Policie šetří údajné týrání ve školce. Klášterec nad Ohří s vyhazovem učitelek vyčkává

Některé učitelky v MŠ Stonožka v Klášterci nad Ohří prý týrají děti. Když zhruba tříleté dítko neposlouchá, dostane údajně takovou ťafku, až chytí druhou o stůl, u kterého jí. Zda šlo o běžnou praxi nebo o jednorázové selhání vyhořelé učitelky, prověřují chomutovští kriminalisté. Město čeká na jejich závěr.

Déle než měsíc se chomutovští kriminalisté zabývají případem údajného týrání dětí ze strany učitelek v Mateřské škole Stonožka v Klášterci nad Ohří. „Mohu potvrdit, že se policie zabývá protiprávním jednáním, ke kterému mělo docházet v jedné z kláštereckých školek. Vzhledem k nízkému věku zúčastněných a citlivosti případu nebudeme sdělovat další podrobnosti,“ uvedla pro Náš REGION mluvčí chomutovské policie Miroslava Glogovská.

Laskavost učitelek je ve školce selhání?

Náš REGION kontaktovali někteří svědci údajného týrání. Jde o rodiče nebo zaměstnance školy, kteří jsou však kvůli probíhajícímu policejnímu šetření vázáni mlčenlivostí, a proto nemohou mluvit na jméno. Při popisu situace v prověřované školce se však shodovali, že metody některých učitelek jsou nestandardní. „K dětem v této školce učitelky nesmějí být vlídné a laskavé. To, co nás učili na pedagogických fakultách a co běžně v praxi funguje, se tu vnímá jako selhání,“ popsala jedna z učitelek.

„Všimla jsem si, že děti se během spaní nevrtí a leží jak vojáčci. To mi přijde nepřirozené. Myslím, že za tím musel být nějaký dril,“ podělila se o svůj zážitek další z nepedagogických zaměstnankyň školky, podle níž jsou děti vyjukané víc než vrstevníci v jiných školkách.

Město vyčkává na závěry policie

„To, čeho jsme byly svědky, si ani nechceme znovu připomínat. Jako matka dáváte do školy ten nejcennější poklad, jaký máte. A doufáte, že se o něj budou náležitě starat. Když ale potom vidíte, že zhruba tříleté dítko, které neposlouchá, dostane takovou facku, až druhou chytí o stůl, u kterého jí, to by se ve vás krve nedořezalo,“ líčí další žena.

Rodiče jsou nespokojení a žádají město jako zřizovatele školek o zásah. „Takové ženské nemají s dětmi vůbec pracovat,“ míní jedna z matek.

Město ale ctí presumpci neviny a vyčkává, až jaký bude závěr policie. „Dle informace Policie ČR probíhá v současné době vyšetřování kvůli podezření ze spáchání trestného činu ohrožení výchovy dítěte, v jehož průběhu se město nebude k případu vyjadřovat. Vedení města věří v řádné prošetření a prosí o trpělivost. Respektujme a nenarušujme probíhající vyšetřování,“ napsala na webu města mluvčí Adéla Václavíková.

K podezření na trestný čin ohrožení výchovy dítěte se vyjádřila i ředitelka kláštereckých mateřinek Jitka Vlková. Podle ní není vedeno trestní stíhání ani vůči MŠ Stonožka ani vůči ní. „Probíhá však šetření Policie ČR ve věci obvinění některých soukromých osob, ke kterému se blíže nemohu vyjadřovat. Co se týče MŠ Stonožka, za dobu svého působení ve funkci jsem neobdržela žádnou stížnost na zdejší učitelky,“ uvedla Vlková na webových stránkách města. Zároveň rodiče ubezpečila, že k žádnému protiprávnímu jednání v MŠ Stonožka nedocházelo. „Neděje se zde nic, co by negativně ovlivňovalo vzdělávání dětí. Všechny učitelky v MŠ Stonožka jsou kvalifikované zkušené profesionálky, které se věnují dětem podle jejich potřeb a zájmů, přistupují k nim individuálně, chovají se přívětivě. Potvrzují to osobní kontroly a hospitace, které jsem v MŠ Stonožka v minulém období provedla nejen já, ale i má zástupkyně,“ kryje si záda ředitelka.

Včera, 17:13
Legendární brazilský automobilový jezdec Emerson Fittipaldi ve své kariéře řídil řadu rychlých vozů, stal se...
Včera, 13:29
V Blšanech na Lounsku s tisícovkou obyvatel testy potvrdily nákazu novým koronavirem u jedné ze...
Včera, 09:42
Na dva festivaly se mohou těšit fandové filmu na severu Čech. Jeden se uskuteční na...
10.8.2020
Na Varnsdorf na Děčínsku se zatím řidiči kvůli pokutám za rychlost uděleným na základě měření...
10.8.2020
Jirkov na Chomutovsku shání fotografie legendárního principála Karla Kludského, jenž v Jirkově žil. Město nedávno...
9.8.2020
Provoz letecké záchranné služby v Ústí nad Labem stojí ročně desítky milionů korun. Náklady se...
9.8.2020
Dvě orangutaní samice z ústecké zoologické zahrady čeká stěhování na Nový Zéland do zoo v...
Kámen, který není ve svém lůžku
8.8.2020
Čtrnáct kamenných řad, které jsou od roku 1958 chráněnou kulturní památkou, se nachází na náhorní...
7.8.2020
Do mezinárodní soutěže na budoucí podobu okolí jezera Milada u Ústí nad Labem se přihlásilo...
4.8.2020
Druhé setkání dobrovolných, profesionálních i podnikových hasičů a jejich příznivců se uskuteční v sobotu 24....
Reklama