Linky na železnici v Ústeckém kraji bude provozovat sedm dopravců

Na železnici v Ústeckém kraji bude od půlky prosince provozovat linky sedm dopravců namísto dosavadních tří. Jízdné se nezmění. Počet spojů vzroste, nově společnost AŽD zahájí denní provoz na Švestkové dráze mezi Lovosicemi a Mostem. Novináře o změnách v novém jízdním řádu informovali zástupci kraje a dopravci.

„Cestující by změny v systému dopravců neměli pocítit. Stále bude platit tarif Dopravy Ústeckého kraje, takže lidem bude fakticky jedno, s jakým dopravcem pojedou,“ řekl náměstek hejtmana Jaroslav Komínek (KSČM).

Žádné linky kraj neruší. „Naopak posilujeme spoje na základě požadavků obcí, a to autobusové i vlakové,“ řekl Komínek. Do jízdního řádu se vrací rychlík z Děčína přes Ústí nad Labem do Prahy. Na tzv. Švestkové dráze mezi Mostem a Lovosicemi bude denní provoz namísto dosavadního turistického.

Na Mostecku přibudou dva páry autobusových spojů do průmyslové zóny Joseph, na Ústecku se přidává polední pár spojů z Velkého Března do Homole u Panny. „Máme dopravu na velmi dobré úrovni, potřebujeme už jen do vlaků a autobusů dostat více lidí,“ poznamenal Komínek. Autobusy a vlaky v Ústeckém kraji denně přepraví na 100.000 cestujících.

Stabilizovaná je v kraji po problémech autobusová doprava. „Od ledna příštího roku bude zajištěna plnohodnotná doprava, to znamená, že na všech linkách budou jezdit nízkopodlažní zelené autobusy s klimatizací,“ uvedl Komínek.

Na železnici v rámci systému Doprava Ústeckého kraje budou jezdit od poloviny prosince společnosti České dráhy, Regiojet ÚK, Die Länderbahn GmbH DLB, Die Länderbahn CZ, GW Train Regio, ARRIVA vlaky a AŽD Praha. Majoritním dopravcem zůstávají v kraji České dráhy, které zabezpečují 70 procent dopravních výkonů.

Počet spojů vzroste například na lince mezi Ústím nad Labem a Bílinou nebo krajským městem a Litvínovem. Někteří dopravci nabídnou cestujícím bezplatné připojení k wi-fi, přepravu jízdních kol a další služby. Cestující budou moci nadále využívat slevové IN Karty Českých drah.

ČTK

Dnes, 15:50
Mezi Varnsdorfem a Krásnou Lípou našli v pondělí lidé pohozená těla pěti labutí s vyříznutými...
Dnes, 14:01
V průmyslové zóně Triangle vznikne parkoviště pro kamiony. Postavit ho plánuje Ústecký kraj, který strategickou...
Včera, 17:59
Pro ropovod z Litvínova k hranicím s Německem je v územní rezervě Ústeckého kraje vymezena...
Včera, 08:45
Sedm základních a pět mateřských škol v Ústí nad Labem se může zapojit do výzvy...
16.1.2020
Lužická nemocnice v Rumburku se bude prodávat bez dluhů, uvedla insolvenční správkyně Martina Jinochová Matyášová...
16.1.2020
Hokejisté Přerova v úterý vyhráli v předehrávce 12. kola nadstavby první ligy o pořadí v...
16.1.2020
V Teplicích přibude další obchodní centrum. Krajský úřad dospěl k závěru, že stavba nemá významný...
16.1.2020
Na rozšíření obchvatu Loun na silnici D7 se začne pracovat v první polovině letošního roku....
15.1.2020
V ústecké zoologické zahradě uhynulo mládě tučňáka brýlového. Rodiče se o něj přestali starat. Prvorozenému...
15.1.2020
V Ústeckém kraji začíná plesová sezona, plesy pořádají i některá města. Ples organizuje například Most,...
Reklama