Změny tras linek ústecké MHD. Od 1. července zmizí linka 52, přibude nová číslo 61

Od 1. července se změní trasy některých linek městské hromadné dopravy v Ústí nad Labem. Linka číslo 52 bude zrušena úplně, nahradí ji linka číslo 61. Linka číslo 57 bude jezdit z Mojžíře namísto do Předlic na Klíš.

Změny vyplývají z dokončení okružní křižovatky v Předlicích. Díky tomu podle náměstka mohl podnik uspořit najeté kilometry a využít je v jiných lokalitách, „které nebyly až tak permanentně obsluhovány a cestující si obslužnost žádali“. Podle náměstka výkonného ředitele dopravního podniku města Ústí nad Labem Romana Pospíšila (DPMUL) změny neznamenají pro cestující žádná omezení, naopak.

Podnik změny konzultoval s vedením jednotlivých městských obvodů. Zrušení linky číslo 52 vyplynulo z jednání se starostkou městského obvodu Neštěmice Yvetou Tomkovou (Vaše Ústí). „Dospěli jsme k tomu, že linku číslo 52 nahradíme linkou číslo 61, a spoj na Klíši, kam jezdila linka číslo 52, nahradíme linkou číslo 57,“ řekl Pospíšil. Linka číslo 57 jezdila z jedné tzv. sociálně vyloučené lokality (Mojžíř) do druhé (Předlice), v dopravních prostředcích často jezdili pasažéři bez jízdenky.

Místo trávy květiny. V Litoměřicích vznikne květinový park

Linka číslo 61 bude jezdit ze Severní Terasy přes obchodní centrum v Trmicích. „Vybrané spoje budou obsluhovat lokalitu Staré Předlice,“ doplnil náměstek. Dále podle něj přibydou spoje v oblasti ulice Za Válcovnou a Předlice Kolonie díky lince číslo 27. Tato linka bude ještě nově obsluhovat zastávku Kaufland na Klíši.

Od 1. září 2020 DPMUL plánuje prodloužení vybraných spojů linky číslo 5 na sídliště Pod Vyhlídkou. Tím na základě požadavku městského obvodu Neštěmice zajistí přímé spojení k Masarykově nemocnici.

vera/čtk

10.7.2020
Ředitelství silnic a dálnic zahájí 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020 (CSD). Výstupy z CSD...
8.7.2020
Červnové deště nespasily zemědělce na severu Čech. Kvůli suchu očekávají propad sklizně ozimových obilovin. Nejpostiženějšími...
4.7.2020
Ještě před začátkem letních prázdnin mohou lidé využívat na území města Ústí nad Labem nové...
3.7.2020
Medián inzertních cen chat a chalup prodávaných v tomto kraji za poslední rok vzrostl o...
2.7.2020
V celém areálu hřbitova ve Velkém Šenově na Děčínsku se hojně vyskytují zmije obecné, jediný...
2.7.2020
V Žatci dokončují rekonstrukci historické radnice. Za 47 milionů korun nechalo město opravit vnější část...
2.7.2020
Od 2. července do 6. září budou na zámku Nový hrad v Jimlíně na Lounsku...
30.6.2020
Nejnavštěvovanější památka v Litoměřicích, vyhlídková věž Kalich, se od 1. července opět otevře turistům. Po...
30.6.2020
Na Chomutovsku dnes oficiálně skončí provoz hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. Za svou třiapadesátiletou existenci vyrobila...
29.6.2020
Nezvyklý pohled na minulost poskytl ústeckým historikům známý příslušník místního undergroundu Jiří Šerý. Sepsal své...
Reklama