Hygienická stanice vyhlásila v Ústeckém kraji chřipkovou epidemii

Krajská hygienická stanice vyhlásila v Ústeckém kraji chřipkovou epidemii. Nemocných akutními respiračními onemocněními a chřipkami je v kraji přes 14.400, což je 1800 lidí na 100.000 obyvatel. Počet nemocných v porovnání s minulým týdnem stoupl o 40 procent, hranicí pro vyhlášení chřipkové epidemie je 1500 nemocných na 100.000 obyvatel, řekla ředitelka ústecké krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková.

V Ústeckém kraji žije okolo 820.000 obyvatel. Nejvíce nemocných je na Teplicku, kde má respirační onemocnění víc než 2300 lidí na 100.000 obyvatel.

Krajská zdravotní (KZ) kvůli zvýšení respiračních onemocnění v pátek omezila návštěvy ve všech pěti nemocnicích, a to v Děčíně, Teplicích, Ústí nad Labem, Mostě a Chomutově. Zákaz návštěv do odvolání na lůžkových odděleních vyhlásila na doporučení krajské hygienické stanice.

„Uvedená opatření platí až do jejich odvolání, další mohou následovat s ohledem na vývoj epidemiologické situace,“ napsal v tiskové zprávě mluvčí KZ Ivo Chrástecký.

Podle Šimůnkové postihuje onemocnění nejvíc děti předškolního a školního věku. „Stoupla nemocnost také u dorostu a studentů,“ dodala.

Školy v krajském městě se s výrazně vyšším počtem nemocných dětí sice potýkají, ale kvůli pololetním prázdninám a následujícím jarním prázdninám zavřené nebyly, informoval ČTK náměstek primátora Michal Ševcovic (PRO Zdraví a Sport). „Nicméně jaká bude situace po 10. únoru, kdy prázdniny končí, lze těžko předpovídat,“ uvedl. Zavřené školy nehlásí ani Teplice, Chomutov a Děčín.

Chřipka se od virózy liší rychlým nástupem, bolestí kloubů a tělesnou teplotou nad 38 stupňů Celsia. Nejúčinnější prevencí je vyhnout se kontaktu s nemocnými, dále pravidelné mytí rukou vodou s mýdlem. Neumytýma rukama by se lidé neměli dotýkat obličeje. Lidé také mají možnost dát se proti chřipce očkovat.

ČTK

Včera, 13:11
Na Švestkové dráze na Litoměřicku bude vlastník testovat bezúdržbový provoz železnice. Místo pochůzkářů bude celistvost...
21.2.2020
Chomutov koupí od soukromého majitele za 100 milionů korun dům v Palackého ulici v centru...
21.2.2020
Jezero Most se otevře veřejnosti v září. Kvůli potížím při stavbě nebude rekreantům přístupné celé....
20.2.2020
Policie v Ústeckém kraji má nová vozidla. Ve středu převzala od ministra vnitra Jana Hamáčka...
19.2.2020
Tepličtí policisté obvinili šestapadesátiletého muže z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými...
18.2.2020
Osmým rokem vládnou v Ústeckém kraji komunisté s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Podezřelé akce napáchané předchozími...
18.2.2020
Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června...
17.2.2020
Koupací sezona je ještě v nedohlednu, přesto je možné si 29. února obléct plavky, vzít...
17.2.2020
Jirkov na Chomutovsku plánuje umístit kamery k několika rekonstrukcím, aby je lidé mohli doma sledovat...
17.2.2020
Až 13procentní nezaměstnanost má Podbořanský Rohozec. Obec v nejzápadnější části Ústeckého kraje má nejvyšší míru...
Reklama