Doprava v Chomutově se mění v peklo, stěžují si řidiči

Radary, kolony u Globusu nebo u kruháku u autobusového nádraží v Chomutově. Čtenáři redakci zasílají místa, kde se to špuntuje, jezdí rychle, kde by naopak radary nebo jiné prostředky zlepšující plynulost a bezpečnost provozu pomohly.

Řidičům pije krev v Chomutově hodně silnic, křižovatek, semaforů a dopravních komplikací. Jedním z nejhorších míst je kruhový objezd u Globusu. Protíná mezinárodní silniční průtah E13 ve směru Karlovy Vary a Ústí nad Labem. Příjezdová silnice je sice z obou stran E13 dvouproudá, nicméně kruhový objezd pouze jednopruhový. Ze směru z Karlových Varů do centra města je situace tragická, a to to především v ranních a odpoledních špičkách, kdy pendlují lidé z kláštereckých průmyslových zón. Redakci se na toto místo doporučil podívat čtenář Lubomír Váně.

primátor chomutov hrabáč

Primátor Chomutova Marek Hrabáč hrabe do městské kasy. Z radarů je bohatší o 13 milionů

„Samozřejmě tak před kruhákem z obou stran často vznikají dlouhé kolony aut, které se více či méně řídí zákonem o zipu. Při slabším provozu si ojedinělí řidiči v levém pruhu nesprávně nárokují uvolnění místa v pruhu pravém, při silnějším provozu si tady prostě počkáte. Přitom by stačilo i kruhový objezd vyznačit jako dvouproudý a průchodnost by se výrazně zvýšila,“ popsal pro Náš REGION Lubomír Váně z Chomutova. Za vzor dal dvouproudý kruhák u bývalého zimního stadionu. Ani navazující úseky E13 nejsou podle čtenáře Našeho REGIONU uspořádány příliš ideálně.

 

Střídavě omezovaná rychlost

„Ačkoliv je za kruhálem u Globusu směrem na Klášterec nad Ohří silnice zcela přehledná, dostatečně široká, přesto jsme zbytečně nuceni k maximální rychlosti 50 km/h.,“ povzdechuje si Váně. „Až zhruba po 230 metrech je maximální rychlost zvýšena na 70 km/h, ale nemá ani smysl zrychlovat. Po dalších přibližně 500 metrech se totiž opět vracíme k padesátce,“ konstatuje dále.

doprava1
(čtenář Našeho REGIONU)

 

Brždění hlavního tahu

„Velmi adrenalinovým místem je hned vzápětí světelná křižovatka na Nové Spořice / Spořice. Semafor je totiž seřízen tak, že zelenou tu uvidíte opravdu jen krátce. Skoro neustále nutí řidiče ve všech čtyřech pruzích zcela bezdůvodně zastavovat. Údajně má působit hlavně jako bezpečnostní brzda, ale ve skutečnosti jen všechny neskutečně štve. Provoz po hlavním průtahu by přeci měl být především pokud možno plynulý (a samozřejmě přitom bezpečný). Z vedlejších ulic je provoz výrazně slabší, takže bychom logicky očekávali prioritu volného průjezdu po E13. Pro úplnost dodávám, že semafor má čidla a kamery hustoty provozu, takže technicky je zcela snadné ho seřídit tak, aby nezdržoval zbytečně. Uvedené místo je ukázkový způsob, jak řidiče v maximální míře naštvat a vytočit,“ svěřuje se Chomutovan.

doprava2
(čtenář Našeho REGIONU)

 

Kdo s koho

„Ani za semaforem na tom ale nejsme o nic lépe. Ačkoliv je zde zcela vyloučena přítomnost chodců, není zde žádná křižovatka nebo jiné nebezpečné místo, trvá omezení na 50 km/h. Teprve po dalších asi 150 metrech můžeme milostivě zrychlit na 70 km/h. Většina aut od semaforu vystřelí maximálním výkonem a s padesátkou tu budete za úplného blázna,“ myslí si Váně.

doprava3
(čtenář Našeho REGIONU)

 

Dejte tip

Víte i vy o takových místech na Chomutovsku, která ztrpčují řidičům život? Pošlete tip na email: [email protected]

 

radar

Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

29.5.2020
Po pěti letech od otevření pro veřejnost si jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem získalo...
29.5.2020
Most zjišťuje prostřednictvím ankety zájem občanů o kompostéry určené na bioodpad. Chtělo by je pořídit...
28.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
28.5.2020
Na hranicích Česka s Německem a Polskem se v sobotu opět sejdou sousedé, přátelé a...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
28.5.2020
V Děčíně začala plánovaná oprava střechy zimního stadionu, vyjde na 26 milionů korun. Město ji...
27.5.2020
Osmačtyřicetiletý muž našel na Lounsku u Podbořan pomocí detektoru kovů dvakrát za poslední dobu zbraně...
27.5.2020
Děčínské zoo se letos podařilo odchovat dvojčata vzácné kozy šrouborohé. Kopytník figuruje na seznamu ohrožených...
26.5.2020
Doprava Ústeckého kraje zařadí od 6. června do svých železničních spojů novou turistickou linku Litoměřice...
26.5.2020
Litvínov na Mostecku chce postavit dopravní terminál u autobusového a vlakového nádraží. Náklady jsou okolo...
26.5.2020
Trhovci na hranicích s Německem v Petrovicích na Ústecku měli od poloviny března své podniky...
Reklama