O Senát na Teplicku se uchází 11 lidí včetně hejtmana a primátora

O senátorské křeslo na Teplicku bude usilovat 11 lidí, řekla Pavla Doksanská z teplického magistrátu. Mandát uvolněný po zesnulém Jaroslavu Kuberovi (ODS) chce získat primátor Teplic Hynek Hanza (ODS) či hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

Doplňovací volby se budou konat 27. a 28. března. Vítěz voleb se mandátu ujme na zbytek funkčního období Jaroslava Kubery, tedy zhruba na čtyři roky do 13. října 2024.

Podaných bylo 11 přihlášek k registraci. „Toto číslo je definitivní,“ uvedla Doksanská. „Následovat bude přezkoumávání podaných přihlášek, budeme kontrolovat všechny údaje. Pak dochází k registraci přihlášek,“ uvedla Doksanská. Rozhodnutí o registraci padne nejpozději 27. února.

Nezaměstnanost v Ústeckém kraji v lednu stoupla na 4,3 procenta

Kandidaturu už oznámil hejtman Ústeckého kraje Bubeníček, který vnímá cestu do Senátu jako svou poslední politickou výzvu. Znovu o senátorské křeslo usiluje ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman (nezávislý s podporou Senátor 21 a TOP 09), který při posledních volbách postoupil s Kuberou do druhého kola. Bergman se ucházel také o podporu Pirátů, tu ale nakonec získal odborník na regionální rozvoj Tomáš Tožička.

Vstoupit do horní komory za ODS chce primátor lázeňského města Hanza. ČSSD vyslala do souboje o místo v horní komoře Parlamentu starostu Duchcova Zbyňka Šimberu. Za ANO kandiduje starostka Bíliny Zuzana Schwarzová Bařtipánová.

Kontroloři STK švindlují. Nejvíc pak ti z Ústeckého kraje

Dlouholetý teplický primátor Kubera zemřel nečekaně 20. ledna, bylo mu 72 let. Senátorem byl dvě desetiletí, od roku 2016 byl ve vedení horní komory, nejprve jako místopředseda a v závěru roku 2018 byl zvolen předsedou.

ČTK

Včera, 11:22
Chomutov koupí od soukromého majitele za 100 milionů korun dům v Palackého ulici v centru...
Včera, 10:02
Jezero Most se otevře veřejnosti v září. Kvůli potížím při stavbě nebude rekreantům přístupné celé....
20.2.2020
Policie v Ústeckém kraji má nová vozidla. Ve středu převzala od ministra vnitra Jana Hamáčka...
19.2.2020
Tepličtí policisté obvinili šestapadesátiletého muže z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými...
18.2.2020
Osmým rokem vládnou v Ústeckém kraji komunisté s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Podezřelé akce napáchané předchozími...
18.2.2020
Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června...
17.2.2020
Koupací sezona je ještě v nedohlednu, přesto je možné si 29. února obléct plavky, vzít...
17.2.2020
Jirkov na Chomutovsku plánuje umístit kamery k několika rekonstrukcím, aby je lidé mohli doma sledovat...
17.2.2020
Až 13procentní nezaměstnanost má Podbořanský Rohozec. Obec v nejzápadnější části Ústeckého kraje má nejvyšší míru...
17.2.2020
Městští strážníci z Dubí vybírali pokuty za překročení rychlosti v obci Srbice na Teplicku neoprávněně....
Reklama