Hygienická stanice vyhlásila v Ústeckém kraji chřipkovou epidemii

Krajská hygienická stanice vyhlásila v Ústeckém kraji chřipkovou epidemii. Nemocných akutními respiračními onemocněními a chřipkami je v kraji přes 14.400, což je 1800 lidí na 100.000 obyvatel. Počet nemocných v porovnání s minulým týdnem stoupl o 40 procent, hranicí pro vyhlášení chřipkové epidemie je 1500 nemocných na 100.000 obyvatel, řekla ředitelka ústecké krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková.

V Ústeckém kraji žije okolo 820.000 obyvatel. Nejvíce nemocných je na Teplicku, kde má respirační onemocnění víc než 2300 lidí na 100.000 obyvatel.

Krajská zdravotní (KZ) kvůli zvýšení respiračních onemocnění v pátek omezila návštěvy ve všech pěti nemocnicích, a to v Děčíně, Teplicích, Ústí nad Labem, Mostě a Chomutově. Zákaz návštěv do odvolání na lůžkových odděleních vyhlásila na doporučení krajské hygienické stanice.

„Uvedená opatření platí až do jejich odvolání, další mohou následovat s ohledem na vývoj epidemiologické situace,“ napsal v tiskové zprávě mluvčí KZ Ivo Chrástecký.

Podle Šimůnkové postihuje onemocnění nejvíc děti předškolního a školního věku. „Stoupla nemocnost také u dorostu a studentů,“ dodala.

Školy v krajském městě se s výrazně vyšším počtem nemocných dětí sice potýkají, ale kvůli pololetním prázdninám a následujícím jarním prázdninám zavřené nebyly, informoval ČTK náměstek primátora Michal Ševcovic (PRO Zdraví a Sport). „Nicméně jaká bude situace po 10. únoru, kdy prázdniny končí, lze těžko předpovídat,“ uvedl. Zavřené školy nehlásí ani Teplice, Chomutov a Děčín.

Chřipka se od virózy liší rychlým nástupem, bolestí kloubů a tělesnou teplotou nad 38 stupňů Celsia. Nejúčinnější prevencí je vyhnout se kontaktu s nemocnými, dále pravidelné mytí rukou vodou s mýdlem. Neumytýma rukama by se lidé neměli dotýkat obličeje. Lidé také mají možnost dát se proti chřipce očkovat.

ČTK

Včera, 13:11
Koupací sezona je ještě v nedohlednu, přesto je možné si 29. února obléct plavky, vzít...
Včera, 12:11
Jirkov na Chomutovsku plánuje umístit kamery k několika rekonstrukcím, aby je lidé mohli doma sledovat...
Včera, 11:11
Až 13procentní nezaměstnanost má Podbořanský Rohozec. Obec v nejzápadnější části Ústeckého kraje má nejvyšší míru...
Včera, 09:01
Městští strážníci z Dubí vybírali pokuty za překročení rychlosti v obci Srbice na Teplicku neoprávněně....
16.2.2020
Ústecký obvod Střekov připravil anketu ke sporné stavbě supermarketu na pozemku vedle soudu. Je anonymní...
16.2.2020
V Ústeckém kraji od minulého pátku mírně klesl počet lidí s chřipkou. Epidemie na severu...
16.2.2020
Celníci objevili v Chomutově při kontrolách zaměřených na hazard osm výherních automatů provozovaných nelegálně. Hlídka...
16.2.2020
Za pronájem hrobového místa si Ústečané připlatí. Z 15 na 30 korun totiž zdražil magistrát...
15.2.2020
Zastupitelé Postoloprt čelili žalobě za údajně nevýhodný prodej domu. Soudkyně Kateřina Vltavská jim původně uložila...
15.2.2020
Hyzdí ulice a zabírají parkovací místa. Zbavovat se autovraků jde kvůli současné definici těžko. Primátor...
Reklama