Další nemocnice v Ústeckém kraji zakázaly kvůli epidemii návštěvy

Kvůli chřipkové epidemii, kterou v pátek vyhlásila hygienická stanice Ústeckého kraje, se uzavírají pro návštěvy nejen nemocnice Krajské zdravotní (KZ), ale i další zařízení v kraji.

Do odvolání zakázala návštěvy léčebna pro dlouhodobě nemocné ve Varnsdorfu na Děčínsku, přidala se nemocnice v Rumburku na Děčínsku a v Duchcově na Teplicku. Vyplývá to z údajů na webových stránkách zdravotnických zařízení.

„Z důvodu chřipkové epidemie je do odvolání vyhlášen zákaz návštěv na lůžkovém oddělení,“ píše se na webu duchcovské nemocnice.

Z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění a chřipky vyhlásila zákaz návštěv také Podřipská nemocnice v Roudnici nad Labem na Litoměřicku. V pondělí zakázalo návštěvy vedení lounské nemocnice.

Litoměřická nemocnice návštěvy žádá, aby se u hospitalizovaných pacientů zdržovaly co nejkratší dobu. „Jedincům s příznaky virového onemocnění může být přístup na lůžkové oddělení i zcela odepřen,“ informoval web nemocniceu. Zcela zakázat návštěvu mohou pracovníci anesteziologicko-resuscitačních oddělení, jednotky intenzivní péče a novorozeneckého oddělení. Podobná omezení má i nemocnice v Kadani na Chomutovsku.

Krajská hygienická stanice vyhlásila v Ústeckém kraji chřipkovou epidemii v pátek. Nemocných akutními respiračními onemocněními a chřipkami bylo v kraji přes 14.400, žije v něm 820.000 lidí. KZ kvůli zvýšení respiračních onemocnění omezila návštěvy ve všech pěti nemocnicích, a to v Děčíně, Teplicích, Ústí nad Labem, Mostě a Chomutově.

ČTK

Včera, 11:22
Chomutov koupí od soukromého majitele za 100 milionů korun dům v Palackého ulici v centru...
Včera, 10:02
Jezero Most se otevře veřejnosti v září. Kvůli potížím při stavbě nebude rekreantům přístupné celé....
20.2.2020
Policie v Ústeckém kraji má nová vozidla. Ve středu převzala od ministra vnitra Jana Hamáčka...
19.2.2020
Tepličtí policisté obvinili šestapadesátiletého muže z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými...
18.2.2020
Osmým rokem vládnou v Ústeckém kraji komunisté s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Podezřelé akce napáchané předchozími...
18.2.2020
Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června...
17.2.2020
Koupací sezona je ještě v nedohlednu, přesto je možné si 29. února obléct plavky, vzít...
17.2.2020
Jirkov na Chomutovsku plánuje umístit kamery k několika rekonstrukcím, aby je lidé mohli doma sledovat...
17.2.2020
Až 13procentní nezaměstnanost má Podbořanský Rohozec. Obec v nejzápadnější části Ústeckého kraje má nejvyšší míru...
17.2.2020
Městští strážníci z Dubí vybírali pokuty za překročení rychlosti v obci Srbice na Teplicku neoprávněně....
Reklama