Kruhák u Globusu v Chomutově zdržuje řidiče na mezinárodní silnici I/13. Víme, jak to řešit

Peklo prožívají řidiči v místě kruhového objezdu u hypermarketu Globus v Chomutově. V ranních i odpoledních špičkách tu dochází k ucpávání, neboť jde o mezinárodní silniční tah I/13, jenž spojuje Karlovy Vary a Ústí nad Labem. Čtenář zpravodaje Náš REGION přišel s řešením.

Čtenář zpravodaje Náš REGION Zdeněk Snílek z Chomutova už roky marně navrhuje městu, policii, zástupcům hypermarketu i Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) variantu, jak nervy drásající stav u kruhového objezdu vyřešit. Marně. Magistrát pod vlivem politiky primátora Marka Hrabáče (ANO) věnuje víc pozornosti odírání šoférů z kůže prostřednictvím radarů a ŘSD se nejspíš nevěnuje ničemu, kde není mediální zájem. Dopravní policie Snílkovi poděkovala, Globus už rok situaci prověřuje…

primátor chomutov hrabáč

Primátor Chomutova Marek Hrabáč hrabe do městské kasy. Z radarů je bohatší o 13 milionů

K ucpání kruháku dochází podle Snílka v momentě, kdy vozidla jedoucí ke Globusu po odbočení z objezdu vpravo téměř okamžitě odbočují vlevo k UNI Hobby a k čerpací stanici. Musí dát totiž přednost vozidlům jedoucím zprava od Globusu. A dojde-li k tomu, že vozidel jedoucích směrem k UNI Hobby je více naráz, objezd selže a stojí.

Řešení: přikázaný směr a jednosměrka

Snílek proto navrhuje vjezd ke Globusu jako jednosměrný. „Je nutno zajistit plynulý výjezd na parkoviště Globus tak, aby se vozidla rozptýlila na parkovišti dále od výjezdu z kruhového objezdu. Zkrátka vjezd ke Globusu nařídit jednosměrně, za výjezdem z kruhového objezdu umístit značku přikázaný směr jízdy vpravo, komunikaci ke Globusu označit jako jednosměrnou a na všech výjezdech z parkoviště na jednosměrku osadit značky zákaz odbočení vpravo,“ uvedl Snílek pro Náš REGION. Šoféři by tak nejezdili po parkovišti chaoticky, ale objížděli by jen jedním směrem.

radar

Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

„Odjezd vozidel od Globusu, UNI Hobby a čerpačky bude možný pouze komunikací ve směru od čerpačky a UNI Hobby na kruhový objezd. Pro vozidla směr Most a Ústí nad Labem je možný další výjezd za UNI Hobby rovnou na silnici I/13. Tuto úpravu doplní vodorovné značení,“ navrhuje Chomutovan, kterého už trávení času v kolonách, nervuje. Ve špičkách si totiž podle něj řidiči ze směru z K. Varů u semaforů v Nových Spořicích počkají i 30 minut, což už je jako v Praze. „Vyzkoušel bych to na zhruba čtvrt roku a pak vyhodnotil. Náklady na úpravu považuji za bezvýznamné,“ dodává ke svému návrhu.

Doprava v Chomutově se mění v peklo, stěžují si řidiči

Jako bezvýznamná mu přijde varianta rozdělit pruhy na silnici I/13 ze směru z K. Varů pro pravý pruh na odbočení ke Globusu a pro levý pruh pro pokračování směr centrum Chomutova, Most a Ústí nad Labem. A podobně z opačného směru od Mostu: pravým pruhem by řidiči pokračovali na K. Vary a levým pruhem by objeli kruhák ke Globusu. „Dvojsměrný objezd moc nevyřeší, protože se vozidla dále nebudou moci „rozptýlit“ po parkovišti a uvolnit výjezd z kruhového objezdu. A stojící vozidla ve výjezdu z objezdu zastaví pohyb vozidel po objezdu,“ míní Snílek.

Ani po dvou letech není jasno

Dopravní inspektorát se situaci věnuje už druhým rokem. Alespoň podle data, kdy takto našemu čtenářovi odpověděl. „Děkuji za podnět k řešení dopravní situace u HP Globus.  Dopravní inspektorát se řešení intenzivně věnuje, ale nemůže vlastníku komunikace žádné úpravy nařizovat, tj. Ředitelství silnic a dálnic ČR, Ústecký kraj a HP Globus,“ napsal v roce 2017 nadporučík Pavel Kaiser, vedoucí územního odboru PČR Chomutov.

Chomutovský politik Gaudl si z dotací postavil rodinný klub. Vjezd hlídá zákazová značka nelegálně

V podobném duchu odpověděli i zástupci Globusu. „Z naší strany se pokusíme  prověřit možné dopravní úpravy na našich pozemcích, které zmiňujete ve svém emailu. To vše je však také časově náročnější, proto prosíme o strpení,“ odpověděla za Globus před rokem Jana Moudrá.

Jiří Gaudl Chomutov podnikatel ODS

Politik ODS si v Chomutově z dotace postavil soukromou haciendu. Ústecký kraj vedený KSČM v tom nic špatného nevidí

Kdy konečně tedy zúčastněné strany, na kterých vyřešení dopravního pekla u Globusu leží, skutečně po svém intenzivním snažení dojdou k řešení, je nezodpověditelnou otázkou.

Náš REGION je lokální zpravodaj, který spolu s redakcí tvoří čtenáři. Právě s nimi totiž na stránkách novin a následně i zpravodajském webu, který navštíví měsíčně 1,8 milionu čtenářů, redakce řeší to, co lidi v daném místě pálí.

Včera, 11:03
Státní podnik Palivový kombinát Ústí (PKÚ) se sídlem v Chlumci na Ústecku nabídl uplatnění odborníkům...
Včera, 09:49
Jeden z největších poválečných masakrů německy mluvících obyvatel se odehrál před 75 lety v Postoloprtech...
1.6.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
1.6.2020
Univerzita J. E. Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem si připravila na Den dětí jako...
1.6.2020
Lázeňskou sezonu v Teplicích včera zahájili herci. Před zámkem se sešli v kostýmech významných postav,...
29.5.2020
Po pěti letech od otevření pro veřejnost si jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem získalo...
29.5.2020
Most zjišťuje prostřednictvím ankety zájem občanů o kompostéry určené na bioodpad. Chtělo by je pořídit...
28.5.2020
Na hranicích Česka s Německem a Polskem se v sobotu opět sejdou sousedé, přátelé a...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
28.5.2020
V Děčíně začala plánovaná oprava střechy zimního stadionu, vyjde na 26 milionů korun. Město ji...
27.5.2020
Osmačtyřicetiletý muž našel na Lounsku u Podbořan pomocí detektoru kovů dvakrát za poslední dobu zbraně...
Reklama