Hygienická stanice vyhlásila v Ústeckém kraji chřipkovou epidemii

Krajská hygienická stanice vyhlásila v Ústeckém kraji chřipkovou epidemii. Nemocných akutními respiračními onemocněními a chřipkami je v kraji přes 14.400, což je 1800 lidí na 100.000 obyvatel. Počet nemocných v porovnání s minulým týdnem stoupl o 40 procent, hranicí pro vyhlášení chřipkové epidemie je 1500 nemocných na 100.000 obyvatel, řekla ředitelka ústecké krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková.

V Ústeckém kraji žije okolo 820.000 obyvatel. Nejvíce nemocných je na Teplicku, kde má respirační onemocnění víc než 2300 lidí na 100.000 obyvatel.

Krajská zdravotní (KZ) kvůli zvýšení respiračních onemocnění v pátek omezila návštěvy ve všech pěti nemocnicích, a to v Děčíně, Teplicích, Ústí nad Labem, Mostě a Chomutově. Zákaz návštěv do odvolání na lůžkových odděleních vyhlásila na doporučení krajské hygienické stanice.

„Uvedená opatření platí až do jejich odvolání, další mohou následovat s ohledem na vývoj epidemiologické situace,“ napsal v tiskové zprávě mluvčí KZ Ivo Chrástecký.

Podle Šimůnkové postihuje onemocnění nejvíc děti předškolního a školního věku. „Stoupla nemocnost také u dorostu a studentů,“ dodala.

Školy v krajském městě se s výrazně vyšším počtem nemocných dětí sice potýkají, ale kvůli pololetním prázdninám a následujícím jarním prázdninám zavřené nebyly, informoval ČTK náměstek primátora Michal Ševcovic (PRO Zdraví a Sport). „Nicméně jaká bude situace po 10. únoru, kdy prázdniny končí, lze těžko předpovídat,“ uvedl. Zavřené školy nehlásí ani Teplice, Chomutov a Děčín.

Chřipka se od virózy liší rychlým nástupem, bolestí kloubů a tělesnou teplotou nad 38 stupňů Celsia. Nejúčinnější prevencí je vyhnout se kontaktu s nemocnými, dále pravidelné mytí rukou vodou s mýdlem. Neumytýma rukama by se lidé neměli dotýkat obličeje. Lidé také mají možnost dát se proti chřipce očkovat.

ČTK

Včera, 09:40
Stavba středočeských přístavišť pro rekreační plavidla v Mělníku a Poděbradech má začít v listopadu a...
19.9.2020
Firmy v Ústeckém kraji od počátku epidemie koronaviru v České republice několikanásobně zvýšily výrobu ochranných...
12.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
12.9.2020
„Nikdy bych neřekla, že výstavu o tak vážném tématu jde udělat s takovou nápaditostí, svěžestí....
11.9.2020
Na Mariině vyhlídce u Jetřichovic na Děčínsku, kam přes léto proudily denně i stovky turistů,...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
2.9.2020
Osm aktivistů a aktivistek Greenpeace brzy ráno vylezlo na rypadlo v lomu Vršany u Mostu....
31.8.2020
Správa železnic a německá DB Netz AG vypisují tendr na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí...
28.8.2020
Ve středu a ve čtvrtek se v Ústeckém kraji podle krajské hygienické stanice potvrdila nákaza...
28.8.2020
První městskou akcí letošního roku v Chomutově bude čtvrtý ročník půlmaratonu. Závod se uskuteční poslední...
27.8.2020
Sociální a zdravotní zařízení Ústeckého kraje mají dostatečné zásoby roušek, dezinfekce a dalších ochranných prostředků...
Reklama