Mostecký autodrom má existenční potíže, věří v pomoc fanoušků

Epidemie koronaviru a následná omezení výrazně poznamenala ekonomickou situaci Autodromu Most. Společnost provozující severočeský okruh přišla v důsledku nuceného uzavření areálu o 90 procent výnosů a vedení předpokládá, že letos přijde o 70 procent plánovaných tržeb. Spoléhá na solidaritu a pomoc fanoušků.

„Je to neudržitelný stav. Sice v rámci rozvolnění omezení můžeme od 20. dubna pronajímat velký závodní okruh profesionálním týmům, příliš to ale nepocítíme. Je jich totiž v republice jen několik, motoristický sport je v podstatě paralyzovaný,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka autodromu Jana Svobodová v tiskové zprávě.

Společnost podle ní počítá s tím, že bude muset propouštět zaměstnance, kterých má aktuálně 45. „V současné chvíli nám pomůže jakákoli podpora. Pokud si naši fanoušci nyní zakoupí vstupenku na závody nebo poukaz na kurz bezpečné či sportovní jízdy, zůstanou v platnosti až do doby, kdy se akce budou moci uskutečnit,“ řekla Svobodová.

Velkým problémem mosteckého autodromu jsou zavřené hranice, klienty okruhu jsou totiž většinou osoby a subjekty ze zahraničí. „Naše akce navštěvují každoročně desítky tisíc lidí, zejména cizinců. Významně tak přispíváme k rozvoji turistického ruchu i ekonomickému oživení regionu. To se však teď obrací proti nám, stejně jako masivní investice do modernizace a zkvalitnění zázemí areálu autodromu. Zůstali jsme tak téměř bez prostředků,“ podotkla Svobodová.

Úředníci mu nevěřili, že jeho holubi umí fotografovat

Ekonomická situace by se podle ní zlepšila, kdyby bylo možné využívat další prostory areálu. Společnost proto otevřeným dopisem oslovila premiéra Andreje Babiše a další představitele státu, aby autodromu aktivity povolili.

„Sportovní a výukové aktivity dokážeme zabezpečit individuální a bezkontaktní formou. O to víc nás mrzí, že zatímco například hobby markety, kde se na sebe tlačí stovky zákazníků, mají otevřeno, náš areál zůstává uzavřený,“ podotkla obchodní a marketingová ředitelka s tím, že by autodrom například mohl obnovit kurzy bezpečné jízdy pro řidiče aut a motocyklů.

čtk

Včera, 08:58
Přemnožení hraboši v Ústeckém kraji ohrožují setí řepky. Zemědělci zvažují, zda setí neodloží na později....
13.8.2020
Sucho na severu Čech se prohlubuje. Přibývá zákazů odběrů vod z potoků a řek v...
12.8.2020
Liberecký kraj se připojí k návrhu Ústeckého kraje na odvolání předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské...
12.8.2020
Společnost Krajská zdravotní (KZ), která v Ústeckém kraji spravuje pět nemocnic, plánuje rozšíření alespoň jednoho...
11.8.2020
Legendární brazilský automobilový jezdec Emerson Fittipaldi ve své kariéře řídil řadu rychlých vozů, stal se...
11.8.2020
V Blšanech na Lounsku s tisícovkou obyvatel testy potvrdily nákazu novým koronavirem u jedné ze...
11.8.2020
Na dva festivaly se mohou těšit fandové filmu na severu Čech. Jeden se uskuteční na...
10.8.2020
Na Varnsdorf na Děčínsku se zatím řidiči kvůli pokutám za rychlost uděleným na základě měření...
10.8.2020
Jirkov na Chomutovsku shání fotografie legendárního principála Karla Kludského, jenž v Jirkově žil. Město nedávno...
9.8.2020
Provoz letecké záchranné služby v Ústí nad Labem stojí ročně desítky milionů korun. Náklady se...
Reklama