Lounský soud poslal do vězení sedm z devíti obviněných

Na dva roky až pět let poslal včera lounský okresní soud do vězení sedm z devíti obžalovaných v případu organizované skupiny, která pašovala drogy do věznice Nové Sedlo na Lounsku.

Dvěma ženám uložil podmíněné tresty. Do distribuce pervitinu a marihuany bylo podle obžaloby zapojeno pět v té době odsouzených mužů a čtyři ženy mimo věznici. Kriminalisté skupinu obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v organizované skupině.

Do věznice s ostrahou na tři roky poslal soud Alenu Horvátovou, která je ve výkonu trestu. David Jurák a Lenka Gošlerová si odsedí dva roky. Na pět let půjde do vězení Ivo Kiezler, jeden z hlavních iniciátorů distribuce drog do věznice. Jakuba Kotľára, který je rovněž ve výkonu trestu, čeká 2,5 roku ve vězení, odsouzený Roman Lahoda si připíše ke svému trestu dva roky. Tomáše Lněničku, jenž je také ve výkonu trestu, poslal soud do vězení na pět let.

U dvou žen, které jsou na svobodě, soud rozhodl o podmíněném trestu. Monice Kučerové určil tři roky s pětiletou podmínkou, po tuto dobu nesmí užívat návykové látky. Janě Trnkové soud vyměřil trest dva roky s tříletou podmínkou, kdy ani ona nesmí užívat návykové látky.

Pozitivní testy na drogy u odsouzených začala v posledních letech policie ve spolupráci se soudy tvrději trestat. Odsouzení hledají způsoby, jak testování obejít. Motivy pachatelů jsou většinou neznámé, protože obvinění nespolupracují.

ČTK

Dnes, 08:57
Červnové deště nespasily zemědělce na severu Čech. Kvůli suchu očekávají propad sklizně ozimových obilovin. Nejpostiženějšími...
4.7.2020
Ještě před začátkem letních prázdnin mohou lidé využívat na území města Ústí nad Labem nové...
3.7.2020
Medián inzertních cen chat a chalup prodávaných v tomto kraji za poslední rok vzrostl o...
2.7.2020
V celém areálu hřbitova ve Velkém Šenově na Děčínsku se hojně vyskytují zmije obecné, jediný...
2.7.2020
V Žatci dokončují rekonstrukci historické radnice. Za 47 milionů korun nechalo město opravit vnější část...
2.7.2020
Od 2. července do 6. září budou na zámku Nový hrad v Jimlíně na Lounsku...
30.6.2020
Nejnavštěvovanější památka v Litoměřicích, vyhlídková věž Kalich, se od 1. července opět otevře turistům. Po...
30.6.2020
Na Chomutovsku dnes oficiálně skončí provoz hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. Za svou třiapadesátiletou existenci vyrobila...
29.6.2020
Nezvyklý pohled na minulost poskytl ústeckým historikům známý příslušník místního undergroundu Jiří Šerý. Sepsal své...
28.6.2020
Od 1. července se změní trasy některých linek městské hromadné dopravy v Ústí nad Labem....
Reklama