Výdejová okénka, rozvoz jídla i kopřivový speciál do pet lahve

V Ústí nad Labem přibývá restaurací, které nabízí rozvoz jídla. Vzniklo také několik výdejových okének. Dnes se jedno otevřelo u restaurace na Větruši, odkud lidé vyráží na procházky k vaňovským vodopádům a jinam. Provozovatelé věří, že nařízení o uzavření restaurací vláda po Velikonocích uvolní. Připravují se proto na omezený provoz.

Maloobchody a služby jsou zavřené kvůli šířící se koronavirové nákaze od 14. března. Provozovatelé restaurací se nejprve zaměřili na opravy a úpravy, vylepšování zahrádek. Teď se připravují na možné otevření v omezeném režimu tak, aby u stolu seděl jen určený počet lidí, stoly byly od sebe dostatečně daleko a podobně.

U výletního zámečku Větruše, kde je hotel, restaurace a sportoviště, se stánek s občerstvením otvíral v minulých letech během horkých dnů. Letos jeho otevření provozovatelé uspíšili a dnes si v něm lidé mohli poprvé koupit jídlo a pivo či limonádu. „Vycházíme z toho, že lidé nemají možnost občerstvení, přitom odtud se chodí na procházky. Zabezpečili jsme naše stoly tak, aby u nich neseděly davy osob. Zatím zkoušíme víkendový provoz a uvidíme, jaký to bude mít ohlas,“ řekl obchodní manažer Michal Vaverka. Dnes po otevření přišlo prvních šest zákazníků.

Od 27. března je sice možné ubytovávat hosty za účelem výkonu povolání, zájem je ale podle Vaverky téměř nulový. „Věříme, že když nyní budeme vařit, už se někdo bude chtít u nás i ubytovat,“ uvedl Vaverka. Restaurace potřebuje podle něj uvařit denně 150 jídel, aby se to ekonomicky vyplatilo. „Počítáme s omezením po otevření, máme tu několik salónků a zvažovali jsme, že by místa byla pouze na rezervaci,“ uvedl Vaverka s tím, že zatím provozovna nikoho v době nouzového stavu nepropustila. „Lidé jsou doma a čekají na zavolání, věříme, že by to mohlo být po Velikonocích,“ uvedl.

V některých městech Ústeckého kraje se otevřely domácí potřeby

Výdejní okénko dnes bylo otevřeno dopoledne také u Pivovaru Na Rychtě. Koupit si mohli zákazníci pivo. V týdnu nabízí minipivovar také menu. Teď vaří zelené pivo, velikonoční kopřivový speciál, který si budou moci zákazníci u okénka koupit od pondělí stočený do pet lahví nebo do vlastních nádob.

Jídla rozváží zdarma také Hospůdka U Lípy a další. Okénka otevřeli prodejci kebabů, kteří měli i místa k sezení uvnitř provozoven. Pouze na rozvoz jídel přešly pizzerie. Dopady opatření nařízených v souvislosti s šířením nákazy novým typem koronaviru majitelé restaurací zatím neodhadují.

vera/čtk

Včera, 11:03
Státní podnik Palivový kombinát Ústí (PKÚ) se sídlem v Chlumci na Ústecku nabídl uplatnění odborníkům...
Včera, 09:49
Jeden z největších poválečných masakrů německy mluvících obyvatel se odehrál před 75 lety v Postoloprtech...
1.6.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
1.6.2020
Univerzita J. E. Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem si připravila na Den dětí jako...
1.6.2020
Lázeňskou sezonu v Teplicích včera zahájili herci. Před zámkem se sešli v kostýmech významných postav,...
29.5.2020
Po pěti letech od otevření pro veřejnost si jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem získalo...
29.5.2020
Most zjišťuje prostřednictvím ankety zájem občanů o kompostéry určené na bioodpad. Chtělo by je pořídit...
28.5.2020
Na hranicích Česka s Německem a Polskem se v sobotu opět sejdou sousedé, přátelé a...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
28.5.2020
V Děčíně začala plánovaná oprava střechy zimního stadionu, vyjde na 26 milionů korun. Město ji...
27.5.2020
Osmačtyřicetiletý muž našel na Lounsku u Podbořan pomocí detektoru kovů dvakrát za poslední dobu zbraně...
Reklama