Lidé mohou vybrat, co Ústí nad Labem zaplatí z rozpočtu

Klouzačky, hřiště, opravy chodníků, grilovací místa. To je část výčtu nápadů veřejnosti, co by ústecký magistrát měl vybudovat a zaplatit. Až do 10. února přijímá od Ústečanů návrhy. Zapojit se mohou i ti, kdo nemají v krajském městě trvalý pobyt.

Návrhy projektů do participativního rozpočtu začal přijít magistrát 6. ledna. Participativní rozpočet je demokratický způsob rozhodování o části obecního rozpočtu, kdy i jednotliví občané mohou přijít s vlastním nápadem, který po posouzení město může vybrat a jeho vybudování financovat. Navrhovateli musí být podle zásad města nejméně 18 let a být státním příslušníkem ČR. Nemusí být ani obyvatelem Ústí nad Labem, jak potvrdil magistrát. Tím se otevírá možnost navrhovat projekty i studentům UJEP. „Ano, projekt může podat i občan, který nemá trvalý pobyt v Ústí nad Labem, například i studenti UJEP či dojíždějící za prací,“ uvedl pro náš REGION Karel Rouč z ústeckého magistrátu. Uzávěrka podání nápadů je 10. února.

Děčínští zastupitelé včera neschválili rozpočet na příští rok

Všechny navržené projekty musí projít dle Zásad participativního rozpočtu posouzením magistrátem sestavené hodnotící komise. Ta rozhodne o uskutečnění podaných projektů.  O těchto realizovatelných projektech bude moci rozhodnout pak opět veřejnost formou elektronického hlasování.

Lidé navrhnou i odhlasují

Finální výběr podporovaných projektů by mohl být znám v červenci. Uskutečněny budou projekty dle pořadí výsledků elektronického hlasování, a to až do vyčerpání stanoveného finančního limitu. Realizace projektů rovněž musí projít schválením Rady města Ústí nad Labem.

Policisté v Ústí nad Labem radili seniorům. Mít peníze doma je rizikový přežitek

Nejvíce veřejnost žádá peníze na dětská hřiště, budování míst pro volný čas, ale například i na rekonstrukci konkrétních chodníků. „V minulém roce byly podávány projekty jako například výstavba nových dětských hřišť, rekonstrukce dětských hřišť, výstavba či rekonstrukce chodníků, výstavba grilovacího místa, výstavba vyhlídek ve městě, altán pro setkávání občanů, rekonstrukce a úprava parků a tak dále,“ vzpomněl Rouč.

Dnes, 12:20
Referendum k uvažované stavbě obchodního centra v městském obvodu Střekov v Ústí nad Labem je...
Včera, 17:40
Lounské muzeum uspořádalo výstavu na počest stoletého výročí Loutkového divadla v Lounech, nejstaršího v republice....
22.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
22.9.2020
Stavba středočeských přístavišť pro rekreační plavidla v Mělníku a Poděbradech má začít v listopadu a...
19.9.2020
Firmy v Ústeckém kraji od počátku epidemie koronaviru v České republice několikanásobně zvýšily výrobu ochranných...
12.9.2020
„Nikdy bych neřekla, že výstavu o tak vážném tématu jde udělat s takovou nápaditostí, svěžestí....
11.9.2020
Na Mariině vyhlídce u Jetřichovic na Děčínsku, kam přes léto proudily denně i stovky turistů,...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
2.9.2020
Osm aktivistů a aktivistek Greenpeace brzy ráno vylezlo na rypadlo v lomu Vršany u Mostu....
31.8.2020
Správa železnic a německá DB Netz AG vypisují tendr na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí...
28.8.2020
Ve středu a ve čtvrtek se v Ústeckém kraji podle krajské hygienické stanice potvrdila nákaza...
Reklama