Kruhák u Globusu v Chomutově zdržuje řidiče na mezinárodní silnici I/13. Víme, jak to řešit

Peklo prožívají řidiči v místě kruhového objezdu u hypermarketu Globus v Chomutově. V ranních i odpoledních špičkách tu dochází k ucpávání, neboť jde o mezinárodní silniční tah I/13, jenž spojuje Karlovy Vary a Ústí nad Labem. Čtenář zpravodaje Náš REGION přišel s řešením.

Čtenář zpravodaje Náš REGION Zdeněk Snílek z Chomutova už roky marně navrhuje městu, policii, zástupcům hypermarketu i Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) variantu, jak nervy drásající stav u kruhového objezdu vyřešit. Marně. Magistrát pod vlivem politiky primátora Marka Hrabáče (ANO) věnuje víc pozornosti odírání šoférů z kůže prostřednictvím radarů a ŘSD se nejspíš nevěnuje ničemu, kde není mediální zájem. Dopravní policie Snílkovi poděkovala, Globus už rok situaci prověřuje…

primátor chomutov hrabáč

Primátor Chomutova Marek Hrabáč hrabe do městské kasy. Z radarů je bohatší o 13 milionů

K ucpání kruháku dochází podle Snílka v momentě, kdy vozidla jedoucí ke Globusu po odbočení z objezdu vpravo téměř okamžitě odbočují vlevo k UNI Hobby a k čerpací stanici. Musí dát totiž přednost vozidlům jedoucím zprava od Globusu. A dojde-li k tomu, že vozidel jedoucích směrem k UNI Hobby je více naráz, objezd selže a stojí.

Řešení: přikázaný směr a jednosměrka

Snílek proto navrhuje vjezd ke Globusu jako jednosměrný. „Je nutno zajistit plynulý výjezd na parkoviště Globus tak, aby se vozidla rozptýlila na parkovišti dále od výjezdu z kruhového objezdu. Zkrátka vjezd ke Globusu nařídit jednosměrně, za výjezdem z kruhového objezdu umístit značku přikázaný směr jízdy vpravo, komunikaci ke Globusu označit jako jednosměrnou a na všech výjezdech z parkoviště na jednosměrku osadit značky zákaz odbočení vpravo,“ uvedl Snílek pro Náš REGION. Šoféři by tak nejezdili po parkovišti chaoticky, ale objížděli by jen jedním směrem.

radar

Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

„Odjezd vozidel od Globusu, UNI Hobby a čerpačky bude možný pouze komunikací ve směru od čerpačky a UNI Hobby na kruhový objezd. Pro vozidla směr Most a Ústí nad Labem je možný další výjezd za UNI Hobby rovnou na silnici I/13. Tuto úpravu doplní vodorovné značení,“ navrhuje Chomutovan, kterého už trávení času v kolonách, nervuje. Ve špičkách si totiž podle něj řidiči ze směru z K. Varů u semaforů v Nových Spořicích počkají i 30 minut, což už je jako v Praze. „Vyzkoušel bych to na zhruba čtvrt roku a pak vyhodnotil. Náklady na úpravu považuji za bezvýznamné,“ dodává ke svému návrhu.

Doprava v Chomutově se mění v peklo, stěžují si řidiči

Jako bezvýznamná mu přijde varianta rozdělit pruhy na silnici I/13 ze směru z K. Varů pro pravý pruh na odbočení ke Globusu a pro levý pruh pro pokračování směr centrum Chomutova, Most a Ústí nad Labem. A podobně z opačného směru od Mostu: pravým pruhem by řidiči pokračovali na K. Vary a levým pruhem by objeli kruhák ke Globusu. „Dvojsměrný objezd moc nevyřeší, protože se vozidla dále nebudou moci „rozptýlit“ po parkovišti a uvolnit výjezd z kruhového objezdu. A stojící vozidla ve výjezdu z objezdu zastaví pohyb vozidel po objezdu,“ míní Snílek.

Ani po dvou letech není jasno

Dopravní inspektorát se situaci věnuje už druhým rokem. Alespoň podle data, kdy takto našemu čtenářovi odpověděl. „Děkuji za podnět k řešení dopravní situace u HP Globus.  Dopravní inspektorát se řešení intenzivně věnuje, ale nemůže vlastníku komunikace žádné úpravy nařizovat, tj. Ředitelství silnic a dálnic ČR, Ústecký kraj a HP Globus,“ napsal v roce 2017 nadporučík Pavel Kaiser, vedoucí územního odboru PČR Chomutov.

Chomutovský politik Gaudl si z dotací postavil rodinný klub. Vjezd hlídá zákazová značka nelegálně

V podobném duchu odpověděli i zástupci Globusu. „Z naší strany se pokusíme  prověřit možné dopravní úpravy na našich pozemcích, které zmiňujete ve svém emailu. To vše je však také časově náročnější, proto prosíme o strpení,“ odpověděla za Globus před rokem Jana Moudrá.

Jiří Gaudl Chomutov podnikatel ODS

Politik ODS si v Chomutově z dotace postavil soukromou haciendu. Ústecký kraj vedený KSČM v tom nic špatného nevidí

Kdy konečně tedy zúčastněné strany, na kterých vyřešení dopravního pekla u Globusu leží, skutečně po svém intenzivním snažení dojdou k řešení, je nezodpověditelnou otázkou.

Náš REGION je lokální zpravodaj, který spolu s redakcí tvoří čtenáři. Právě s nimi totiž na stránkách novin a následně i zpravodajském webu, který navštíví měsíčně 1,8 milionu čtenářů, redakce řeší to, co lidi v daném místě pálí.

24.2.2021
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
23.2.2021
Ve 183 případech policisté za poslední den neumožnili cestu z nebo do uzavřených okresů Cheb...
22.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
22.2.2021
Policisté zamítli od nedělního do dnešního rána ve 340 případech cestu aut do nebo z...
22.2.2021
Původní chebské letiště bylo po vzniku samostatného Československa v roce 1918 jediným funkčním letištěm na...
12.2.2021
Na Chebsku se znovu objevily slabé otřesy země. Pokračuje tak zemětřesný roj, který začal už...
11.2.2021
Vláda omezila kvůli šíření covidu-19 pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Lidé, kteří tam...
10.2.2021
Do přetížené chebské nemocnice nastoupí v pátek dva vojenští lékaři na interní oddělení. Lékařskou posilu...
10.2.2021
Vláda bude ve čtvrtek jednat podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) o cílených opatřeních proti šíření...
10.2.2021
Před sedmdesáti lety došlo na železniční trati z Chebu do Aše k jedné z nejpodivnějších...
8.2.2021
Hromadný převoz pacientů z nemocnic v Chebu a Sokolově pomohl nemocnicím jen nakrátko. Příchody nových...
Reklama