Lidé mohou vybrat, co Ústí nad Labem zaplatí z rozpočtu

Klouzačky, hřiště, opravy chodníků, grilovací místa. To je část výčtu nápadů veřejnosti, co by ústecký magistrát měl vybudovat a zaplatit. Až do 10. února přijímá od Ústečanů návrhy. Zapojit se mohou i ti, kdo nemají v krajském městě trvalý pobyt.

Návrhy projektů do participativního rozpočtu začal přijít magistrát 6. ledna. Participativní rozpočet je demokratický způsob rozhodování o části obecního rozpočtu, kdy i jednotliví občané mohou přijít s vlastním nápadem, který po posouzení město může vybrat a jeho vybudování financovat. Navrhovateli musí být podle zásad města nejméně 18 let a být státním příslušníkem ČR. Nemusí být ani obyvatelem Ústí nad Labem, jak potvrdil magistrát. Tím se otevírá možnost navrhovat projekty i studentům UJEP. „Ano, projekt může podat i občan, který nemá trvalý pobyt v Ústí nad Labem, například i studenti UJEP či dojíždějící za prací,“ uvedl pro náš REGION Karel Rouč z ústeckého magistrátu. Uzávěrka podání nápadů je 10. února.

Děčínští zastupitelé včera neschválili rozpočet na příští rok

Všechny navržené projekty musí projít dle Zásad participativního rozpočtu posouzením magistrátem sestavené hodnotící komise. Ta rozhodne o uskutečnění podaných projektů.  O těchto realizovatelných projektech bude moci rozhodnout pak opět veřejnost formou elektronického hlasování.

Lidé navrhnou i odhlasují

Finální výběr podporovaných projektů by mohl být znám v červenci. Uskutečněny budou projekty dle pořadí výsledků elektronického hlasování, a to až do vyčerpání stanoveného finančního limitu. Realizace projektů rovněž musí projít schválením Rady města Ústí nad Labem.

Policisté v Ústí nad Labem radili seniorům. Mít peníze doma je rizikový přežitek

Nejvíce veřejnost žádá peníze na dětská hřiště, budování míst pro volný čas, ale například i na rekonstrukci konkrétních chodníků. „V minulém roce byly podávány projekty jako například výstavba nových dětských hřišť, rekonstrukce dětských hřišť, výstavba či rekonstrukce chodníků, výstavba grilovacího místa, výstavba vyhlídek ve městě, altán pro setkávání občanů, rekonstrukce a úprava parků a tak dále,“ vzpomněl Rouč.

Dnes, 11:22
Chomutov koupí od soukromého majitele za 100 milionů korun dům v Palackého ulici v centru...
Dnes, 10:02
Jezero Most se otevře veřejnosti v září. Kvůli potížím při stavbě nebude rekreantům přístupné celé....
Včera, 11:22
Policie v Ústeckém kraji má nová vozidla. Ve středu převzala od ministra vnitra Jana Hamáčka...
19.2.2020
Tepličtí policisté obvinili šestapadesátiletého muže z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými...
18.2.2020
Osmým rokem vládnou v Ústeckém kraji komunisté s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Podezřelé akce napáchané předchozími...
18.2.2020
Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června...
17.2.2020
Koupací sezona je ještě v nedohlednu, přesto je možné si 29. února obléct plavky, vzít...
17.2.2020
Jirkov na Chomutovsku plánuje umístit kamery k několika rekonstrukcím, aby je lidé mohli doma sledovat...
17.2.2020
Až 13procentní nezaměstnanost má Podbořanský Rohozec. Obec v nejzápadnější části Ústeckého kraje má nejvyšší míru...
17.2.2020
Městští strážníci z Dubí vybírali pokuty za překročení rychlosti v obci Srbice na Teplicku neoprávněně....
Reklama