Města Ústeckého kraje přichází kvůli regulacím hazardu o miliony

Některá velká města Ústeckého kraje mají nižší příjmy o desítky milionů korun v souvislosti s regulacemi či rušením hazardních her. Hazard má podle zástupců měst negativní dopad na hráče i jejich rodiny, proto jej potlačují.

Chomutov schválil úplný zákaz hazardu již v roce 2014, město podle mluvčí Denisy Špeilové v průměru ročně přijde o 34 milionů korun. Od schválení vyhlášky se ve městě objevily dvě nelegální herny. „Obě město ve spolupráci s policií a Celní správou nechalo zavřít,“ uvedla Špeilová. K uzavření heren podle ní vedení města přiměl tlak na vypsání referenda proti hazardu.

Vedení lázeňského města Teplice schválilo v roce 2015 vyhlášku o regulaci provozování sázkových her a loterií. Vedoucí městského finančního odboru Roman Jodas ČTK řekl, že od té doby se snížil počet kasin z 93 na 23. Také Teplice zaznamenaly finanční ztrátu, mezi roky 2016 a 2017 přišlo město o 12 milionů korun.

Vedení města se rozhodlo hazard regulovat kvůli negativnímu dopadu na hráče. „Šlo o omezení negativních vlivů na účastníky a osoby jim blízké a omezení činností rozporných s veřejným pořádkem a dobrými mravy například lichva, krádeže a loupeže,“ popsal Jodas.

Most reguluje hazard od roku 2011. Letos v lednu regulaci kvůli novému zákonu upravil. „V této nové úpravě město stanovilo kritéria pro výběr adresních míst, kde je povoleno umístění herního prostoru,“ řekla ČTK mluvčí Mostu Klára Vydrová. Jedním z kritérií je podle ní neumisťovat herny v sociálně vyloučené lokalitě Chanov a v oblastech, kde jsou lidé sociálním vyloučením ohroženi. Herny by se neměly nacházet v budovách v okruhu 100 metrů od škol ani v centru města či v obytných budovách.

Podle Vydrové město o úplném zákazu neuvažuje. „Při svém rozhodnutí vychází z předpokladu, že je lepší mít legální herní prostory pod kontrolou, než dopustit vznik nelegálních heren,“ uvedla mluvčí s tím, že se město s nelegálními hernami zatím nepotýká. Dodala, že regulace nemají na příjem města žádný dopad.

Novou vyhlášku o úplném zákazu hazardních her schválili zastupitelé nedávno v Děčíně. Kasina by měla ukončit svůj provoz do května roku 2022. Město počítá s roční ztrátou příjmu 30 milionů korun.

ČTK

Dnes, 17:01
Památník Terezín včera při příležitosti 75. výročí osvobození nacistického vyhlazovacího tábora Osvětim slavnostně otevřel stálou...
Dnes, 13:20
Podobu okolí jezera Milada u Ústí nad Labem navrhnou architekti. S nápady se může zapojit...
Dnes, 09:32
V Mostě se včera otevřel domov pro lidi s Alzheimerovou chorobou. Kapacitu má 96 lůžek,...
Včera, 20:37
Kadaň na Chomutovsku letos postaví oplocené lanové centrum pro celou rodinu. Radnice ho chce umístit...
27.1.2020
Politici si rozdělili kořist. Děčínský zámek získala politička hnutí Náš Děčín, Miroslava Poskočilová. Aby byla...
louny
27.1.2020
Náš REGION vyškolil jednoho z velkých zaměstnavatelů na Lounsku i místní samosprávu. Louny totiž po...
27.1.2020
Malebné Lázně Mšené se nacházejí jen 45 kilometrů od Prahy na okraji litoměřického okresu. Rozkládají...
27.1.2020
Radní města Varnsdorf na svém zasedání rozhodli, že kvůli možné spolupráci mezi Krajskou zdravotní (KZ)...
27.1.2020
Most váhá, jestli i nadále pronajímat městské pozemky cirkusům. Na webu magistrátu proto vyšla anketa,...
27.1.2020
Ústecký krajský soud v pátek podruhé projednával loupež hodinek v klenotnictví v Teplicích. Soudce přečetl...
Reklama