Kulturní a sportovní zařízení v kraji ruší představení. Jen v Chomutově veřejnost tápe

opera, balet, ústí nad labem, divadlo

AKTUALIZOVÁNO. Téměř všechna zařízení v kraji ruší ode dneška všechna kulturní představení a sportovní utkání. Pouze v Chomutově a Litoměřicích neměli diváci do 16 hodiny dostatečné informace. Ani na oficiálních stránkách těchto měst ani na webu příslušných zařízení nebyly aktuální informace reagující na státní nařízení. V Litoměřicích byla informace na webu města zveřejněna krátce po 16 hodině, v Chomutově teprve krátce před 17 hodinou.

Divadla, kina a sportovní zařízení v Ústeckém kraji ruší do odvolání veškeré akce. Děje se tak na základě nařízení vlády.Většina organizací na svých internetových stránkách tuto informaci zveřejnila dnes odpoledne.

„Pokud chcete vstupenky vrátit, můžete v obvyklých hodinách (úterý – pátek 11.30 – 17.00). Co se týká abonentů, všechna představení budou odehrána v náhradních termínech,“ informuje na svém webu ústecké divadlo opery a baletu.

Na koronavirus jsme připraveni. Pár epidemií už lidstvo přežilo

V Mostě se omezení týká Městského divadla v Mostě, Divadla rozmanitostí, Střediska volného času, Sportovní haly Most (včetně tréninků), Městské knihovny Most a Aquadromu. „Zrušeny jsou i všechny kulturní a sportovní akce pořádané městem Most. Toto opatření se týká i všech plesů v kulturním domě Repre,“ informovalo město.

Kdy se představení odehrají, případně jak mohou diváci získat zpět peníze za zakoupené vstupenky zodpoví jednotlivá zařízení na svých stránkách.

15 mrtvých v jednom dni. Bezpečnostní opatření proti koronaviru řeší i Česko

Podobné upozornění se objevilo v průběhu odpoledne na webu všech měst v Ústeckém kraji i většině kulturních a sportovních zařízeních.

Výjimkou byla společnost Kultura a sport, která pořádá akce v Chomutově a která ani v 18 hodin včera pro diváky nezveřejnila na oficiální internetové stránce žádnou informaci.

Tento víkend se v Podkrušnohorském zooparku neodehraje tradiční probouzení medvědů, ani zimní koupání otužilců v Kamencovém jezeře. „Týká se to i oslav Dne Země. Zavřený bude Aquasvět, Rodinné centrum Rozmarýn, kino Svět, divadlo,“ citoval Chomutovský deník Věru Fryčovou, šéfku zooparku i jednatelku společnosti Kultura a sport zároveň. Proč tyto informace veřejnost nenajde na webových stránkách její společnosti, už nezodpověděla. Senioři, kteří nemají Facebook, tudíž absolutně nemají šanci dozvědět se, zda v Chomutově kulturní akce jsou či nikoli. Na oficiálním webu ani v programu totiž ředitelka nezveřejnila žádnou informaci. Diváci tak mohou mít mylný dojem, že představení v divadle i v kině se odehraje. Je otázkou, zda Fryčová manažersky zvládá krizovou komunikaci.

V Chomutově budou podle magistrátu do poloviny dubna uzavřeny Středisko volného času Domeček a Základní umělecká škola T. G. Masaryka. Zoopark v Chomutově zůstane návštěvníkům otevřený.

Omezení vlády

Stát od 10. března 18 hodin zakazuje akce nad 100 účastníků. Zákaz se týká divadelních, hudebních, filmových a dalších představení, stejně tak sportovních či náboženských akcí. Jedná se o události ve vnitřních prostorách, kde se hromadí větší počet lidí na jednom místě.

„Toto, o čem hovoříme a na co se to vztahuje, jsou jednorázové akce, kde je najednou poměrně velký počet lidí,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na dnešní tiskovce. „Nejsou to zařízení, kde se ti lidé mění v čase, procházejí a podobně, jako jsou nákupní centra, wellness centra. Problém je, pokud se lidé koncentrují na jednom místě v rámci plesu, taneční akce, společenské události, sportovní události. Nejsou až takový problém místa, kde lidé korzují,“ doplnil.

Zatím se neuvažuje, že by byly zavírány restaurace či nákupní centra.

Zrušeny, přeloženy či omezeny byly již některé sportovní akce nebo veletrhy a výstavy. Například Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě se uskutečnil bez diváků, odloženo bylo Americko-české obchodní fórum, které se mělo konat ve čtvrtek na Hradě.

(mim)

 

louny

Louny vybírají šéfa plavecké haly. Bude jím zřejmě manželka Jandova spolužáka z práv

Hrouda likviduje dobrovolné hasiče kvůli úspoře 250 tisíc ročně. Na nákup profesionálních hráčů peníze jsou, kritizuje opozice

odpad, hovna, sračky, úplavice, žloutenka, výkaly, nepořádek, bordel

Zápach, odpad a úplavice. Ústí je město zkázy

1.4.2021
Poslední březnový den hostila chomutovská Městská sportovní hala druhý zápas minisérie o páté místo, v...
29.3.2021
Poslední březnovou neděli odstartovala v RENOMIA ŽBL minisérie o páté místo, v níž chomutovské Levhartice...
27.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
27.3.2021
Krátce poté, co chomutovské basketbalistky zdolaly SBŠ Ostrava a vybojovaly si možnost hrát o konečné...
27.3.2021
Třiadvacetiletý Chomutovský taxikář Viktor M. (†23) měl potíže s dechem, bolest na hrudníku a brněla...
25.3.2021
Čtyři dny po domácí výhře nad SBŠ Ostrava vyrazily chomutovské basketbalistky do hájemství soupeřek, kde...
21.3.2021
Chomutovské basketbalistky vstoupily první jarní den roku 2021 do bojů o konečné umístění v RENOMIA...
10.3.2021
I přesto, že mužské áčko Levhartů odehrálo poslední utkání na začátku října, tak teď hlásí...
8.3.2021
V centrálním výběhu chomutovského zooparku už nebude tak smutno. K osamocenému pižmoňovi Saamikovi se po...
5.3.2021
Tady neváhejte ani chviličku! Zoopark Chomutov vyhlásil termíny pro letošní příměstské tábory a podle zkušeností...
1.3.2021
Pašovaní takzvané červené nafty z Německa je příhraničích oblastech stále v kurzu. Dovoz červené nafty,...
Reklama