Jedny dotuje, druhé by rušil. Děčínský primátor Hrouda z ANO dělá rozdíly mezi hasiči

Jednu by rušil kvůli úspoře, druhou štědře dotuje. Dvojí metr zaujímá primátor Děčína Jaroslav Hrouda (ANO) k jednotkám dobrovolných hasičů. Tento názorový obrat předvedl přitom během jediného měsíce.

Děčín má v čele asi primátora popletu. Anebo snad dělá Babišův politik rozdíly záměrně? Zatímco na začátku listopadu se Jaroslav Hrouda z hnutí ANO radoval, když jedné jednotce dobrovolných hasičů koupil výjezdové auto za 1,1 milionu korun pro osm osob, nyní by moc rád šetřil na jednotce dobrovolných hasičů z Křešic. Úspora by činila přibližně 250 tisíc korun ročně.

S návrhem Hrouda přišel na konci listopadu na zastupitelstvu na základě bezpečnostní analýzy Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Jednotky, které si Děčín plánuje ponechat, budou čítat 24 hasičů, jedno auto a jednu cisternu.

Čtvrt milionu pro lounské radní. Za prodej pozemků a „obílení“ černé stavby?

Opozice návrh kritizuje. Jednotky byly nápomocné například při krizové situaci při posledních povodních v roce 2013. „Jednotka zbytečná není právě kvůli katastrofickým pohromám, jako jsou povodně,“ řekl zastupitel Tomáš Brčák (ODS).

Pomáhali při povodních

Třináctičlenná jednotka Křešice s jedním hasičským autem letos zasahovala u 12 mimořádných akcí. Mimo to se účastní velké části akcí města, například rozsvícení vánočního stromu. „Tato jednotka pro přínos města není,“ uvedl primátor a připomněl své vyjádření z minulého zasedání. Tehdy například řekl, že si Děčín nebude moct dovolit vybavit všechny čtyři jednotky, které spravuje. K rozhodnutí o zrušení jednotek bude město podle Hrouda potřebovat mimo jiné ekonomickou zprávu a o uceleném materiálu bude rozhodovat nejprve městská rada.

radar

Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

Mluvčí radnice Luděk Stínil uvedl jako důvod zrušení jednotky v Křešicích zastaralou techniku, jejíž obnova by vyšla městskou pokladnu na miliony. „Důvod je převážně finanční, hasiči v Křešicích mají zastaralou techniku a její obnova by znamenala vysoké finanční náklady. Jednotka má dvě auta, pojízdné je však jen jedno, které je z 80. let. Náklady na jedno auto jsou okolo šesti milionů korun,“ uvedl Stínil.

primátor chomutov hrabáč

Primátor Chomutova Marek Hrabáč hrabe do městské kasy. Z radarů je bohatší o 13 milionů

Jenže tady je rozpor. Jak totiž začátkem listopadu Děčín na svém webu v tiskové zprávě uvedl, dobrovolní hasiči ze Starého Města dostali nové auto. „Je pro nás důležité, aby naši dobrovolní hasiči měli k dispozici dobrou a spolehlivou techniku,“ uvedl k tomu primátor Hrouda. Evidentně levá ruka neví, co dělá pravá. Primátorovy kroky probouzejí spekulace a otázky, proč jedněm dává a druhým chce brát? Jde jen o nekompetentnost nebo o osobní zášť?

Je ten Hrouda trouba?

Ostudy má děčínský primátor za rok v křesle víc než dost. Hrouda se před časem do povědomí dostal, když po městě projížděl v autech s registračními značkami na přání. Na služebním superbu má PRIMATOR a na soukromém voze má podle deníku Aha! na registrační značce THE BEA5T. Korunovaným popletou se stal letos v létě, kdy odvolal dlouholetou ředitelku děčínského zámku Ivetu Krupičkovou a přitom podepsal petici za její podporu.

 

(mim)

29.1.2021
Ve Varnsdorfu se 28. ledna konalo shromáždění na podporu rodin vystěhovaných ze svých bytů během...
14.1.2021
Děčín zajistil nouzové ubytování pro bezdomovce. Ve vyhřívaném stanu mohou strávit noc, pokud teplota klesne...
15.12.2020
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
15.12.2020
V chovu společnosti PROAGRO Nymburk se zjistila salmonela. Veterináři usmrtí kolem 40.800 nosnic v Janské...
15.12.2020
Lyžařská střediska v Ústeckém kraji jsou na zahájení sezony připravená. Na sjezdovkách jim ale chybí...
14.12.2020
V Městském kině v Novém Boru mají diváci možnost opět zhlédnout rozsáhlou výstavu fotografií celosvětově...
14.12.2020
Zhruba čtyři desítky z více než 540 pohřebišť na území Ústeckého kraje jsou v katastrofálním...
9.12.2020
Jednotka sboru dobrovolných hasičů Frýdlant měla o víkendu dvacet výjezdů k událostem, které souvisely s...
9.12.2020
Od 1. ledna se cestujícím na Ústecku prodraží jízdné. Důvodem navýšení cen je podle odboru...
4.12.2020
Poplatek za svoz komunálního odpadu v Litoměřicích po čtrnácti letech vzroste. Doposud lidé platili 498...
Nová střecha zimního stadionu v Děčíně
3.12.2020
V listopadu dokončilo město Děčín významnou investici. Děčínský zimní stadion se dočkal nové střechy.
Reklama