Covid-19 se objevil ve dvou zařízeních pro seniory v Ústeckém kraji

Ve středu a ve čtvrtek se v Ústeckém kraji podle krajské hygienické stanice potvrdila nákaza koronavirem dohromady u čtyř desítek lidí. Nákaza se objevila i ve dvou zařízeních pro seniory, a to na Ústecku a na Teplicku. V Léčebně pro dlouhodobě ležící (LDN) v Ryjicích na Ústecku se zatím ale neví, zda se pacient nakazil v LDN. V obou institucích jsou dočasně zakázané návštěvy, řekla dnes ředitelka krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková.

Za poslední týden přibylo 85 nových případů nákazy. V regionu se nákaza od začátku epidemie podle ministerstva zdravotnictví prokázala u 915 lidí, do čtvrtečního odpoledne se podle hygieniku 710 lidí uzdravilo a 19 lidí s koronavirem zemřelo. Nejvíce nemocných je na Ústecku, kde hygienici evidují 27 nakažených pacientů, po 23 lidech s nákazou je na Litoměřicku a Teplicku, dalších 16 lidí s covidem-19 je na Chomutovsku, 14 na Lounsku. Nejméně případů s nákazou v kraji, a to čtyři, je na Děčínsku a Mostecku.

„Nebylo to přímo při pobytu v Ryjicích, ale když ten člověk byl akutně ošetřen v nemocnici. Takže my ještě nevíme, jestli došlo k nákaze v Ryjicích nebo v nemocnici, ale protože už tam pobyl při návratu pár hodin a pak byl teprve oznámen výsledek, děláme preventivní opatření,“ uvedla k nákaze v LDN Šimůnková.

Další nakažení, zejména na Litoměřicku, Lounsku a Žatecku, jsou cizinci, kteří pomáhali při sklizni chmele. „Potom nám přibylo dost lidí, kteří pracují v Praze, takže nákazu si přivezli z Prahy,“ doplnila Šimůnková.

V karanténě jsou i pracovníci Činoherního divadla v Ústí nad Labem. „Včera (ve čtvrtek) a dneska probíhají testy a zatím je vše negativní, takže tam to vypadá, že se to podařilo zastavil,“ uvedla ředitelka.

První tři případy nákazy způsobené novým typem koronaviru Česká republika ohlásila 1. března. Mezi prvními nemocnými byl i muž z Děčína, který se vrátil z lyžařského pobytu v Itálii.

vera/čtk

Jaké zásoby ochranných pomůcek mají v zařízeních Ústeckého kraje

7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
28.8.2020
První městskou akcí letošního roku v Chomutově bude čtvrtý ročník půlmaratonu. Závod se uskuteční poslední...
21.8.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
21.8.2020
Na některých přírodních koupalištích v Ústeckém kraji hrozí rekreantům zdravotní obtíže kvůli zhoršené kvalitě vody....
12.8.2020
Společnost Krajská zdravotní (KZ), která v Ústeckém kraji spravuje pět nemocnic, plánuje rozšíření alespoň jednoho...
11.8.2020
V Blšanech na Lounsku s tisícovkou obyvatel testy potvrdily nákazu novým koronavirem u jedné ze...
10.8.2020
Jirkov na Chomutovsku shání fotografie legendárního principála Karla Kludského, jenž v Jirkově žil. Město nedávno...
2.8.2020
V červenci zahynulo při dopravních nehodách na silnicích v Ústeckém kraji šest lidí, o dva...
27.7.2020
V Jirkově na Chomutovsku je otevřené nové informační a populárně naučné centrum spojené s multimediálním...
24.7.2020
Společnost Krajská zdravotní (KZ), která v Ústeckém kraji provozuje pět nemocnic, od pondělí rozšiřuje provoz...
23.7.2020
V Ústeckém kraji budou od pátku od 7.00 hodin opět povinné roušky v ambulancích například...
Reklama