6℃
Dnes je 9. prosinec , svátek má Vratislav

Otčím z Loun utýral chlapce (3) k smrti. Soud ho poslal na 16 let do basy

Ústecký krajský soud poslal v říjnu za týrání a těžké ublížení na zdraví dítěte (3) jeho otčíma (21) na 16 let do vězení. Chlapeček zemřel. Verdikt není pravomocný. Žalobce se odvolal, žádá vyšší trest. Kauza půjde před Vrchní soud v Praze.

Dítě podle znalců zemřelo následkem brutálního fyzického násilí. Stopy DNA chlapce se našly mimo jiné na žehličce. K bití používal Josef Kuča podle soudu dlaně, vařečku, kousal ho, sprchoval studenou vodou nebo nechával klečet s nataženýma rukama, na které mu pokládal knížky. Soudkyně Halka Lacinová uvedla, že muž se choval zvlášť surovým a trýznivým způsobem a jednal tak delší dobu.

Čtvrt milionu pro lounské radní. Za prodej pozemků a „obílení“ černé stavby?

Muž se k činu částečně doznal. Popřel, že by dítě pálil, připustil, že ho svou výchovou zabil. Při posledním slovu se omluvil rodině chlapce. „Nechtěl jsem, aby to tak dopadlo, a moc mě to mrzí,“ řekl.

Lítost hodnotil soud jako pouze formální. Motivací jeho činu byla podle soudkyně snaha o převýchovu chlapce.

Slaný pokračuje v úpravách lesoparku Háje. V budoucnu se má stát součástí trasy mezi Kralupy a Louny

Mezi těžkým ublížením na zdraví s následkem smrti a neúmyslnou vraždou je podle soudkyně tenká hranice. „Nebylo dne, abych nad tímto případem nepřemýšlela,“ řekla. Podle ní chyběl aktivní vztah pachatele ke smrti dítěte. „Mohl předpokládat, že by mu mohl způsobit těžké ublížení na zdraví, ale nepočítal se smrtí,“ řekla soudkyně.

Státní zástupce Vladimír Jan uvedl, že je na místě kvalifikovat jednání Kuči jako vraždu a trest 20 let se mu jeví jako přiměřený. „Chci zdůraznit surovost a trýznivost způsobu provedení, dobu, po kterou to probíhalo, a neodčinitelný následek, tedy smrt nezletilého,“ řekl Jan.

Chlapce otčím kousal

Jedenadvacetiletý muž se ke své přítelkyni do Loun nastěhoval. Týrat chlapce začal velmi intenzivně podle soudu letos v lednu. Opakovaně ho podle soudu sprchoval ve studené vodě, vystavoval kontaktu s horkou plochou, čímž utrpěl popáleniny, mlátil ho dlaní i vařečkou, a to na otevřených ranách, dával mu facky. Násilí se stupňovalo. Dne 15. února v úmyslu zajistit si poslušnost dítěte přišla podle soudu poslední rána, chlapec měl po těle zhruba 20 kousanců, které podle znalců mohl způsobit pouze otčím. Ten hocha ještě osprchoval studenou vodou a uložil do postele, pak šel spát. Dítě zemřelo 16. února mezi 3:00 a 5:00 ranní.

Byla zahájena stavba dálnice D7 u Panenského Týnce

Za přitěžující okolnost soudkyně označila to, že Kuča týral malé dítě bez možnosti obrany, zločin ublížení na zdraví se opakoval a údery přes nezhojená zranění musela působit dítěti velkou bolest. Znalci Kuču označili za muže agresivního a možnost resocializace za sníženou. Trestní sazba v případu těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti je osm až 16 let. „Dospěli jsme k závěru, že je na místě uložit trest na samé horní hranici sazby,“ řekla soudkyně.

Rozsudku přihlížela veřejnost, kterou soudkyně několikrát napomenula. Před soudem by mohla stanout i matka chlapce, zatím je stíhaná za neposkytnutí pomoci a ohrožování výchovy dítěte. V hlavním líčení u soudu v Ústí vystupovala jako svědkyně. Chlapce také bila, nikdy ale podle soudu tak surově jako Kuča.

(mim, ČTK)

 

Před 11 minutami
Čtyřpruhové silnice I/13 u Třebušic na Mostecku se řidiči dočkají příští rok v červnu. Po...
Včera, 11:44
Šest železničních stanic v Ústeckém kraji bude do roku 2025 opraveno. Cestující se dočkají zrekonstruovaných...
Včera, 08:01
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
dálnice D8, estakáda
Včera, 08:01
Opravy na prackovické estakádě na dálnici D8 skončily. Řidiči tudy projedou bez omezení. Náklady na...
7.12.2019
Po 41 letech se Pražané a turisté dočkali chodníku procházejícího Vinohradskou třídu od Národního muzea...
7.12.2019
Ceny benzinu u čerpacích stanic v Ústeckém kraji stagnují. Motoristé za litr Naturalu 95 průměrně...
7.12.2019
Peklo prožívají řidiči v místě kruhového objezdu u hypermarketu Globus v Chomutově. V ranních i...
7.12.2019
Jednu by rušil kvůli úspoře, druhou štědře dotuje. Dvojí metr zaujímá primátor Děčína Jaroslav Hrouda...
6.12.2019
Novým předsedou Pirátů v Ústeckém kraji byl zvolen Vladimír Vlach ze Žatce. Ve funkci nahradil...
6.12.2019
Litoměřická nemocnice přejde pod kraj do poloviny příštího roku. Shodli se na tom litoměřický starosta...
nadarazi, benesov nad ploucnici
6.12.2019
Vlakové nádraží v Benešově nad Ploučnicí projde rekonstrukcí za 25,6 milionu korun. Cestující se toho...
Reklama