Nárůst nakažených koronavirem v Ústeckém kraji. Nemoc se šíří i mezi záchranáři

V Ústeckém kraji šíření nového typu koronaviru prudce zrychlilo. Za týden přibylo přes 3300 pozitivně testovaných, což je nejvyšší týdenní nárůst od počátku epidemie. Od neděle přibývá denně několik stovek případů. Vyplývá to z údajů krajské hygienické stanice a ministerstva zdravotnictví. Zdravotní péči by mohl zkomplikovat rostoucí počet nakažených záchranářů.

Na 100 000 obyvatel aktuálně v kraji připadá 1498 lidí s pozitivní nákazou covid-19. Přesto je lepší situace v zemi nyní jen v sousedním Karlovarském kraji.

Čekací doba na odběry je různá. Někdy jsou to dva dny, jindy i týden. Velký zájem je o odběry v ústecké Masarykově nemocnici. Jezdí tam i lidé z jiných měst. Krajská zdravotní, která provozuje ve svých pěti nemocnicích v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově odběrová centra, přistupuje k postupnému rozšiřování provozu, a to vždy s ohledem na personální kapacitu. Pro všechna centra funguje elektronický objednávkový systém.

S odběry v domovech seniorů a jiných sociálních zařízeních pomáhá armáda. Nemoc se šíří mezi záchranáři, což může mít podle ředitele krajské záchranky Ilji Deyla vliv na omezení zdravotní péče. Pokud to bude nutné, omezí se počet výjezdových skupin.

Čtyři stany se zázemím přibyly u odběrů v litoměřické nemocnici

Ústecký kraj vytipoval čtyři objekty hotelového typu, které by mohl stát na území regionu využít k ubytování pacientů s onemocněním covid-19 s lehkými příznaky, pokud bude naplněna kapacita lůžek v nemocnicích. „Ústecký kraj stále čeká na instrukce z ústředního krizového štábu, jak v této věci postupovat,“ uvedl mluvčí kraje Martin Volf.

V kraji je nejvíce aktuálně nemocných na Litoměřicku, a to 1616. Na Chomutovsku to je 1406 a na Ústecku 1266 lidí. Nejméně lidí s nákazou je na Mostecku, a to 630.

Onemocněním covid-19 se od začátku epidemie nakazilo v kraji 11 753 lidí, 4079 se jich vyléčilo. Celkem 65 lidí s koronavirem zemřelo.

Za čtvrtek vzrostl počet pozitivně testovaných o 967 lidí. Rekordní denní nárůst zaznamenala krajská hygienická stanice za středu, kdy přibylo 1099 lidí s koronavirem.

vera/čtk

Vláda nařídila omezení pohybu a kontaktu s jinými lidmi. Zavře obchody a služby

4.5.2021
Okresní soud v Chomutově zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
26.4.2021
Chomutovský okresní soud dnes zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
1.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
1.4.2021
Poslední březnový den hostila chomutovská Městská sportovní hala druhý zápas minisérie o páté místo, v...
29.3.2021
Poslední březnovou neděli odstartovala v RENOMIA ŽBL minisérie o páté místo, v níž chomutovské Levhartice...
27.3.2021
Krátce poté, co chomutovské basketbalistky zdolaly SBŠ Ostrava a vybojovaly si možnost hrát o konečné...
27.3.2021
Třiadvacetiletý Chomutovský taxikář Viktor M. (†23) měl potíže s dechem, bolest na hrudníku a brněla...
25.3.2021
Čtyři dny po domácí výhře nad SBŠ Ostrava vyrazily chomutovské basketbalistky do hájemství soupeřek, kde...
21.3.2021
Chomutovské basketbalistky vstoupily první jarní den roku 2021 do bojů o konečné umístění v RENOMIA...
10.3.2021
I přesto, že mužské áčko Levhartů odehrálo poslední utkání na začátku října, tak teď hlásí...
8.3.2021
V centrálním výběhu chomutovského zooparku už nebude tak smutno. K osamocenému pižmoňovi Saamikovi se po...
Reklama