Kulturní a sportovní zařízení v kraji ruší představení. Jen v Chomutově veřejnost tápe

opera, balet, ústí nad labem, divadlo

AKTUALIZOVÁNO. Téměř všechna zařízení v kraji ruší ode dneška všechna kulturní představení a sportovní utkání. Pouze v Chomutově a Litoměřicích neměli diváci do 16 hodiny dostatečné informace. Ani na oficiálních stránkách těchto měst ani na webu příslušných zařízení nebyly aktuální informace reagující na státní nařízení. V Litoměřicích byla informace na webu města zveřejněna krátce po 16 hodině, v Chomutově teprve krátce před 17 hodinou.

Divadla, kina a sportovní zařízení v Ústeckém kraji ruší do odvolání veškeré akce. Děje se tak na základě nařízení vlády.Většina organizací na svých internetových stránkách tuto informaci zveřejnila dnes odpoledne.

„Pokud chcete vstupenky vrátit, můžete v obvyklých hodinách (úterý – pátek 11.30 – 17.00). Co se týká abonentů, všechna představení budou odehrána v náhradních termínech,“ informuje na svém webu ústecké divadlo opery a baletu.

Na koronavirus jsme připraveni. Pár epidemií už lidstvo přežilo

V Mostě se omezení týká Městského divadla v Mostě, Divadla rozmanitostí, Střediska volného času, Sportovní haly Most (včetně tréninků), Městské knihovny Most a Aquadromu. „Zrušeny jsou i všechny kulturní a sportovní akce pořádané městem Most. Toto opatření se týká i všech plesů v kulturním domě Repre,“ informovalo město.

Kdy se představení odehrají, případně jak mohou diváci získat zpět peníze za zakoupené vstupenky zodpoví jednotlivá zařízení na svých stránkách.

15 mrtvých v jednom dni. Bezpečnostní opatření proti koronaviru řeší i Česko

Podobné upozornění se objevilo v průběhu odpoledne na webu všech měst v Ústeckém kraji i většině kulturních a sportovních zařízeních.

Výjimkou byla společnost Kultura a sport, která pořádá akce v Chomutově a která ani v 18 hodin včera pro diváky nezveřejnila na oficiální internetové stránce žádnou informaci.

Tento víkend se v Podkrušnohorském zooparku neodehraje tradiční probouzení medvědů, ani zimní koupání otužilců v Kamencovém jezeře. „Týká se to i oslav Dne Země. Zavřený bude Aquasvět, Rodinné centrum Rozmarýn, kino Svět, divadlo,“ citoval Chomutovský deník Věru Fryčovou, šéfku zooparku i jednatelku společnosti Kultura a sport zároveň. Proč tyto informace veřejnost nenajde na webových stránkách její společnosti, už nezodpověděla. Senioři, kteří nemají Facebook, tudíž absolutně nemají šanci dozvědět se, zda v Chomutově kulturní akce jsou či nikoli. Na oficiálním webu ani v programu totiž ředitelka nezveřejnila žádnou informaci. Diváci tak mohou mít mylný dojem, že představení v divadle i v kině se odehraje. Je otázkou, zda Fryčová manažersky zvládá krizovou komunikaci.

V Chomutově budou podle magistrátu do poloviny dubna uzavřeny Středisko volného času Domeček a Základní umělecká škola T. G. Masaryka. Zoopark v Chomutově zůstane návštěvníkům otevřený.

Omezení vlády

Stát od 10. března 18 hodin zakazuje akce nad 100 účastníků. Zákaz se týká divadelních, hudebních, filmových a dalších představení, stejně tak sportovních či náboženských akcí. Jedná se o události ve vnitřních prostorách, kde se hromadí větší počet lidí na jednom místě.

„Toto, o čem hovoříme a na co se to vztahuje, jsou jednorázové akce, kde je najednou poměrně velký počet lidí,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na dnešní tiskovce. „Nejsou to zařízení, kde se ti lidé mění v čase, procházejí a podobně, jako jsou nákupní centra, wellness centra. Problém je, pokud se lidé koncentrují na jednom místě v rámci plesu, taneční akce, společenské události, sportovní události. Nejsou až takový problém místa, kde lidé korzují,“ doplnil.

Zatím se neuvažuje, že by byly zavírány restaurace či nákupní centra.

Zrušeny, přeloženy či omezeny byly již některé sportovní akce nebo veletrhy a výstavy. Například Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě se uskutečnil bez diváků, odloženo bylo Americko-české obchodní fórum, které se mělo konat ve čtvrtek na Hradě.

(mim)

 

louny

Louny vybírají šéfa plavecké haly. Bude jím zřejmě manželka Jandova spolužáka z práv

Hrouda likviduje dobrovolné hasiče kvůli úspoře 250 tisíc ročně. Na nákup profesionálních hráčů peníze jsou, kritizuje opozice

odpad, hovna, sračky, úplavice, žloutenka, výkaly, nepořádek, bordel

Zápach, odpad a úplavice. Ústí je město zkázy

Včera, 11:03
Státní podnik Palivový kombinát Ústí (PKÚ) se sídlem v Chlumci na Ústecku nabídl uplatnění odborníkům...
Včera, 09:49
Jeden z největších poválečných masakrů německy mluvících obyvatel se odehrál před 75 lety v Postoloprtech...
1.6.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
1.6.2020
Univerzita J. E. Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem si připravila na Den dětí jako...
1.6.2020
Lázeňskou sezonu v Teplicích včera zahájili herci. Před zámkem se sešli v kostýmech významných postav,...
29.5.2020
Po pěti letech od otevření pro veřejnost si jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem získalo...
29.5.2020
Most zjišťuje prostřednictvím ankety zájem občanů o kompostéry určené na bioodpad. Chtělo by je pořídit...
28.5.2020
Na hranicích Česka s Německem a Polskem se v sobotu opět sejdou sousedé, přátelé a...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
28.5.2020
V Děčíně začala plánovaná oprava střechy zimního stadionu, vyjde na 26 milionů korun. Město ji...
27.5.2020
Osmačtyřicetiletý muž našel na Lounsku u Podbořan pomocí detektoru kovů dvakrát za poslední dobu zbraně...
Reklama