Výroba stále ve velkém. Firmy v Ústeckém kraji násobně navýšily výrobu roušek

Firmy v Ústeckém kraji od počátku epidemie koronaviru v České republice několikanásobně zvýšily výrobu ochranných prostředků. Od března, kdy se v Česku potvrdila nákaza u prvních pacientů, se na severu Čech vyrobily miliony ochranných pomůcek. Podle Petra Víta, mluvčího výrobce respirátorů Pardam NANO4FIBERS z Roudnice nad Labem na Litoměřicku, eviduje firma enormní nárůst poptávky ze stran škol a vzdělávacích institucí.

„Dodáváme pro české a zahraniční odběratele. Stále však převažují klienti z řad zdravotnických zařízení, integrovaný záchranný systém, ordinace praktických a zubních lékařů,“ uvedl Vít. Zájem o respirátory ze škol vzrostl v posledním týdnu. V Ústeckém kraji se nakazili učitelé a žáci základních škol, nákaza se potvrdila také v několika třídách středních škol a hygienici hlásí nárůst počtu nakažených i mezi vysokoškolskými studenty a pedagogy.

Ještě v lednu roudnická společnost dokázala vyrobit (týdně) okolo 1000 respirátorů, nyní je to 150 000 kusů ochranných pomůcek. „Aktuálně máme skladem stovky tisíc kusů respirátorů. Stačíme vyrábět a uspokojit tak poptávku. Pokud se situace bude vyvíjet stejným tempem jako doposud, jsme připraveni navýšit své výrobní kapacity,“ dodal mluvčí.

Společnost Nanologix z Českého Jiřetína na Mostecku státu dodává své masky s nanofiltry po celou dobu epidemie. Zpočátku firma vyrobila 1000 filtrů denně, dnes je to o 5000 víc, řekl zakladatel firmy František Bauer. Společnost se rozrostla do dalších států, již dříve expandovala do Rakouska, nyní vzniká pobočka v USA. „Otevřeli jsme franšízu Nanologix USA, kde teď probíhají certifikace,“ uvedl Bauer.

Firma na výrobu roušek Safety nano protect se sídlem v Ústí nad Labem od května, kdy s výrobou začala, vyprodukovala 200 000 ručně šitých ústenek. „Od května jsme ztrojnásobili výrobu, dneska jsme na 6000 kusech roušek denně,“ řekl Ludvík Paseka, výkonný ředitel firmy. Roušky státu nedodává, ředitel uvedl, že zatím nebylo výběrové řízení. Ochranné prostředky tak distribuuje přes partnery.

vera/čtk

Výstava mapuje na patnáct tisíc německých hrobů v Ústeckém a Karlovarském kraji

Dnes, 09:36
Případem tisíců ztracených předmětů z litoměřického muzea se bude zabývat Krajský soud v Ústí nad...
30.4.2021
Prodejce masných výrobků na tržišti v Ředhošti nabízel potraviny neznámého původu, které nebyly chráněné před...
23.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
23.4.2021
Nejvyšší soud potvrdil rozsudek nad Afričanem potrestaným za znásilnění nezletilé dívky na Litoměřicku. Justice mu...
10.3.2021
Chápu, že psát o zámcích se v situaci, kdy se dostanete akorát na konec obce,...
15.12.2020
Lyžařská střediska v Ústeckém kraji jsou na zahájení sezony připravená. Na sjezdovkách jim ale chybí...
14.12.2020
Zhruba čtyři desítky z více než 540 pohřebišť na území Ústeckého kraje jsou v katastrofálním...
9.12.2020
Od 1. ledna se cestujícím na Ústecku prodraží jízdné. Důvodem navýšení cen je podle odboru...
4.12.2020
Poplatek za svoz komunálního odpadu v Litoměřicích po čtrnácti letech vzroste. Doposud lidé platili 498...
1.12.2020
Litoměřická nemocnice má nové přístroje za 37 milionů korun. Vybavení umožní podrobnější vyšetření pacientů. Zařízení...
20.11.2020
V Ústeckém kraji přibylo za poslední týden 2835 potvrzených nákaz koronavirem, o 1508 případů méně...
Reklama