Most řeší hříšníky bez roušek. Hrozí jim pokuta 20 tisíc korun

Městská policie v Mostě přešla od preventivního upozorňování na nutnost nosit roušku na veřejnosti k sankcionování. První dva případy jdou do správního řízení, kde přestupům hrozí až 20tisícová pokuta.

Vládní nařízení bez výjimek kontrolují mostečtí strážníci. Zakrytí úst a nosu rouškou, šálou, šátkem nebo respirátorem je preventivním opatřením před šířením koronairu. „Někteří lidé, ale je jich skutečně minimum, si nepřipouštějí závažnost situace, a pravidla nerespektují. Zpočátku jsme domlouvali, teď už nevěřím tomu, že by to někdo nevěděl. Podle našich zjištění to bývají zpravidla lidé, kteří si myslí, že udělají dojem, když pravidla nerespektují a nemají například přes ústa šátek. Bohužel tím spíš dávají najevo svou nízkou inteligenci a brzy mohou mít na krku několikatisícovou pokutu,“ uvedl ředitel městské policie Jaroslav Hrvol.

Frajeřina za tisíce

Na tisíce vyjde frajeřina – porušení nařízení a nenošení roušky – Mostečana, který si vyšel na procházku s kamarádkou v ul. W. A. Mozarta. Zatímco žena si kryla obličej rouškou, on žádnou ochranu neměl. „Strážníci muže zajistili. Muž uvedl, že má roušku doma a nemá si čím ústa a nos zakrýt. Muže ztotožnili, zajistili důkazní materiál a přestupek proti krizovému zákonu oznámili na odbor správních činností,“ stojí v tiskové zprávě. Podobný případ strážníci řešili v ul. Šeříková. Oběma osobám hrozí ve správním řízení za porušení zákona až 20 tisíc korun.

Kontrola se zaměřila i na shlukování osob na veřejném prostranství. „Není možné, aby si lidé mysleli, že když mají roušky, tak se mohou scházet na veřejném prostranství a dát si s kamarády v parku nebo u večerky pivo nebo aby skupinka sedmi dětí běhala po sídlišti. Povolené jsou pouze procházky v přírodě, kde je možné dodržet odstup, a to s rodinnými příslušníky, nikoli s kamarády. Je třeba si uvědomit, že ignorací pravidel lidé ohrožují zejména své rodinné příslušníky a rodiny svých přátel,“ vyzval k dodržování pravidel Jaroslav Hrvol.

Strážníci zjistili porušování vládního nařízení také provozovateli restaurací. Ty byly na základě výzvy strážníků okamžitě uzavřeny a události strážníci oznámili správnímu orgánu.

Poslanec Pirátů a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal

Piráti chtějí od vlády znát konkrétní kroky v boji proti koronaviru. Varují před posilováním moci

Včera, 11:03
Státní podnik Palivový kombinát Ústí (PKÚ) se sídlem v Chlumci na Ústecku nabídl uplatnění odborníkům...
Včera, 09:49
Jeden z největších poválečných masakrů německy mluvících obyvatel se odehrál před 75 lety v Postoloprtech...
1.6.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
1.6.2020
Univerzita J. E. Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem si připravila na Den dětí jako...
1.6.2020
Lázeňskou sezonu v Teplicích včera zahájili herci. Před zámkem se sešli v kostýmech významných postav,...
29.5.2020
Po pěti letech od otevření pro veřejnost si jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem získalo...
29.5.2020
Most zjišťuje prostřednictvím ankety zájem občanů o kompostéry určené na bioodpad. Chtělo by je pořídit...
28.5.2020
Na hranicích Česka s Německem a Polskem se v sobotu opět sejdou sousedé, přátelé a...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
28.5.2020
V Děčíně začala plánovaná oprava střechy zimního stadionu, vyjde na 26 milionů korun. Město ji...
27.5.2020
Osmačtyřicetiletý muž našel na Lounsku u Podbořan pomocí detektoru kovů dvakrát za poslední dobu zbraně...
Reklama