Kamencové jezero zažilo letos rekordní sezonu

I přes veškerá koronavirová omezení má Kamencové jezero za sebou sezonu s rekordní návštěvností. Padla dokonce stotisícová hranice počtu návštěvníků.

Od června do září navštívilo rekreační areál 102 tisíc lidí. To je o několik tisíc více než v minulých letech, přestože letos byla sezona o poznání kratší. Koupaliště otevíralo kvůli koronavirovým zákazům až na konci května, chatky byly v provozu od 1. června a kemp ještě o týden později. Přišli jsme o celý květen, ovlivnilo to i červen. Ale prázdninové měsíce všechno vynahradily,“ pochvaluje si Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov, pod nějž Kamencové jezero spadá.

Velkou roli v překonání stotisícové mety sehrála především obliba zdejšího kempu. Chatky, karavany, stany, všude bylo plno. Z celkové návštěvnosti bylo 28 tisíc právě kempařů. „I tady se projevily důsledky koronavirových opatření, ale pro nás naopak v dobrém. Lidé trávili dovolenou především v republice, tedy i u nás,“ podotýká ředitelka. Kemp maximálně využívali také fanoušci znovuotevřeného lyžařského vleku na Bandě, což bylo další lákadlo letošní sezony.

Jak doplňuje vedoucí areálu Karel Ton, dříve lidé do kempu pod stan jezdili lidé spíše na prodloužené víkendy, letos to byly celotýdenní turnusy. „Bylo to vidět ve všedních dnech, kdy je normálně obsazenost třetinová, teď šplhala k devadesáti procentům,“ dodává Ton. Chatky byly rovněž maximálně obsazené, stejně jako každý rok. Třikrát musel kemp vyhlašovat stop stav, protože byl naprosto plný.

Na koupališti se omezení projevila jen zpočátku, do prázdnin ale všechna padla. „Zvýšené hygienické požadavky nás nijak nezaskočily, na pravidelné dezinfikování společných prostor jsme zvyklí. Neměli jsme v tomto ohledu žádnou negativní zpětnou vazbu ani zaměstnance v karanténě,“ doplňuje vedoucí.

Dnes už operaci prospíte. První narkóza vůbec

Největším problémem tak zůstala nízká hladina vody. V srpnu tu museli uzavřít část  plovoucího mola, které kleslo příliš blízko ke dnu, a upraven musel být jeden z bazénků. Větší pozornost se věnovala také okolí postranních mol, kolem kterých bylo rovněž málo vody a skákání mohlo být nebezpečné. U dětské pláže zase klesající hladina odhalila větší kus břehu, takže na brouzdaliště bylo třeba přivést dalších třicet tun písku.

„Jezero potřebuje, aby hladina přes zimu vystoupala alespoň o třicet centimetrů. Pokud by naopak dál klesala, bylo by to nekoupatelné,“ podotýká k tomu Karel Ton. Pozitivní podle něj je, že poslední dva měsíce hladina neklesá. Na jezeře už mají k dispozici digitální měření a výšku hladiny tak mohou sledovat každých pět minut. Na podzim tu plánují nainstalovat také srážkoměr, aby bylo jasné, nakolik se déšť projeví na množství vody v jezeře.

Problém s nízkou hladinou však už řeší i představitelé města s odborníky, proto se v areálu soustředí spíše na provozní věci. „Objednali jsme například další odkládací boxy, které si návštěvníci letos pochvalovali. Umístíme je do kempu. Pozitivní ohlasy máme také na znovuotevřenou restauraci Dřevák, kde bylo rušno celé léto,“ doplňuje Ton.

kam

Děčínskou zoo navštívilo stotisíc návštěvníků covidu-19 navzdory

20.11.2020
V Ústeckém kraji přibylo za poslední týden 2835 potvrzených nákaz koronavirem, o 1508 případů méně...
19.11.2020
V Ústeckém kraji pomáhá v nemocnicích 40 vojáků. Příslušníci armády jsou také v sociálních zařízeních....
18.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
18.11.2020
Chomutovští zastupitelé budou příští týden v úterý projednávat návrh rozpočtu na rok 2021. Město se...
28.10.2020
Tradiční charitativní adventní trhy se v Jirkově na Chomutovsku letos kvůli epidemické situaci a vládním...
23.10.2020
V Ústeckém kraji šíření nového typu koronaviru prudce zrychlilo. Za týden přibylo přes 3300 pozitivně...
20.10.2020
U břehu Nechranické přehrady v malé obci Chbany na Chomutovsku se nachází lidmi téměř zapomenutý...
10.10.2020
Zhruba 50 milionů korun je maximální rozpočet na muzeum automobilky Praga, které vznikne do dvou...
4.10.2020
Lídr hnutí STAN v Ústeckém kraji Filip Ušák považuje výsledek voleb za obrovský úspěch. Hnutí...
3.10.2020
Nejvíce hlasů v krajských volbách zatím dostala v Ústeckém kraji ANO. Těsně před ukončením sčítání...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
Reklama