Do zimních středisek v Ústeckém kraji přijely stovky lyžařů

V zimních střediscích v Ústeckém kraji o víkendu lyžovaly desítky až stovky lidí. Návštěvnost ovlivnila obleva a areály byly jen v částečném provozu, vyplývá z informací od provozovatelů.

V Telnici na Ústecku bylo o víkendu možné lyžovat na 1200 metrů dlouhé červené sjezdovce a na dvou dětských sjezdovkách. „V sobotu byla relativně slušná návštěvnost, asi 300 lidí. Dnes to bylo o něco méně,“ uvedl provozovatel areálu Jindřich Holinger. Na sjezdovkách leží od 15 do 25 centimetrů sněhu. „Jedeme pořád, držíme to. Teď ještě přečkat zítřek (pondělí) a pak se má zase ochladit,“ dodal.

Zhruba 200 až 300 lidí lyžovalo v sobotu i dnes v areálu Klíny na Mostecku, kde je otevřená 300 metrů dlouhá sjezdovka. „Na ty podmínky jsme docela spokojení, protože když máte ve městě 15 stupňů a tady okolo všude zelenou trávu, tak ta návštěvnost je ještě slušná,“ uvedl vedoucí střediska Josef Dlouhý. Víkendová obleva středisku moc neublížila na sjezdovce je stále od 30 do 40 centimetrů sněhu. „Technického sněhu na ní máme relativně dost, podmínky se významně nemění,“ dodal Dlouhý.

Ve skiareálu Bouřňák na Teplicku se dnes už nedalo lyžovat na Slalomáku a v provozu bylo jen Údolíčko a Mikeska. Lyžařů přijelo jen několik desítek. „Bylo to slabé, podmínky jsou na hraně sjízdnosti. Nechali jsme to zapnuté jen kvůli lidem, aby si zalyžovali nadšenci. V sobotu tam bylo snad jen kolem 30 lidí,“ uvedl za středisko Filip Nagy. Další provoz je podle něj závislý na tom, zda připadne sníh nebo bude mrznout, aby bylo možné zasněžovat. Od pondělí bude areál uzavřený. „Přes týden určitě nepojedeme,“ dodal Nagy.

ČTK

Včera, 13:11
Koupací sezona je ještě v nedohlednu, přesto je možné si 29. února obléct plavky, vzít...
Včera, 12:11
Jirkov na Chomutovsku plánuje umístit kamery k několika rekonstrukcím, aby je lidé mohli doma sledovat...
Včera, 11:11
Až 13procentní nezaměstnanost má Podbořanský Rohozec. Obec v nejzápadnější části Ústeckého kraje má nejvyšší míru...
Včera, 09:01
Městští strážníci z Dubí vybírali pokuty za překročení rychlosti v obci Srbice na Teplicku neoprávněně....
16.2.2020
Ústecký obvod Střekov připravil anketu ke sporné stavbě supermarketu na pozemku vedle soudu. Je anonymní...
16.2.2020
V Ústeckém kraji od minulého pátku mírně klesl počet lidí s chřipkou. Epidemie na severu...
16.2.2020
Celníci objevili v Chomutově při kontrolách zaměřených na hazard osm výherních automatů provozovaných nelegálně. Hlídka...
16.2.2020
Za pronájem hrobového místa si Ústečané připlatí. Z 15 na 30 korun totiž zdražil magistrát...
15.2.2020
Zastupitelé Postoloprt čelili žalobě za údajně nevýhodný prodej domu. Soudkyně Kateřina Vltavská jim původně uložila...
15.2.2020
Hyzdí ulice a zabírají parkovací místa. Zbavovat se autovraků jde kvůli současné definici těžko. Primátor...
Reklama