz jídla i kopřivový speciál do pet lahve

V Ústí nad Labem přibývá restaurací, které nabízí rozvoz jídla. Vzniklo také několik výdejových okének. Dnes se jedno otevřelo u restaurace na Větruši, odkud lidé vyráží na procházky k vaňovským vodopádům a jinam. Provozovatelé věří, že nařízení o uzavření restaurací vláda po Velikonocích uvolní. Připravují se proto na omezený provoz.

Maloobchody a služby jsou zavřené kvůli šířící se koronavirové nákaze od 14. března. Provozovatelé restaurací se nejprve zaměřili na opravy a úpravy, vylepšování zahrádek. Teď se připravují na možné otevření v omezeném režimu tak, aby u stolu seděl jen určený počet lidí, stoly byly od sebe dostatečně daleko a podobně.

U výletního zámečku Větruše, kde je hotel, restaurace a sportoviště, se stánek s občerstvením otvíral v minulých letech během horkých dnů. Letos jeho otevření provozovatelé uspíšili a dnes si v něm lidé mohli poprvé koupit jídlo a pivo či limonádu. „Vycházíme z toho, že lidé nemají možnost občerstvení, přitom odtud se chodí na procházky. Zabezpečili jsme naše stoly tak, aby u nich neseděly davy osob. Zatím zkoušíme víkendový provoz a uvidíme, jaký to bude mít ohlas,“ řekl obchodní manažer Michal Vaverka. Dnes po otevření přišlo prvních šest zákazníků.

Od 27. března je sice možné ubytovávat hosty za účelem výkonu povolání, zájem je ale podle Vaverky téměř nulový. „Věříme, že když nyní budeme vařit, už se někdo bude chtít u nás i ubytovat,“ uvedl Vaverka. Restaurace potřebuje podle něj uvařit denně 150 jídel, aby se to ekonomicky vyplatilo. „Počítáme s omezením po otevření, máme tu několik salónků a zvažovali jsme, že by místa byla pouze na rezervaci,“ uvedl Vaverka s tím, že zatím provozovna nikoho v době nouzového stavu nepropustila. „Lidé jsou doma a čekají na zavolání, věříme, že by to mohlo být po Velikonocích,“ uvedl.

V některých městech Ústeckého kraje se otevřely domácí potřeby

Výdejní okénko dnes bylo otevřeno dopoledne také u Pivovaru Na Rychtě. Koupit si mohli zákazníci pivo. V týdnu nabízí minipivovar také menu. Teď vaří zelené pivo, velikonoční kopřivový speciál, který si budou moci zákazníci u okénka koupit od pondělí stočený do pet lahví nebo do vlastních nádob.

Jídla rozváží zdarma také Hospůdka U Lípy a další. Okénka otevřeli prodejci kebabů, kteří měli i místa k sezení uvnitř provozoven. Pouze na rozvoz jídel přešly pizzerie. Dopady opatření nařízených v souvislosti s šířením nákazy novým typem koronaviru majitelé restaurací zatím neodhadují.

vera/čtk

17.12.2020
Zhruba v 6:00 byl na Chomutovsku nahlášen požár haly o ploše zhruba 42 metrů čtverečných....
15.12.2020
V chovu společnosti PROAGRO Nymburk se zjistila salmonela. Veterináři usmrtí kolem 40.800 nosnic v Janské...
15.12.2020
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
15.12.2020
Lyžařská střediska v Ústeckém kraji jsou na zahájení sezony připravená. Na sjezdovkách jim ale chybí...
14.12.2020
V Městském kině v Novém Boru mají diváci možnost opět zhlédnout rozsáhlou výstavu fotografií celosvětově...
14.12.2020
Zhruba čtyři desítky z více než 540 pohřebišť na území Ústeckého kraje jsou v katastrofálním...
9.12.2020
Od 1. ledna se cestujícím na Ústecku prodraží jízdné. Důvodem navýšení cen je podle odboru...
8.12.2020
Chomutov měl v plánu zřídit kasina, která měla vydělat městu 30 milionů korun. Pro občany...
4.12.2020
Poplatek za svoz komunálního odpadu v Litoměřicích po čtrnácti letech vzroste. Doposud lidé platili 498...
3.12.2020
V ústecké Spolchemii senzory zaznamenaly únik chloru. Provoz chlorové chemie se okamžitě zastavil. Nikdo nebyl...
1.12.2020
Litoměřická nemocnice má nové přístroje za 37 milionů korun. Vybavení umožní podrobnější vyšetření pacientů. Zařízení...
Reklama