Linky na železnici v Ústeckém kraji bude provozovat sedm dopravců

Na železnici v Ústeckém kraji bude od půlky prosince provozovat linky sedm dopravců namísto dosavadních tří. Jízdné se nezmění. Počet spojů vzroste, nově společnost AŽD zahájí denní provoz na Švestkové dráze mezi Lovosicemi a Mostem. Novináře o změnách v novém jízdním řádu informovali zástupci kraje a dopravci.

„Cestující by změny v systému dopravců neměli pocítit. Stále bude platit tarif Dopravy Ústeckého kraje, takže lidem bude fakticky jedno, s jakým dopravcem pojedou,“ řekl náměstek hejtmana Jaroslav Komínek (KSČM).

Žádné linky kraj neruší. „Naopak posilujeme spoje na základě požadavků obcí, a to autobusové i vlakové,“ řekl Komínek. Do jízdního řádu se vrací rychlík z Děčína přes Ústí nad Labem do Prahy. Na tzv. Švestkové dráze mezi Mostem a Lovosicemi bude denní provoz namísto dosavadního turistického.

Na Mostecku přibudou dva páry autobusových spojů do průmyslové zóny Joseph, na Ústecku se přidává polední pár spojů z Velkého Března do Homole u Panny. „Máme dopravu na velmi dobré úrovni, potřebujeme už jen do vlaků a autobusů dostat více lidí,“ poznamenal Komínek. Autobusy a vlaky v Ústeckém kraji denně přepraví na 100.000 cestujících.

Stabilizovaná je v kraji po problémech autobusová doprava. „Od ledna příštího roku bude zajištěna plnohodnotná doprava, to znamená, že na všech linkách budou jezdit nízkopodlažní zelené autobusy s klimatizací,“ uvedl Komínek.

Na železnici v rámci systému Doprava Ústeckého kraje budou jezdit od poloviny prosince společnosti České dráhy, Regiojet ÚK, Die Länderbahn GmbH DLB, Die Länderbahn CZ, GW Train Regio, ARRIVA vlaky a AŽD Praha. Majoritním dopravcem zůstávají v kraji České dráhy, které zabezpečují 70 procent dopravních výkonů.

Počet spojů vzroste například na lince mezi Ústím nad Labem a Bílinou nebo krajským městem a Litvínovem. Někteří dopravci nabídnou cestujícím bezplatné připojení k wi-fi, přepravu jízdních kol a další služby. Cestující budou moci nadále využívat slevové IN Karty Českých drah.

ČTK

Včera, 15:59
Druhé setkání dobrovolných, profesionálních i podnikových hasičů a jejich příznivců se uskuteční v sobotu 24....
3.8.2020
Ústecký kraj letos oslavil kulaté, dvacáté výročí. Prvním hejtmanem se v roce 2000 stal Jiří...
3.8.2020
Dýně, rajčata, okurky, kedlubny a další plodiny si mohou lidé vypěstovat na komunitní zahradě v...
2.8.2020
V červenci zahynulo při dopravních nehodách na silnicích v Ústeckém kraji šest lidí, o dva...
31.7.2020
V Ústí nad Labem v městské části Střekov se před několika dny otevřela vyhlídka známého...
30.7.2020
V Ústeckém kraji je devět odběrových míst, kde se mohou na covid-19 nechat otestovat pacienti,...
28.7.2020
Zemědělci v Ústeckém kraji považují stav hrabošů za kritický. Na jednom hektaru pole je i...
27.7.2020
V Jirkově na Chomutovsku je otevřené nové informační a populárně naučné centrum spojené s multimediálním...
27.7.2020
V Ústí nad Labem končí generální oprava železničního mostu přes Labe. Kromě pilířů se dotkla...
26.7.2020
Restaurátoři na zámku Duchcov na Teplicku ladí poslední detaily nového prohlídkového okruhu věnovaného Valdštejnům. První...
Reklama