Policie šetří údajné týrání ve školce. Klášterec nad Ohří s vyhazovem učitelek vyčkává

Některé učitelky v MŠ Stonožka v Klášterci nad Ohří prý týrají děti. Když zhruba tříleté dítko neposlouchá, dostane údajně takovou ťafku, až chytí druhou o stůl, u kterého jí. Zda šlo o běžnou praxi nebo o jednorázové selhání vyhořelé učitelky, prověřují chomutovští kriminalisté. Město čeká na jejich závěr.

Déle než měsíc se chomutovští kriminalisté zabývají případem údajného týrání dětí ze strany učitelek v Mateřské škole Stonožka v Klášterci nad Ohří. „Mohu potvrdit, že se policie zabývá protiprávním jednáním, ke kterému mělo docházet v jedné z kláštereckých školek. Vzhledem k nízkému věku zúčastněných a citlivosti případu nebudeme sdělovat další podrobnosti,“ uvedla pro Náš REGION mluvčí chomutovské policie Miroslava Glogovská.

Laskavost učitelek je ve školce selhání?

Náš REGION kontaktovali někteří svědci údajného týrání. Jde o rodiče nebo zaměstnance školy, kteří jsou však kvůli probíhajícímu policejnímu šetření vázáni mlčenlivostí, a proto nemohou mluvit na jméno. Při popisu situace v prověřované školce se však shodovali, že metody některých učitelek jsou nestandardní. „K dětem v této školce učitelky nesmějí být vlídné a laskavé. To, co nás učili na pedagogických fakultách a co běžně v praxi funguje, se tu vnímá jako selhání,“ popsala jedna z učitelek.

„Všimla jsem si, že děti se během spaní nevrtí a leží jak vojáčci. To mi přijde nepřirozené. Myslím, že za tím musel být nějaký dril,“ podělila se o svůj zážitek další z nepedagogických zaměstnankyň školky, podle níž jsou děti vyjukané víc než vrstevníci v jiných školkách.

Město vyčkává na závěry policie

„To, čeho jsme byly svědky, si ani nechceme znovu připomínat. Jako matka dáváte do školy ten nejcennější poklad, jaký máte. A doufáte, že se o něj budou náležitě starat. Když ale potom vidíte, že zhruba tříleté dítko, které neposlouchá, dostane takovou facku, až druhou chytí o stůl, u kterého jí, to by se ve vás krve nedořezalo,“ líčí další žena.

Rodiče jsou nespokojení a žádají město jako zřizovatele školek o zásah. „Takové ženské nemají s dětmi vůbec pracovat,“ míní jedna z matek.

Město ale ctí presumpci neviny a vyčkává, až jaký bude závěr policie. „Dle informace Policie ČR probíhá v současné době vyšetřování kvůli podezření ze spáchání trestného činu ohrožení výchovy dítěte, v jehož průběhu se město nebude k případu vyjadřovat. Vedení města věří v řádné prošetření a prosí o trpělivost. Respektujme a nenarušujme probíhající vyšetřování,“ napsala na webu města mluvčí Adéla Václavíková.

K podezření na trestný čin ohrožení výchovy dítěte se vyjádřila i ředitelka kláštereckých mateřinek Jitka Vlková. Podle ní není vedeno trestní stíhání ani vůči MŠ Stonožka ani vůči ní. „Probíhá však šetření Policie ČR ve věci obvinění některých soukromých osob, ke kterému se blíže nemohu vyjadřovat. Co se týče MŠ Stonožka, za dobu svého působení ve funkci jsem neobdržela žádnou stížnost na zdejší učitelky,“ uvedla Vlková na webových stránkách města. Zároveň rodiče ubezpečila, že k žádnému protiprávnímu jednání v MŠ Stonožka nedocházelo. „Neděje se zde nic, co by negativně ovlivňovalo vzdělávání dětí. Všechny učitelky v MŠ Stonožka jsou kvalifikované zkušené profesionálky, které se věnují dětem podle jejich potřeb a zájmů, přistupují k nim individuálně, chovají se přívětivě. Potvrzují to osobní kontroly a hospitace, které jsem v MŠ Stonožka v minulém období provedla nejen já, ale i má zástupkyně,“ kryje si záda ředitelka.

Včera, 11:03
Státní podnik Palivový kombinát Ústí (PKÚ) se sídlem v Chlumci na Ústecku nabídl uplatnění odborníkům...
Včera, 09:49
Jeden z největších poválečných masakrů německy mluvících obyvatel se odehrál před 75 lety v Postoloprtech...
1.6.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
1.6.2020
Univerzita J. E. Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem si připravila na Den dětí jako...
1.6.2020
Lázeňskou sezonu v Teplicích včera zahájili herci. Před zámkem se sešli v kostýmech významných postav,...
29.5.2020
Po pěti letech od otevření pro veřejnost si jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem získalo...
29.5.2020
Most zjišťuje prostřednictvím ankety zájem občanů o kompostéry určené na bioodpad. Chtělo by je pořídit...
28.5.2020
Na hranicích Česka s Německem a Polskem se v sobotu opět sejdou sousedé, přátelé a...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
28.5.2020
V Děčíně začala plánovaná oprava střechy zimního stadionu, vyjde na 26 milionů korun. Město ji...
27.5.2020
Osmačtyřicetiletý muž našel na Lounsku u Podbořan pomocí detektoru kovů dvakrát za poslední dobu zbraně...
Reklama