Policie šetří údajné týrání ve školce. Klášterec nad Ohří s vyhazovem učitelek vyčkává

Některé učitelky v MŠ Stonožka v Klášterci nad Ohří prý týrají děti. Když zhruba tříleté dítko neposlouchá, dostane údajně takovou ťafku, až chytí druhou o stůl, u kterého jí. Zda šlo o běžnou praxi nebo o jednorázové selhání vyhořelé učitelky, prověřují chomutovští kriminalisté. Město čeká na jejich závěr.

Déle než měsíc se chomutovští kriminalisté zabývají případem údajného týrání dětí ze strany učitelek v Mateřské škole Stonožka v Klášterci nad Ohří. „Mohu potvrdit, že se policie zabývá protiprávním jednáním, ke kterému mělo docházet v jedné z kláštereckých školek. Vzhledem k nízkému věku zúčastněných a citlivosti případu nebudeme sdělovat další podrobnosti,“ uvedla pro Náš REGION mluvčí chomutovské policie Miroslava Glogovská.

Laskavost učitelek je ve školce selhání?

Náš REGION kontaktovali někteří svědci údajného týrání. Jde o rodiče nebo zaměstnance školy, kteří jsou však kvůli probíhajícímu policejnímu šetření vázáni mlčenlivostí, a proto nemohou mluvit na jméno. Při popisu situace v prověřované školce se však shodovali, že metody některých učitelek jsou nestandardní. „K dětem v této školce učitelky nesmějí být vlídné a laskavé. To, co nás učili na pedagogických fakultách a co běžně v praxi funguje, se tu vnímá jako selhání,“ popsala jedna z učitelek.

„Všimla jsem si, že děti se během spaní nevrtí a leží jak vojáčci. To mi přijde nepřirozené. Myslím, že za tím musel být nějaký dril,“ podělila se o svůj zážitek další z nepedagogických zaměstnankyň školky, podle níž jsou děti vyjukané víc než vrstevníci v jiných školkách.

Město vyčkává na závěry policie

„To, čeho jsme byly svědky, si ani nechceme znovu připomínat. Jako matka dáváte do školy ten nejcennější poklad, jaký máte. A doufáte, že se o něj budou náležitě starat. Když ale potom vidíte, že zhruba tříleté dítko, které neposlouchá, dostane takovou facku, až druhou chytí o stůl, u kterého jí, to by se ve vás krve nedořezalo,“ líčí další žena.

Rodiče jsou nespokojení a žádají město jako zřizovatele školek o zásah. „Takové ženské nemají s dětmi vůbec pracovat,“ míní jedna z matek.

Město ale ctí presumpci neviny a vyčkává, až jaký bude závěr policie. „Dle informace Policie ČR probíhá v současné době vyšetřování kvůli podezření ze spáchání trestného činu ohrožení výchovy dítěte, v jehož průběhu se město nebude k případu vyjadřovat. Vedení města věří v řádné prošetření a prosí o trpělivost. Respektujme a nenarušujme probíhající vyšetřování,“ napsala na webu města mluvčí Adéla Václavíková.

K podezření na trestný čin ohrožení výchovy dítěte se vyjádřila i ředitelka kláštereckých mateřinek Jitka Vlková. Podle ní není vedeno trestní stíhání ani vůči MŠ Stonožka ani vůči ní. „Probíhá však šetření Policie ČR ve věci obvinění některých soukromých osob, ke kterému se blíže nemohu vyjadřovat. Co se týče MŠ Stonožka, za dobu svého působení ve funkci jsem neobdržela žádnou stížnost na zdejší učitelky,“ uvedla Vlková na webových stránkách města. Zároveň rodiče ubezpečila, že k žádnému protiprávnímu jednání v MŠ Stonožka nedocházelo. „Neděje se zde nic, co by negativně ovlivňovalo vzdělávání dětí. Všechny učitelky v MŠ Stonožka jsou kvalifikované zkušené profesionálky, které se věnují dětem podle jejich potřeb a zájmů, přistupují k nim individuálně, chovají se přívětivě. Potvrzují to osobní kontroly a hospitace, které jsem v MŠ Stonožka v minulém období provedla nejen já, ale i má zástupkyně,“ kryje si záda ředitelka.

1.4.2021
Poslední březnový den hostila chomutovská Městská sportovní hala druhý zápas minisérie o páté místo, v...
29.3.2021
Poslední březnovou neděli odstartovala v RENOMIA ŽBL minisérie o páté místo, v níž chomutovské Levhartice...
27.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
27.3.2021
Krátce poté, co chomutovské basketbalistky zdolaly SBŠ Ostrava a vybojovaly si možnost hrát o konečné...
27.3.2021
Třiadvacetiletý Chomutovský taxikář Viktor M. (†23) měl potíže s dechem, bolest na hrudníku a brněla...
25.3.2021
Čtyři dny po domácí výhře nad SBŠ Ostrava vyrazily chomutovské basketbalistky do hájemství soupeřek, kde...
21.3.2021
Chomutovské basketbalistky vstoupily první jarní den roku 2021 do bojů o konečné umístění v RENOMIA...
10.3.2021
I přesto, že mužské áčko Levhartů odehrálo poslední utkání na začátku října, tak teď hlásí...
8.3.2021
V centrálním výběhu chomutovského zooparku už nebude tak smutno. K osamocenému pižmoňovi Saamikovi se po...
5.3.2021
Tady neváhejte ani chviličku! Zoopark Chomutov vyhlásil termíny pro letošní příměstské tábory a podle zkušeností...
1.3.2021
Pašovaní takzvané červené nafty z Německa je příhraničích oblastech stále v kurzu. Dovoz červené nafty,...
Reklama