Most řeší hříšníky bez roušek. Hrozí jim pokuta 20 tisíc korun

Městská policie v Mostě přešla od preventivního upozorňování na nutnost nosit roušku na veřejnosti k sankcionování. První dva případy jdou do správního řízení, kde přestupům hrozí až 20tisícová pokuta.

Vládní nařízení bez výjimek kontrolují mostečtí strážníci. Zakrytí úst a nosu rouškou, šálou, šátkem nebo respirátorem je preventivním opatřením před šířením koronairu. „Někteří lidé, ale je jich skutečně minimum, si nepřipouštějí závažnost situace, a pravidla nerespektují. Zpočátku jsme domlouvali, teď už nevěřím tomu, že by to někdo nevěděl. Podle našich zjištění to bývají zpravidla lidé, kteří si myslí, že udělají dojem, když pravidla nerespektují a nemají například přes ústa šátek. Bohužel tím spíš dávají najevo svou nízkou inteligenci a brzy mohou mít na krku několikatisícovou pokutu,“ uvedl ředitel městské policie Jaroslav Hrvol.

Frajeřina za tisíce

Na tisíce vyjde frajeřina – porušení nařízení a nenošení roušky – Mostečana, který si vyšel na procházku s kamarádkou v ul. W. A. Mozarta. Zatímco žena si kryla obličej rouškou, on žádnou ochranu neměl. „Strážníci muže zajistili. Muž uvedl, že má roušku doma a nemá si čím ústa a nos zakrýt. Muže ztotožnili, zajistili důkazní materiál a přestupek proti krizovému zákonu oznámili na odbor správních činností,“ stojí v tiskové zprávě. Podobný případ strážníci řešili v ul. Šeříková. Oběma osobám hrozí ve správním řízení za porušení zákona až 20 tisíc korun.

Kontrola se zaměřila i na shlukování osob na veřejném prostranství. „Není možné, aby si lidé mysleli, že když mají roušky, tak se mohou scházet na veřejném prostranství a dát si s kamarády v parku nebo u večerky pivo nebo aby skupinka sedmi dětí běhala po sídlišti. Povolené jsou pouze procházky v přírodě, kde je možné dodržet odstup, a to s rodinnými příslušníky, nikoli s kamarády. Je třeba si uvědomit, že ignorací pravidel lidé ohrožují zejména své rodinné příslušníky a rodiny svých přátel,“ vyzval k dodržování pravidel Jaroslav Hrvol.

Strážníci zjistili porušování vládního nařízení také provozovateli restaurací. Ty byly na základě výzvy strážníků okamžitě uzavřeny a události strážníci oznámili správnímu orgánu.

Poslanec Pirátů a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal

Piráti chtějí od vlády znát konkrétní kroky v boji proti koronaviru. Varují před posilováním moci

29.5.2020
Po pěti letech od otevření pro veřejnost si jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem získalo...
29.5.2020
Most zjišťuje prostřednictvím ankety zájem občanů o kompostéry určené na bioodpad. Chtělo by je pořídit...
28.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
28.5.2020
Na hranicích Česka s Německem a Polskem se v sobotu opět sejdou sousedé, přátelé a...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
28.5.2020
V Děčíně začala plánovaná oprava střechy zimního stadionu, vyjde na 26 milionů korun. Město ji...
27.5.2020
Osmačtyřicetiletý muž našel na Lounsku u Podbořan pomocí detektoru kovů dvakrát za poslední dobu zbraně...
27.5.2020
Děčínské zoo se letos podařilo odchovat dvojčata vzácné kozy šrouborohé. Kopytník figuruje na seznamu ohrožených...
26.5.2020
Doprava Ústeckého kraje zařadí od 6. června do svých železničních spojů novou turistickou linku Litoměřice...
26.5.2020
Litvínov na Mostecku chce postavit dopravní terminál u autobusového a vlakového nádraží. Náklady jsou okolo...
26.5.2020
Trhovci na hranicích s Německem v Petrovicích na Ústecku měli od poloviny března své podniky...
Reklama