Nemocnice ve Varnsdorfu nenahradí Lužickou, shodla se samospráva

Nemocnice ve Varnsdorfu v žádném případě nenahradí zdravotní péči poskytovanou Lužickou nemocnicí v Rumburku, mohla by ji ale v budoucnu doplnit, shodli se zástupci samospráv Šluknovského výběžku. Lužická nemocnice v Rumburku, která zajišťuje zdravotní péči pro 55.000 lidí ve výběžku, je od srpna v úpadku. Společnost Krajská zdravotní (KZ), která v kraji spravuje pět nemocnic, chce obnovit jednání s nemocnicí ve Varnsdorfu o spolupráci. Ve čtvrtek má o případné obnově rozhodovat rada města, plyne z údajů na webu Varnsdorfu.

Krajská zdravotní měla v plánu zahájit spolupráci nejdřív formou poraden v oboru gynekologie a chirurgie, které by fungující ambulance doplňovaly a rozšiřovaly. Navrhla i zřízení pracoviště jednodenní chirurgie pro gynekologii, ortopedii a chirurgii. Starosta Varnsdorfu Roland Solloch (za ANO) už dřív řekl, že nabídku Krajské zdravotní město nechce odmítnout.

Ve varnsdorfské nemocnici, která je příspěvkovou organizací města, funguje ortopedická, gynekologická a chirurgicko-traumatologická ambulance, ultrazvuk, rentgen a léčebna dlouhodobě nemocných.

Děčínská zoo zavřela kvůli ptačí chřipce pavilon ptáků

Pokud jde o Lužickou nemocnici v Rumburku, na tu prohlásil soud konkurz loni v listopadu. Přihlásilo se na 90 věřitelů s pohledávkami za 89 milionů. Insolvenční správkyně chce zachovat provoz zařízení. Vlastníkem nemocnice je město Rumburk, zájem ji provozovat nemá.

Krajská pracovní skupina k zajištění zdravotních služeb ve Šluknovském výběžku se už dříve shodla, že provoz Lužické nemocnice je zajištěn, s doplněním personálu vypomáhá Krajská zdravotní. Insolvenční správkyně chce uspokojit pohledávky věřitelů prodejem zbytného majetku a nemocnice jako funkčního celku bez předinsolvenčních dluhů. Dluhy vzniklé dalším provozem nemocnice po vyhlášení insolvence bude muset budoucí majitel zaplatit.

Rumburk za posledních 15 let do nemocnice investoval asi 200 milionů. Nenašel pro ni ale strategického partnera. Dosavadní jednání s Krajskou zdravotní zkrachovala.

ČTK

Dnes, 10:07
Prezident Miloš Zeman udělí zesnulému šéfovi Senátu a dlouholetému primátorovi Teplic Jaroslavu Kuberovi nejvyšší státní...
Včera, 13:11
Na Švestkové dráze na Litoměřicku bude vlastník testovat bezúdržbový provoz železnice. Místo pochůzkářů bude celistvost...
21.2.2020
Chomutov koupí od soukromého majitele za 100 milionů korun dům v Palackého ulici v centru...
21.2.2020
Jezero Most se otevře veřejnosti v září. Kvůli potížím při stavbě nebude rekreantům přístupné celé....
20.2.2020
Policie v Ústeckém kraji má nová vozidla. Ve středu převzala od ministra vnitra Jana Hamáčka...
19.2.2020
Tepličtí policisté obvinili šestapadesátiletého muže z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými...
18.2.2020
Osmým rokem vládnou v Ústeckém kraji komunisté s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Podezřelé akce napáchané předchozími...
18.2.2020
Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června...
17.2.2020
Koupací sezona je ještě v nedohlednu, přesto je možné si 29. února obléct plavky, vzít...
17.2.2020
Jirkov na Chomutovsku plánuje umístit kamery k několika rekonstrukcím, aby je lidé mohli doma sledovat...
Reklama