Kamencové jezero zažilo letos rekordní sezonu

I přes veškerá koronavirová omezení má Kamencové jezero za sebou sezonu s rekordní návštěvností. Padla dokonce stotisícová hranice počtu návštěvníků.

Od června do září navštívilo rekreační areál 102 tisíc lidí. To je o několik tisíc více než v minulých letech, přestože letos byla sezona o poznání kratší. Koupaliště otevíralo kvůli koronavirovým zákazům až na konci května, chatky byly v provozu od 1. června a kemp ještě o týden později. Přišli jsme o celý květen, ovlivnilo to i červen. Ale prázdninové měsíce všechno vynahradily,“ pochvaluje si Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov, pod nějž Kamencové jezero spadá.

Velkou roli v překonání stotisícové mety sehrála především obliba zdejšího kempu. Chatky, karavany, stany, všude bylo plno. Z celkové návštěvnosti bylo 28 tisíc právě kempařů. „I tady se projevily důsledky koronavirových opatření, ale pro nás naopak v dobrém. Lidé trávili dovolenou především v republice, tedy i u nás,“ podotýká ředitelka. Kemp maximálně využívali také fanoušci znovuotevřeného lyžařského vleku na Bandě, což bylo další lákadlo letošní sezony.

Jak doplňuje vedoucí areálu Karel Ton, dříve lidé do kempu pod stan jezdili lidé spíše na prodloužené víkendy, letos to byly celotýdenní turnusy. „Bylo to vidět ve všedních dnech, kdy je normálně obsazenost třetinová, teď šplhala k devadesáti procentům,“ dodává Ton. Chatky byly rovněž maximálně obsazené, stejně jako každý rok. Třikrát musel kemp vyhlašovat stop stav, protože byl naprosto plný.

Na koupališti se omezení projevila jen zpočátku, do prázdnin ale všechna padla. „Zvýšené hygienické požadavky nás nijak nezaskočily, na pravidelné dezinfikování společných prostor jsme zvyklí. Neměli jsme v tomto ohledu žádnou negativní zpětnou vazbu ani zaměstnance v karanténě,“ doplňuje vedoucí.

Dnes už operaci prospíte. První narkóza vůbec

Největším problémem tak zůstala nízká hladina vody. V srpnu tu museli uzavřít část  plovoucího mola, které kleslo příliš blízko ke dnu, a upraven musel být jeden z bazénků. Větší pozornost se věnovala také okolí postranních mol, kolem kterých bylo rovněž málo vody a skákání mohlo být nebezpečné. U dětské pláže zase klesající hladina odhalila větší kus břehu, takže na brouzdaliště bylo třeba přivést dalších třicet tun písku.

„Jezero potřebuje, aby hladina přes zimu vystoupala alespoň o třicet centimetrů. Pokud by naopak dál klesala, bylo by to nekoupatelné,“ podotýká k tomu Karel Ton. Pozitivní podle něj je, že poslední dva měsíce hladina neklesá. Na jezeře už mají k dispozici digitální měření a výšku hladiny tak mohou sledovat každých pět minut. Na podzim tu plánují nainstalovat také srážkoměr, aby bylo jasné, nakolik se déšť projeví na množství vody v jezeře.

Problém s nízkou hladinou však už řeší i představitelé města s odborníky, proto se v areálu soustředí spíše na provozní věci. „Objednali jsme například další odkládací boxy, které si návštěvníci letos pochvalovali. Umístíme je do kempu. Pozitivní ohlasy máme také na znovuotevřenou restauraci Dřevák, kde bylo rušno celé léto,“ doplňuje Ton.

kam

Děčínskou zoo navštívilo stotisíc návštěvníků covidu-19 navzdory

3.2.2021
Karlovy Vary budou vozit seniory na očkování i do Chomutova. Město tak vyhoví zájemcům, kteří...
26.1.2021
Ženská basketbalová RENOMIA ŽBL patří do okruhu profesionálních soutěží, které se za přísných hygienických opatření...
7.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
7.1.2021
Chovatelské úspěchy si Zoopark Chomutov připisuje každý rok. Některými je vyhlášený po celé Evropě, jiné...
18.12.2020
Cesta mezi Mostem a Chomutovem je pro řidiče ode dneška bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic...
17.12.2020
Zhruba v 6:00 byl na Chomutovsku nahlášen požár haly o ploše zhruba 42 metrů čtverečných....
16.12.2020
Rekonstrukce mostu přes Bakovský potok u Kutrovic na silnici č. 7 mezi Prahou a Chomutovem...
15.12.2020
Lyžařská střediska v Ústeckém kraji jsou na zahájení sezony připravená. Na sjezdovkách jim ale chybí...
14.12.2020
Cestujícím v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku začal sloužit nový dopravní terminál, díky němuž se...
14.12.2020
Zhruba čtyři desítky z více než 540 pohřebišť na území Ústeckého kraje jsou v katastrofálním...
9.12.2020
Od 1. ledna se cestujícím na Ústecku prodraží jízdné. Důvodem navýšení cen je podle odboru...
Reklama