„Perníčky“ udělaly z Kučery lháře. Pravda zvítězila lounskému radnímu navzdory

Touha po zviditelnění a rozdělení společnosti byla silnější než chladný rozum. Tak lze číst počin šéfa krajské TOP 09 Michala Kučery. Bývalý poslanec totiž zveřejnil bez ověření fámu, za níž se později omluvil. Tvrdil, že armáda zásobuje důchodce perníčky z Babišova Penamu.

Tak silně leží Andrej Babiš TOP 09 v žaludku, až někteří její straníci ztrácejí soudnost a podléhají dojmům. Vyprávět by o tom mohl lounský radní a předseda TOP 09 v Ústeckém kraji Michal Kučera. „Včera do našeho Domova pro seniory přivezla Armáda ČR dvě veliké krabice. Všichni očekávali, že to jsou testovací sady na covid pro zaměstnance. V krabicích jsou ovšem velikonoční perníčky z Penamu,“ napsal o svátcích na twitter.

Ministr označil Kučeru za lháře

Šlo ale o lež. Kučera tak o velikonoční svátky aktivoval i ministra obrany. Armáda ČR prostřednictvím svého ministra Lubomíra Metnara (ANO) totiž spojitost vyvrátila. „Armáda do Domova pro seniory v Lounech ani jinam žádné perníčky nepřivezla. Kdo to tvrdí, lže! Vojáci včera v domově v Lounech v rámci chytré karantény dělali odběr vzorků u jedné seniorky,“ napsal Metnar.

Čtvrt milionu pro lounské radní. Za prodej pozemků a „obílení“ černé stavby?

Došlo ke shodě událostí. Vojáci skutečně se sanitkou do lounského domova pro seniory dorazili, protože tu bylo podezření u jedné z pacientek na to, že má koronavirus. Ve stejný čas však přišel do důchoďáku i muž, který se podle reportéra týdeníku Euro jmenuje Miroslav Rusiňák a ten měl do dětských domovů a domovů pro seniory darem rozvážet perníky ze společnosti Penam.

Chomutov odložil splatnost poplatků na podzim. Louny ani Žatec tak benevolentní nejsou

Kučera si to spojil, neověřil a pod dojmem emocí se zpronevěřil zásadám Václava Havla, na nichž TOP 09 stojí. Místo pravdy a lásky tak lounský radní šířil lež a zášť. První český prezident, aby se v hrobě obracel. To si zřejmě uvědomila i předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová a omluvila se. „Je na místě omluvit se Armádě ČR. Podle všeho šlo o akci fyzické osoby, která s Armádou ČR neměla nic společného a pouze zneužila jejího jména při distribuci perníčků z Penamu. Je mi nedorozumění líto, práce Armády ČR si vážím a prosím občany o totéž,“ uvedla k velikonoční přestřelce o perníčky taktéž na twitteru.

louny

Náš REGION ochránil majetek Loun. Radní od prodeje i pronájmu pozemku firmě „za hubičku“ ustoupili

Na perníkovou přestřelku reagoval i Penam, který sladkosti o velikonočních svátcích potřebným daroval. „Myslím si, že naše perníčky si vyžádaly více pozornosti, než si zaslouží,“ citovaly Blesk Zprávy mluvčího Agrofertu, kam patří i Penam, Karla Hanzelku.

Zažehl koaliční spor na radnici

Nedorozumění vzniklé Kučerovou unáhleností tak spíš posloužilo jako reklama Penamu. Bývalý poslanec, který už zřejmě vyšší funkce než na komunální úrovni nedosáhne, tak zahrál svou šarádu do outu. „Takže se celá kauza vysvětluje. S akcí AČR v Domově pro seniory se svezla i aktivita roznosu perníčků příznivcem ANO. Na krabicích byly navíc ještě nápisy ′schváleno vládou′. Tak není divu, že to v Domově pro seniory brali jako akci jednu. AČR se velmi omlouvám,“ dodal. A tím zažehl koaliční spor na lounské radnici. Volby tu totiž vyhrálo hnutí ANO, které ve městě vládne s TOP 09, ODS a sportovci.

 

Proč perníčky vzbudily rozruch

Společnost Penam patří do holdingu Agrofert, který vlastnil premiér Andrej Babiš (ANO), než jej vložil do svěřenských fondů. Evropská komise prošetřuje, zda není Babiš s holdingem stále ve spojení. Zpráva, že by armáda rozvážela produkty bývalé premiérovy firmy, tedy vzbudila rozruch.

Kučera je „Perníček“

Velikonoční perníkovou přestřelkou si Kučera vykoledoval v Lounech přezdívku „Perníček“.

 

(mim)

17.2.2021
Mrazivé počasí, které bylo zejména v první polovině týdne, vybízí k bruslení na přírodním ledu....
1.2.2021
Mostecký soud potrestal za řízení pod vlivem alkoholu soudkyni ústeckého krajského soudu Markétu Lehkou podmínkou....
29.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
29.1.2021
Ve Varnsdorfu se 28. ledna konalo shromáždění na podporu rodin vystěhovaných ze svých bytů během...
25.1.2021
V teplickém hotelu Prince de Ligne se v sobotu večer konala oslava místního podnikatele Petra...
21.1.2021
Úniky toxických rakovinotvorných látek do ovzduší, hluk, prach, zápach a nadměrná doprava. Tak popisuje petice...
14.1.2021
Děčín zajistil nouzové ubytování pro bezdomovce. Ve vyhřívaném stanu mohou strávit noc, pokud teplota klesne...
14.1.2021
Severočeští vodohospodáři nabádají zákazníky k ochraně vodoměrů a vodovodních přípojek, v mrazech praskají. Havárie potrubí...
9.1.2021
Sociokulturní centrum Libuše, které vzniká v litvínovském Janově, má již dvoje trvalé „nájemníky“- kluky, co...
8.1.2021
Dodávka na Mostecku převážela 70 kilogramů mořských plodů a masa v nevhodných podmínkách. Inspektoři Státní...
8.1.2021
Největší tragédie při odsunu sovětských vojsk z Československa si vyžádala 17 obětí. Před třiceti lety...
Reklama