Jaroslava Kuberu v zastupitelstvu Ústeckého kraje nahradí Tomáš Rieger

V zastupitelstvu Ústeckého kraje nahradí náhle zesnulého Jaroslava Kuberu (ODS) dlouholetý pracovník Památníku Terezín Tomáš Rieger. V teplickém zastupitelstvu usedne na místo bývalého dlouholetého primátora, ředitel místní botanické zahrady Petr Šíla. Oba mandát přijmou.

Předseda Senátu zemřel nečekaně v pondělí v ústecké nemocnici poté, co zkolaboval ve své teplické kanceláři. Senátorem byl dvě desetiletí. Kdo ho v horní komoře parlamentu nahradí, bude jasné po doplňovacích volbách. Prezident Miloš Zeman by je měl vyhlásit do poloviny dubna.

V Teplicích přibude další obchodní centrum s parkovištěm

Krajským zastupitelem se Kubera stal po volbách v roce 2016. Tehdy byl jedním ze skokanů voleb, dostal se v Ústeckém kraji z 55. na druhé místo kandidátky občanských demokratů. Dostal 1670 přednostních hlasů, tedy 10,49 procenta.

Na jeho místě ho nahradí Tomáš Rieger, jenž je mimo jiné místopředsedou oblastního sdružení ODS. „V podstatě by to tak být mělo, ale musí proběhnout nějaké formality. Upřímně zatím mě osobně zaměstnávala myšlenka toho, že tady pan Kubera není, víc než myšlenky na práci v zastupitelstvu. Byla to rána,“ řekl dnes Rieger.

Lidé mohou vybrat, co Ústí nad Labem zaplatí z rozpočtu

Nejbližší zastupitelstvo Ústeckého kraje se uskuteční 27. ledna. Zatím není jasné, zda na něm bude Rieger skládat zastupitelský slib. „Bude záležet na tom, zda se stihne procesně vše připravit,“ řekl dnes mluvčí Ústeckého kraje Martin Volf.

V čele Teplic Kubera stál od roku 1994. Při posledních komunálních volbách v roce 2018 byl v čele kandidátky, místo primátora přenechal svému nástupci Hynku Hanzovi a byl řadovým zastupitelem. Na jeho místo usedne ředitel teplické botanické zahrady Petr Šíla. „Mandát přijmu. Ale nechci s ohledem na to, jak je to čerstvé, věc nyní nechci komentovat,“ řekl. „Všechny nás to dost zasáhlo, na druhou stranu nechceme ho zklamat a přijímáme všichni zodpovědnost,“ dodal. Zastupitelstvo Teplic se koná 10. února.

ČTK

Dnes, 10:07
Prezident Miloš Zeman udělí zesnulému šéfovi Senátu a dlouholetému primátorovi Teplic Jaroslavu Kuberovi nejvyšší státní...
Včera, 13:11
Na Švestkové dráze na Litoměřicku bude vlastník testovat bezúdržbový provoz železnice. Místo pochůzkářů bude celistvost...
21.2.2020
Chomutov koupí od soukromého majitele za 100 milionů korun dům v Palackého ulici v centru...
21.2.2020
Jezero Most se otevře veřejnosti v září. Kvůli potížím při stavbě nebude rekreantům přístupné celé....
20.2.2020
Policie v Ústeckém kraji má nová vozidla. Ve středu převzala od ministra vnitra Jana Hamáčka...
19.2.2020
Tepličtí policisté obvinili šestapadesátiletého muže z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými...
18.2.2020
Osmým rokem vládnou v Ústeckém kraji komunisté s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Podezřelé akce napáchané předchozími...
18.2.2020
Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června...
17.2.2020
Koupací sezona je ještě v nedohlednu, přesto je možné si 29. února obléct plavky, vzít...
17.2.2020
Jirkov na Chomutovsku plánuje umístit kamery k několika rekonstrukcím, aby je lidé mohli doma sledovat...
Reklama