Čtyřpruh okolo Panenského Týnce na dálnici D7 se staví. Auta po něm pojedou do dvou let

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v úterý zahájilo stavbu tříkilometrového úseku dálnice D7 u Panenského Týnce. Odstraněn by tak měl být jeden z vysoce nehodových úseků. V roce 2009 tu zemřelo 8 lidí. Před třemi lety zde havaroval školní autobus, při nehodě se zranilo 47 lidí a z toho 43 dětí. Rozšíření na čtyřpruh si vyžádá 685 milionů korun bez DPH. Úsek by měl být hotov do října 2021.

Dvoupruhovou silnici, která tvoří obchvat Panenského Týnce, silničáři rozšíří na čtyřpruh. Celková délka trasy je 3500 metrů. Projekt počítá s mimoúrovňovou křižovatkou, třemi mosty a hlukovými stěnami.

Dotkni se srdce Havla, pohlaď si ruku Jágra. V Litoměřicích je unikátní výstava otisku rukou světových osobností

Úsek postaví firmy Vodohospodářské stavby, Doprastav a Doprastav CZ. „Co se týče financování, akce bude financovaná z rozpočtu státního fondu dopravní infrastruktury. Byla vysoutěžena za 685 milionů korun bez DPH a bude spolufinancována z evropských zdrojů. Z operačního programu doprava s evropského fondu pro regionální rozvoj,“ uvedl ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyněk Hořelica.

Pracovat plánují i v noci

Na zahájení stavby se přijel podívat i ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO). „Přáli bychom si, aby stavba byla dokončena dřív, než bylo plánováno,“ řekl s tím, že jeho resort podniká kroky, aby se mohlo pracovat i v noci.

radar

Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

„Současně s dnešním úsekem je v České republice rozestavěno 254,5 kilometru dálnic a silnic první třídy. Z čehož nové úseky dálnic tvoří 133,8 kilometru, nejvíce stavíme na D3, tam je rozestavěno 30,5 kilometru, na D11, tam je rozestavěno 22,4 kilometru, a D35, tam je rozestavěno 27,3 kilometru,“ shrnul ministr dopravy.  V Česku bylo na konci loňského roku podle údajů v ročence ministerstva dopravy 1251 kilometrů dálnic, za loňský rok ale přibylo jen 11 kilometrů.

D7 vypadla z priorit, proto je dokončení protahováno

Stavba u Panenského Týnce v roce 2013 vypadla z priorit ministerstva. Jednu dobu nebylo jasné, zda se dálnice D7 postaví. V rámci hledání úspor a hledání optimálních řešení dálničních úseků D7 spadala podle ŘSD do kategorie těch dálnic, kde se mělo nejvíce spořit.

„Spekulovalo se o tom, že by to mohla být pouze tříproudová komunikace, takzvaný vystřídaný třípruh, nebo případně dvouproudová komunikace. Naštěstí po spočítání ekonomický výhodnosti a zvážení všech aspektů bezpečnosti se usoudilo, že je nutné zde dostavit dálniční úsek,“ prohlásil ředitel ŘSD Radek Mátl.

Úsek dálnice D7 u Loun se odsouvá kvůli zhotovitelům

Rychlé dokončení D7 požadovali opakovaně starostové obcí ležících podél trasy silnice s mnoha tragickými nehodami. Přímo u Panenského Týnce v březnu 2016 havaroval autobus se školáky, nehoda si vyžádala 47 zraněných, z toho 43 dětí.

Silnice od středočeského Slaného směrem na Chomutov firmy postupně přestaví na dálnici D7. Důvodem je stále hustší kamionová doprava na silnici I/7. Kapacita této silnice nestačí a podle policie nesplňuje ani podmínky pro plynulost a bezpečnost provozu.

 

(mim)

Fasády v kraji hyzdí název úklidové firmy. Poškozením majetku si způsobila problém, míní experti

Chomutovský politik Gaudl si z dotací postavil rodinný klub. Vjezd hlídá zákazová značka nelegálně

Včera, 10:07
Prezident Miloš Zeman udělí zesnulému šéfovi Senátu a dlouholetému primátorovi Teplic Jaroslavu Kuberovi nejvyšší státní...
22.2.2020
Na Švestkové dráze na Litoměřicku bude vlastník testovat bezúdržbový provoz železnice. Místo pochůzkářů bude celistvost...
21.2.2020
Chomutov koupí od soukromého majitele za 100 milionů korun dům v Palackého ulici v centru...
21.2.2020
Jezero Most se otevře veřejnosti v září. Kvůli potížím při stavbě nebude rekreantům přístupné celé....
20.2.2020
Policie v Ústeckém kraji má nová vozidla. Ve středu převzala od ministra vnitra Jana Hamáčka...
19.2.2020
Tepličtí policisté obvinili šestapadesátiletého muže z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými...
18.2.2020
Osmým rokem vládnou v Ústeckém kraji komunisté s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Podezřelé akce napáchané předchozími...
18.2.2020
Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června...
17.2.2020
Koupací sezona je ještě v nedohlednu, přesto je možné si 29. února obléct plavky, vzít...
17.2.2020
Jirkov na Chomutovsku plánuje umístit kamery k několika rekonstrukcím, aby je lidé mohli doma sledovat...
Reklama