Další nemocnice v Ústeckém kraji zakázaly kvůli epidemii návštěvy

Kvůli chřipkové epidemii, kterou v pátek vyhlásila hygienická stanice Ústeckého kraje, se uzavírají pro návštěvy nejen nemocnice Krajské zdravotní (KZ), ale i další zařízení v kraji.

Do odvolání zakázala návštěvy léčebna pro dlouhodobě nemocné ve Varnsdorfu na Děčínsku, přidala se nemocnice v Rumburku na Děčínsku a v Duchcově na Teplicku. Vyplývá to z údajů na webových stránkách zdravotnických zařízení.

„Z důvodu chřipkové epidemie je do odvolání vyhlášen zákaz návštěv na lůžkovém oddělení,“ píše se na webu duchcovské nemocnice.

Z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění a chřipky vyhlásila zákaz návštěv také Podřipská nemocnice v Roudnici nad Labem na Litoměřicku. V pondělí zakázalo návštěvy vedení lounské nemocnice.

Litoměřická nemocnice návštěvy žádá, aby se u hospitalizovaných pacientů zdržovaly co nejkratší dobu. „Jedincům s příznaky virového onemocnění může být přístup na lůžkové oddělení i zcela odepřen,“ informoval web nemocniceu. Zcela zakázat návštěvu mohou pracovníci anesteziologicko-resuscitačních oddělení, jednotky intenzivní péče a novorozeneckého oddělení. Podobná omezení má i nemocnice v Kadani na Chomutovsku.

Krajská hygienická stanice vyhlásila v Ústeckém kraji chřipkovou epidemii v pátek. Nemocných akutními respiračními onemocněními a chřipkami bylo v kraji přes 14.400, žije v něm 820.000 lidí. KZ kvůli zvýšení respiračních onemocnění omezila návštěvy ve všech pěti nemocnicích, a to v Děčíně, Teplicích, Ústí nad Labem, Mostě a Chomutově.

ČTK

Včera, 14:42
Před budovou mostecké knihovny se v úterý 22. září večer konala demonstrace za záchranu mostecké...
24.9.2020
Referendum k uvažované stavbě obchodního centra v městském obvodu Střekov v Ústí nad Labem je...
23.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
23.9.2020
Lounské muzeum uspořádalo výstavu na počest stoletého výročí Loutkového divadla v Lounech, nejstaršího v republice....
22.9.2020
Stavba středočeských přístavišť pro rekreační plavidla v Mělníku a Poděbradech má začít v listopadu a...
19.9.2020
Firmy v Ústeckém kraji od počátku epidemie koronaviru v České republice několikanásobně zvýšily výrobu ochranných...
12.9.2020
„Nikdy bych neřekla, že výstavu o tak vážném tématu jde udělat s takovou nápaditostí, svěžestí....
11.9.2020
Na Mariině vyhlídce u Jetřichovic na Děčínsku, kam přes léto proudily denně i stovky turistů,...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
2.9.2020
Osm aktivistů a aktivistek Greenpeace brzy ráno vylezlo na rypadlo v lomu Vršany u Mostu....
31.8.2020
Správa železnic a německá DB Netz AG vypisují tendr na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí...
Reklama